Servis automatskog menjača

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: DSG menjac - servis i odrzavanje

Post od Velja » 10 Mar 2016, 11:20

Tebi je sad najveći problem da nešto bez potrebe ne čačkaš na kolima pošto su tip-top, znam po sebi kako je to :)

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: DSG menjac - servis i odrzavanje

Post od Laki021 » 10 Mar 2016, 11:21

Ne diraj nista.
Ja sam to dosta svojevremeno proucavao i zakljucio da ga ne diram, pa i tebi isto savetujem :)
Pride neces ti ni doci sa njim do 120 000 pa ne znam sta sebe opste opterecujes nebitnim stvarima :)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: DSG menjac - servis i odrzavanje

Post od Delija » 10 Mar 2016, 11:35

Cisto informativno me je zanimalo - posto sam pretpostavio da je neko to vec istrazivao :)

A do 120k sigurno necu doci :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 10 Mar 2016, 16:34

Kaze fill for life, ako ces voziti toliko koliko pises mislim da nemas razloga za brigu.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Zmaj_pa
Postovi: 116
Pridružio se: 29 Jun 2013, 21:05
Garaža: Jaguar Xf 3.0dS
Lokacija: Klagenfurt,Austrija
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od Zmaj_pa » 24 Mar 2016, 20:47

dragvorl je napisao:Kaze fill for life, ako ces voziti toliko koliko pises mislim da nemas razloga za brigu.
Fill for Life je izmisljotina proizvodjaca Automobila.Razlozi su razni,Ali DVA koja se izdvajaju su laksa prodaja novog vozila i skoro sigurna zarada öd reparacije ili zamene menjaca.Ajde da pricu svedemo na ZF posto je covek pitao konkretno za taj menjac.....Igrom slucaja i ja u DVA auta Imam ZF koji je po opisu proizvodjaca Fill for Life.U ovlascenom su me ubedjivali da ne treba dirati nista dok radi (Jaguar Xf 123.000 km).Naravno da im Nisam poverovao vec sam napravio servis menjaca u ZF servisu.....Kit za Servis (8 litara ZF ulja,filter,plasticni karter,Dichtung i komplet srafova) sam platio 300 eura,Zaracunali su 50 minuta rada,probnu voznju i vracanje menjaca na fabricke vrednosti Jos 168,90....Menjac SE preporodio.....u svakom smislu te reci.....
U razgovoru sa sefom servisa doznajem da ZF propisuje zamenu ulja u automenjacu na 120.000 km u normalnim uslovima voznje.....U ekstremnim uslovima (sto ce reci: visoke putne brzine iznad 120km\h,vuca prikolice ili Jako ceste kratke voznje) smanjuju ovaj Interval na 60 do 80 tkm......
Isao sam i dalje pa sam na zf-om sajtu skinuo PDF gde SE pojasnjava procedura zamene ulja i u kojim uslovima!!!
Ono sto nigde ne pise je Fill for Life........

Navescu Jos primer da sam BMW E39 Prodao sa skoro 300.000 km menjac je radio kao i prvog Dana upravo zahvaljujuci redovnim servisima menjaca......

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 24 Mar 2016, 21:02

Pa nisam slucajno napisao sto jesam za datu km. Inace sam neko vreme radio u servisu automatskih menjaca, pa sam gledao sve to u prvom licu. Nove generacije ulja su uznapredovale u odnosu na DexronIII, gde su bile zamene na mnogo redjim intervalima. Fill for life oni racunaju na radni vek vozila i bas ih briga, garanciju ce izgurati, imali smo mi ZF 6HP na ispod 100kkm da je crkao na autu kupljenom u Srbiji, takodje Merc GL, i jos neka kola. Ja bih isto menjao ulje u menjacu iako je fill for life, jer se frikcione lamele trose, ulje oksidira, itd. ali dobro.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 27 Mar 2016, 21:22

Automatic gearboxes are 'sealed for life', so dealers don't replace the fluid. This should be done every 60,000 miles though; if it isn't, the transmission typically fails after 120-150,000 miles.
The ZF automatic gearbox on 231bhp 530ds can fail; listen for clunks when moving from P to R or N.
http://www.reliabilityindex.com/buying-guides/view/1571
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Armin M.
Postovi: 7
Pridružio se: 17 Jun 2016, 15:27
Garaža: Audi A6 05' 2.4

Re: Servis automatskog menjača

Post od Armin M. » 20 Jun 2017, 00:16

Zdravo ljudi. Pre svega dosao sam ovde cisto zbog informacije. Pre godinu dana kupili smo Audi A6 05' sa automatskim menjacem tj. Multitronic. Auto radi normalno sve super hvala bogu da se ne ureknem. Nego citao sam na internetu svi pljuju taj Multitronic svi pljuju CVT, svi kazu kako imaju problema itd...
Svi kazu za moj Audi da ce se pre ili kasnije menjac pokvariti tj. lanac koji ima u menjacu napraviti brazdu (udubljenje) i onda lanac ce preskakati i nece raditi kako treba. Napravice brazdu jer kako kazu zbog duzeg konstantnog vozenja auta pod istom brzinom od recimo 50-60 km/h.
Citao sam jos puno toga kako menjac zaglavi u P, ili nekom nece da ubaci u Rikverc, trese dok ubrzava itd.. jos puno toga...
Audi kaze da treba menjati ulje na 40000 km jeli to tacno ili ne?
Ako je iko imao iskustva sa ovim menjacem ako moze neki savet sta da radim da bi trajao sto duze. Hvala :mangup:

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od ljubitelj » 20 Jun 2017, 09:27

Tesko ce ti ovde neko reci iz direktnog iskustva o tvom menjacu tvog godista i modela/verzije ali kao sto si vec naveo opsta tudja iskustva koja su mnogobrojna VAG je napravio CVT sa konstrukcionim greskama i takve je proizveo. Po pravilu za takav tip greske pri izradi/ konstrukciji ne postavlja se pitanje da li ce, vec samo kada ce se pojaviti tiican poznat kvar.
Osim redovne kontrole rada i zamene ulja sa filterom nemas mnogo opcija, tacnije nemas nikakvih mogucnosti da izmenis unutrasnjost menjaca da bi eventualno uticao na produzenje radnog veka.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Servis automatskog menjača

Post od Velja » 20 Jun 2017, 10:18

...ili prebaci CVT iz nekog tipičnog Japanca :mrgreen:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 20 Jun 2017, 10:26

Zaista se urezu u varijatore risovi, uglavnom od pritiska stiftova lanca, imali smo nekoliko komada u servisu dok sam radio. Mora da se skida dole menjaca, rastavlja...no ne sekiraj se dok se to ne desi, moze to da potraje i duzi period bez problema. Inace sto se intervala tice
Prikačeni fajlovi
Untitled.jpg
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Servis automatskog menjača

Post od Ralee » 20 Jun 2017, 11:50

A kakvi su cvt u japanaca? Npr kod suzukija, gledam ovaj novi swift 1.2 dualjet cvt sa brdo opreme za 13k.

Korisnikov avatar
Armin M.
Postovi: 7
Pridružio se: 17 Jun 2016, 15:27
Garaža: Audi A6 05' 2.4

Re: Servis automatskog menjača

Post od Armin M. » 20 Jun 2017, 17:11

dragvorl je napisao:Zaista se urezu u varijatore risovi, uglavnom od pritiska stiftova lanca, imali smo nekoliko komada u servisu dok sam radio. Mora da se skida dole menjaca, rastavlja...no ne sekiraj se dok se to ne desi, moze to da potraje i duzi period bez problema. Inace sto se intervala tice
Neki su mi rekli da menjam ulje u sto kracem intervalu nego sto je Audi propisao, pa kao ce tad produziti vek trajanja menjaca.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 20 Jun 2017, 20:45

Nece mu skoditi, ali koliko ce mu pomoci to je vec pitanje.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 20 Jun 2017, 23:40

Evo, procitaj malo, ovde je prilicno lepo opisano sta te interesuje. https://www.transakpp.ru/232/main/info- ... t-01j.html
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori