AMSS članstvo - pomoć na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od pedja » 30 Jul 2012, 18:59

Ovo niko nije spominjao do sada, ili je meni promaklo...

Naime, za 2000rsd godisnje (ili 2600 za pravno lice), mozete postati vlasnik "zute" tj Super clanske kartice AMSSa.
To nosi odredjene pogodnosti, kako u zemlji, tako i u Evropi.

Recimo, u prosloj godini smo imali besplatno slepanje od Malog Pozarevca do servisa na Karaburmi, kada je na autu otisao menjac.
Danas se ispraznio akumulator - okrenes telefon i ljudi se pojave za 15ak min, izvuku kablove i paljba. Da, nije tesko upaliti na kablove, ali ako nemas kablove, vrucina je kao danas :mrgreen: i slicno....

Za 2600 din ne razmisljas da li ce nesto da se desi usput. Ako neces da prljas ruke sa rezervnim tockom, pozoves ljude i oni obave svoje. Desi se nesto sto ne zna svako da otkloni, a moze se otkloniti na licu mesta, ima ko ce....

Ono sto nisam znao iz prve, to je da ima i nekih popusta po hotelima, restoranima i sl.
-------

Mislio sam da je dobro znati za ovakvu pogodnost.
Postoji i osnovna/bela kartica, sa dosta manje povoljnosti, i njena cena je 600RSD.

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: AMSS Clanstvo - pomoc na putu

Post od codemaker » 30 Jul 2012, 19:21

Ovo sa nameštanjem rezervnog točka i pomoć pri paljenju se računa u "3 opravke" u Srbiji i "Opravka u inostranstvu. Što znači 3 opravke u Srbiji i jedna u inostranstvu? Ili i u inostranstvu važe 3 opravke?
Mrzim kad se tako nešto nedorečeno i nejasno napiše a posle i kad pitaš na licu mesta 3 zaposlena to daju 3 različite verzije...
Voleo bih ja da budem siguran šta tačno dobijam, platiću i 5000 ali da znam šta sadrži koja usluga

U svakom slučaju, mislim da uopšte nije loše to imati sa sobom, bez obzira na nejasnoće

Što se tiče "show you card" sistema, to je na ovim Balkanskim prostorima slabo zastupljeno. Viđao sam to na ponekopj velikoj pumpi u Grčkoj, Hrvatskoj i Sloveniji. U samoj EU, ima toga mnogo više.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: AMSS Clanstvo - pomoc na putu

Post od pedja » 30 Jul 2012, 20:16

Mislim da u inostranstvu vazi jedna opravka. Odnosno, tri u Srbiji i jedna u inostranstvu.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: AMSS Clanstvo - pomoc na putu

Post od blaugrana » 30 Jul 2012, 22:37

U svakom slucaju opet dobro dodje.
S'obzirom da kinta nije velika

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: AMSS Clanstvo - pomoc na putu

Post od codemaker » 31 Jul 2012, 00:21

Ma da, kinta nije velika a kad zagusti dao bi 10 puta više a da ne trepneš, samo da se nađe neko rešenje.

Ja sam pre više od 10 godina, krenuo u Grčku oko pola dva noću, audi 80 "jaje". Negde na pola puta do Niša, u gluvo doba noći, crknu mi OBA homokinetička zgloba!! (tada još nisam znao) Srećom te nije bilo u vožnji nego stao negde kod nekog žbunja da se drugar olakša. Kad je završio, upalim motor i da krenem - ni makac, samo nešto ukoso pomera auto, levo ili desno, zavisno kako okrenem volan. Pošto ja jedino suvereno razlikujem prednji od zadnjeg dela auta, nisam ni pokušao pregled osim šac metode da nije neka mrtva krava noćobdija zapala za točkove.

Pozovem AMS u Beogradu, pitaju me gde sam. Kad sam rekao, rekoše da zovem valjda paraćinski AMS, dadoše mi broj. Naravno, niko u ovo gluvo doba noći ne odgovara, svi spavaju snom pravednika, šta ima da mi se kvari auto u sred noći? Konačno dobih niški AMS, kreće kamion rekoše mi.
Blejimo tako u mraku i naiđe kamion, natovariše auto na kamion i krenusmo put Niša. Nežno me je odrao, ne sećam se više koliko, znam samo da me izuo iz cipela. Naravno, naplatio mi dolazak i odlazak do Niša.
Jutro, nikoga nema u servisu sem jednog čovečuljka koji je važno brišući ruke zaprljane od ulja, otvorio haubu i odmah je zatvorio rekavši da je nešto otišlo. Na pitanje šta je otišlo, samo je tužno zamanuo rukom, otišao u neku kabinu, ugasio svetlo i zaspao. Mi ostadosmo da blejimo i gledamo predivan izlazak sunca preko autoputa.
Posle se ispostavilo, kad je stigla kritična grupa mehaničara na posao i stvorili se uslovi za konzilijum, da su mi otišli homokinetički zglobovi i da to oni nemaju delova a i ne mogu da poprave. Još su me sumnjičavo ispitivali kako sam uspeo da uništim OBA zgloba odjednom. Razmišljao sam da im zviznem po jedan majageri udarac pa da vidi kako se lomi više zglobova odjednom ali sam odustao iz dva razloga - prvo, ne znam ništa o karateu i tom udarcu a drugo, bilo ih je više i svi jači od mene.

Predložiše mi nekog jaaaakoo dobrog majstora negde u Nišu, kao on opravlja sve a valjda leči i hemoroide i polomljene noge koliko ga hvale. Odvezoše me do tog majstora koji naravno radi tek od 10 ujutro pa sam do tada razgledao servis, alate i neke patke iza kuće. Naravno, opet su me odrali za prevoz auta.
Veliku guru, majstor sa periferije Niša je odgurao auto na neki jarak, ušao dole i izjavio da nema te zglobove za moj auto ali da će pasovati i neki od golfa, samo će morati da to malo izšlajfuje ili je tako neki izraz upotrebio. Platio mu da ode do prodavnice i nakon dva sata se vratio kao da je do Beograda išao. Počeo nekim tocilom da drnda po homokinetičkim zglobovima da skine neki "porub" kako mi je objasnio a mene uputio u obližnji bircuz da sednem popijem piće i čekam. To "piće" je ispalo desetak piva, doručak, pa onda ručak, 5 kafa i neki sok od kog mi je posle bilo muka. Nakon par sati, javio mi je da je gotovo.
Odrao me ljubazno ko mačku i konačno sam oko 17 časova krenuo od niša za Korint. Još samo oko 1050km

E sad, pitam se koliko bi mi u vezi ovog s*ranja trebalo para i vremena da sam bio "super član" AMS u to vreme. U svakom slučaju kad se desi s*ranje, drži gaće, bio član AMS ili biblioteke....
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: AMSS Clanstvo - pomoc na putu

Post od NexT » 31 Jul 2012, 00:30

Ovo je odlicna stvarcica, zlu ne trebalo... Slep sluzbe unistavaju novcanike... Naplacuju svaki moguci km, a ljudi u toj situaciji ni ne obrate paznju koliko je napravljeno...

Mi imamo dogovor da ako neko ostane negde u kvaru, salje se asap kombi sa prikolicom. Jednostavno, nemamo poverenja u lokalne majstore, i ne bih pustio tamo nekog sustera iz NIsa (npr) da mi cacka po E klasi. Imali smo skoro slucaj da je drugar ostao sa autom na izlazu iz Bg (pukao PK kais, Mecka popalila sve moguce lampice i trazila momentalno zaustavljanje), zakacena prikolica na Viano, za 45 minuta je bio u nasem servisu, a za 3h nazad na putu...

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: AMSS Clanstvo - pomoc na putu

Post od Cherokee » 31 Jul 2012, 00:45

Jedno glupo pitanje:

Jel clanstvo vezano samo za pojedinca, ili i za odredjeni auto (ako me razumete)? :nemampojma:

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: AMSS Clanstvo - pomoc na putu

Post od sebekkg » 31 Jul 2012, 01:31

rekao bih da je auto u pitanju.
Slika

Korisnikov avatar
mljacko
Postovi: 277
Pridružio se: 24 Jan 2012, 08:09
Garaža: Fiat Punto s 55, K2 rolericu i Scout biciklicu
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od mljacko » 31 Jul 2012, 10:34

Najbolja stvar na svetu.
Pogotovo kada si zensko u saobracaju, pa nisi sposoban ni tocak da promenis. :uplakan:

To je prva stvar koju sam kupila kao accessorize Puntisi.
Dobar je on malisa, ali neka mu se nadje. ( :pop: )
http://www.facebook.com/rokovnici" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od samo polako » 31 Jul 2012, 12:37

Koristio sam njihove usluge i mogu samo da ih pohvalim.
Dobra je to stvar i ima ih u ponudi i kod osiguravajućih kuća.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od Laki021 » 31 Jul 2012, 12:42

A koja je varijanta u inostranstvu, koga tamo treba zvati?

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od NexT » 31 Jul 2012, 12:45

Mislim da dobijes spisak partnera za svaku zemlju. U principu AMSS treba da ima saradnju sa svim EU zemljama, tako da zoves njihov AMS... Valjda...

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od samo polako » 31 Jul 2012, 12:46

Koliko ja znam zoveš centralu u Srbiji, kažeš lokaciju i oni sve dalje preuzmu organizovanje servisa po potrebi.

Zato je i u emisiji SAT bilo apela da se ima za roming.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: AMSS Clanstvo - pomoc na putu

Post od Cherokee » 31 Jul 2012, 12:54

Ljudi koji koriste usluge:
Cherokee je napisao:Jedno glupo pitanje:

Jel clanstvo vezano samo za pojedinca, ili i za odredjeni auto (ako me razumete)? :nemampojma:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od Floyd » 31 Jul 2012, 12:58

Uvek zoves tvoju centralu a dalje je njihov problem ;)
U CH imam clansku kartu njihovog AMS
(TCS) ali sad mi nije ni potrebna jer imam BMW mobility...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Odgovori