Zamena prozora na autu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Zamena prozora na autu

Post od kojot » 21 Dec 2023, 13:53

Skidanje kedera verovatno ide tako što se
samo izvuče?

kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Zamena prozora na autu

Post od kojot » 21 Dec 2023, 23:17

Odrađena zamena prozora na grande puntu. Radio sam skoro 3 sata i izgubio tonu živaca. Na kraju ni sam ne znam kako sam uradio. Izgubio sam seger osigurač ručke i na jednom mestu pokidao keder. Ali radio sam po mraku i žurio sam, a i ne čuvam ovaj auto mnogo. Seger valjda ima da se kupi. 95 posto vremena sam pokušavao da ubacim staklo.

Ako nekoga zanima, skidaju se svi kederi, i onaj donji. Ja bar drugačije nisam mogao. A i mora da se baš dobro očisti od stakla i da se izvuče plastični klizač od starog stakla. Kao što rekoh nisam siguran ni sam kako sam uspeo jer sam probao 1000 kombinacija oko 2.5 h. Ali mislim da sam prvo stavio prednji donji ćošak, onda zadnji donji i fora je da se prozor spusti do dna skoro da ne viri. To je najteže jer bukvalno je knap u mikrometar i uvek zapinje neka strana. Pri stavljanju nisam ga naginjao mnogo napred, vrlo blago. Kad uđe prozor ostalo je 5 min posla, Vrate se kederi i prozor se odozdo uvuče u kanale. Onda se vrati podizač ( i njega sam skidao, možda nije moralo). Osigurač na podizaču je plastični kao seger, nije onaj sa ušima kao sa nekih slika. Vrati se tapacir i to je to.

Potreban alat je inbus 5, krstasti šrafciger (tapacir), ključ 10 (podizač). Poželjna su i neka klešta i obični šrafciger.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8126
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zamena prozora na autu

Post od OMP » 22 Dec 2023, 08:25

bitno da si zavrsio i nisi morao da se cimas sa majstorima.....

ovakav je osigurac stakla na svakom grande puntu a skidao sam podizace na bar 5 njih


kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Zamena prozora na autu

Post od kojot » 22 Dec 2023, 19:24

Takav i jeste, ali na slikama sam onda viđao otvorene pa su mi zato drugačije izgledali.

Odgovori