AMSS članstvo - pomoć na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od Texonja » 31 Jul 2012, 13:05

@Cherokee, imas na sajtu: http://clanstvo.registracija-vozila.rs/
Izdvajam recenicu: "za fizička i za pravna lica za unapred definisano vozilo" , dakle na tvoje ime je kartica, ali za unapred definisano vozilo

- Jos jedna stvar, ne znam koje su cene, ali postoji bela kartica gde je besplatno slepanje svega 40km (sto u praksi kosta 40 eur kada pozovete privatnika, ako sam dobro upucen, tj 1km = 1 eur) i to se racuna odlazak i povratak, dakle tih 40km ti je ako ti se auto pokvari na 20km od servisa, pa on predje 20km da te pokupi i 20km da te odnese u servis. Ako si na 20km od kuce onda ti ovakva kartica i ne treba, zar ne? Uvek imas nekog ko ce te odslepati do kuce ili servisa... A ako si negde dalje i treba ti slep, onda ce bogami morati da te slepa jedno 150-200km ako ne i vise (dolazak+povratak), tako da ce ti samo odbiti onih besplatnih 40km, a za ostatak ces dobrano da se izujes.
- Sa skupljom zutom karticom imas 100km, ali i to je upitno koliko vredi jer ne znam koliko je clanstvo za zutu karticu.

@Floyd, mobility je zakon! :doubleup:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od codemaker » 31 Jul 2012, 13:09

Jes' mobility zakon ali kod nas zakona nema....
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od Rakhil » 31 Jul 2012, 14:21

Texonja je napisao:Jos jedna stvar, ne znam koje su cene, ali postoji bela kartica gde je besplatno slepanje svega 40km (sto u praksi kosta 40 eur kada pozovete privatnika, ako sam dobro upucen, tj 1km = 1 eur) i to se racuna odlazak i povratak, dakle tih 40km ti je ako ti se auto pokvari na 20km od servisa, pa on predje 20km da te pokupi i 20km da te odnese u servis. Ako si na 20km od kuce onda ti ovakva kartica i ne treba, zar ne? Uvek imas nekog ko ce te odslepati do kuce ili servisa... A ako si negde dalje i treba ti slep, onda ce bogami morati da te slepa jedno 150-200km ako ne i vise (dolazak+povratak), tako da ce ti samo odbiti onih besplatnih 40km, a za ostatak ces dobrano da se izujes.
- Sa skupljom zutom karticom imas 100km, ali i to je upitno koliko vredi jer ne znam koliko je clanstvo za zutu karticu.
Ne vidim logiku ovde :zbunjen:

Izmesti celu situaciju 500km od kuce, kad si na putu. Crkne ti auto na 20 km od najblize baze AMS-a, on dodje po tebe i doveze te do servisa koji je recimo 20km na drugu stranu i ti ne platis nista. Ove varijante pomoci na putu se i uzimaju za duza putovanja, u gradu i oko njega nikad nije cim organizovati se. Ova skuplja kartica je 2000 dinara, ne deluje mi kao neki trosak da imam alternativu kad se nesto desi.
Druga stvar je da li bi dao bilo kome da mi popravlja auto, ili bi progutao trosak i otisao kod svog majstora pa sta kosta da kosta - zavisi od kvara, situacije u kojoj se zateknem itd.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od Texonja » 31 Jul 2012, 15:29

Rakhil je napisao:Crkne ti auto na 20 km od najblize baze AMS-a, on dodje po tebe i doveze te do servisa koji je recimo 20km na drugu stranu i ti ne platis nista.
Tako je, a inace bi me to kostalo 40 eur.
E sad, kada to kosta u eurima i das pare na ruke, onda te u rekordnom roku pokupi prvi privatni slep, a kada moras da cekas na AMS... :zbunjen: Ne znam koliko su azurni.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od Rakhil » 31 Jul 2012, 15:37

Boga pitaj - oni tvrde pola sata u zemlji, sat vremena preko, mada se ne pouzdam bas. Vise bih se oslonio na inostranstvo, tamo imaju partnere koji bi valjda trebali da funkcionisu po nekim drugim principima

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od samo polako » 31 Jul 2012, 15:49

Ne moraš da pitaš Boga, evo recimo u mom slučaju su stigli za nekih sat vremena u gradu jer su bili na intervenciji a i bila je jedna od većih slava u Bgd-u a moj brat je stao na autoputu i tamo su stigli isto za nekih sat vremena.

U mom slučaju su poneli deo i zamenili ga na licu mesta.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od Rakhil » 31 Jul 2012, 15:56

:doubleup: Nema bolje od informacija iz prve ruke
Meni do kraja garancije vazi Fordova asistencija, kad to istekne uzecu ili AMS ili DDOR. Volim da se osiguram, pa makar nikad ne koristio

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od NexT » 31 Jul 2012, 16:12

Kad ti stane Classic saljemo i po tebe kombi sa prikol'com :D

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od Paja » 31 Jul 2012, 16:17

Jal to važi i za ne ford classic-e?

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od NexT » 31 Jul 2012, 16:18

Za tebe cemo i E klasu ako treba :doubleup:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od Paja » 31 Jul 2012, 16:21

Ma punto staje u kombi ne treba mu ni prikolica. :kezo:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od pedja » 31 Jul 2012, 19:33

Clanstvo se vezuje za automobil.
NAma se ispaltilo jer je auto besplatno doslepan od Eko pumpe Sopot (Mali Pozarevac) do Mirijevskog buelvara , sto mu dodje oko 40km u jednom pravcu.
Dosli su relativno brzo. Svakakko se isplatilo ulozenih 2600din.

Juce su za 15ak minuta (u gradu) dosli do auta i upalili ga na kablove (otisao akumulator).


Mobility varijante jesu dobre, ali ko nema nov auto...

Jutros su direktoru u vrlo kratkom roku iz VŠ odslepali (neki lokalni automoto klub, koji ima dil sa Porsche SCG) auto u BG servis. E sada, druga je prica zasto su ultra giga fancy novog VWa morali pod hitno u servis. Mogao bih o tome, ali to bi izazvalo svadju na forumu :P Da ne spominjem da je veceras trebao na more sa istim tim automobilom :glavomuzid:

ljubitelj
Postovi: 10581
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od ljubitelj » 14 Sep 2012, 11:56

Rakhil je napisao:
Ne vidim logiku ovde :zbunjen:

Izmesti celu situaciju 500km od kuce, kad si na putu. Crkne ti auto na 20 km od najblize baze AMS-a, on dodje po tebe i doveze te do servisa koji je recimo 20km na drugu stranu i ti ne platis nista.
Oni posalju slep a ti nemas kontrolu odakle dolazi niti mozes da biras.
Slep dodje, i naplacuje 500+500km-40km kada si clan AMSS sa tom knjizicom ili naplacuje 500+500km kada nisi clan.

Takva je bila praksa ranije iz iskustva, i nemas pravo da se bunis jer ne odredjujes ti odakle dolazi slep ali ti makar kazu unapred telefonom procenjenu cenu te intervencije.

Pri svemu su i jos sve drugo samo ne brzi.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od pedja » 14 Sep 2012, 12:47

Vec sam pisao, mi smo ih dva puta zvali i oba puta su relativno brzo dosli.
Jednom u gradu, drugi put pre skretanja za Mali Pozarevac.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: AMSS članstvo - pomoć na putu

Post od trojanac » 13 Mar 2013, 09:40

Posetite www.garaza.rs !

Odgovori