Podizač prozora

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Podizač prozora

Post od Stjepa » 05 Jul 2015, 13:16

Nisam precizirao naslov ni ka jednoj marki automobila, kako bi se ista mogla koristiti po potrebi i dalje.



A moja situacija je sledeća:
Škoda Octavia 1u2, vozačev podizač prozora

Od velikog korišćenja se izkrzala plastika, kotur preko koga se vrte sajle.
Prilažem sliku sa interneta:
Slika

to je ovaj koturčić što je u sredini.
Pre 2-3 godine sam imao isti problem, pa znam da je 100% on (tad nisam znao, ali sam video kada se demontiralo kod majstora).
On se vremenom iskrzao od korišćenja. Verovatno se isto dešava i na svim ostalim vozilima. Onda spadnu sajle sa njega, pomrse se, pokidaju...

Sam nosać, šine po kojima se kreće, i motor ostaju zdravi.

PROBLEM mi je da sad nađem taj kotur (možda ima drugi stručniji naziv). Prethodni put je majstor natopio tu malo pastike, sređena situacija. Trajalo koliko je trajalo, video sam i tad da neće večno.
Tad sam pribegao tom rešenju jer nisam mogao naći zasebno kotur od celog mehanizma. A ceo mehanizam košta poprilične. Realno mi ne treba, jer je i moj ispravan. Samo kotur. Otpad ne igra, i tamo su koturi rabljeni.


Kotur izgleda prosto i univerzalno, tako da cenim da je isti ne vezano na koja vrata dolazi niti koji je model u VW grupaciji.
Pa tražim pomoć forumaša koji voze i imaju iskustva sa VW grupacijom, ako imaju ideju, kontakt, preporuku, gde bih se mogao obratiti za kupovinu tog dela. :)



P.S. Krajnja opcija mi je da pregorim pa puknem 50-60e za nov kompletan nosač podizača :uf: + zamena, naravno.
Zato mi i ne igra da ovaj kotur opet skrpim pa da ga prebacim na neki prozor koji se gotovo ne koristi - da izvršim donaciju dela u okviru samog vozila. Rasklapanje dva nosača i prepakivanje će opet da me košta, verovatno gotovo koliko i da sam kupio nov nosač. Tako da pokušavam da budem racionalan i nađem SAMO i NOV taj kotur.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21090
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Podizač prozora

Post od nidza » 05 Jul 2015, 13:26

Gde je kotur pojeden? U delu gde je osovina, ili u delu preko kog ide sajla? Možda sličan kotur može da se nađe koji uz sitne dorade može da zameni postojeći?

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Podizač prozora

Post od Stjepa » 05 Jul 2015, 13:45

Pojeden u delu kuda idu sajle.

Na njega se praktično sidre 2 sajle (koliko sam upamtio). Jedna vuče podizanje, druga spuštanje (isto po sećanju pišem).
I onda je ovaj bočni zidić koji drži sajle u žljebu (ako je jasno šta pišem) oglodan, on je popustio. I onda (dovoljno je da jedna) sajla spadne sa kotura (ostane usidrena) i eto veselja. Em što spadne, me su zategnute pa se onda umrse.

Šta imaš kao ideju? :)

Korisnikov avatar
sale vti
Postovi: 372
Pridružio se: 06 Okt 2012, 09:37
Garaža: sivi auto
Lokacija: bgd/zemun

Re: Podizač prozora

Post od sale vti » 05 Jul 2015, 13:47

Uzeti uzorak i pokazati strugaru i napravi isti od plastike ali na strugu, ne livenjem. Do 1000din ceh.
Honda Undetected Garage
https://www.facebook.com/profile.php?id ... &ref=br_tf" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Podizač prozora

Post od Geza » 05 Jul 2015, 13:53

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Podizač prozora

Post od Stjepa » 05 Jul 2015, 14:14

Sale, imaš li nekog strugara za preporuku?

Već mi je u planu zakazivanje servisa za petak, pa bih mogao tad da raskopusam i vrata (samo da mi majstor za saje nije 200km dalje, pa da rešim u istom danu...)

Korisnikov avatar
Blackshadow
Postovi: 775
Pridružio se: 22 Dec 2013, 01:41
Garaža: W 211 2004 E200 NGT 163KS
Lokacija: Voždovac

Re: Podizač prozora

Post od Blackshadow » 06 Jul 2015, 10:04

0642620861
Probaj kod ovog lika, ima delova na lageru a ako nema poručuje iz kataloga, mislim da za komplet reparaciju uzme do 2000din., Ili naruči delove pa spakuj sam!
Kanis li pobijediti, ne smijes izgubiti!

Odgovori