Servis automatskog menjača

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Kabal
Postovi: 2890
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis automatskog menjača

Post od Kabal » 21 Dec 2023, 18:42

Meni Porsche Novi Sad nece ni da daju ponudu za servis menjaca

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od carov2 » 21 Dec 2023, 18:52

O tome pišem...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10402
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Servis automatskog menjača

Post od sebekkg » 21 Dec 2023, 20:56

Za zf i dsg idite kod Gorana u Zemunu on ugalvnom njih radi. Verujem da bi odradio i zamenu ulja i filtera za isti.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Slika

N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Servis automatskog menjača

Post od N_L » 21 Dec 2023, 21:09

Idite kod Borka kad ih radi na svaki video vec :)

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Servis automatskog menjača

Post od Uroš S. » 21 Dec 2023, 22:48

Koshmar je napisao:Oni koji znaju menjaju..oni koji ne,slusaju fabriku "life time" i te fore..pa kad crkne menjac u ovlasceni na zamenu od 5 do 10 000eur..bar.
Nisu proizvodjaci budale,mislim jesu - samo profit u glavi ,zato i kazu ne menja se ulje,jer znaju da ce crci menjac ili poceti da pravi probleme i morace vlasnici da dodju na "popravku" odnosno zamenu menjaca,posto se u ovlascenim servisima nista ne popravlja-sredjuje,to se sve menja.
Deluje mi da srpski gledaš na svet. Sigurno nije predvidjeno da menjač crkne u garanciji, zašto bi bilo koji proizvodjac to sebi radio i plaćao popravku iz svog džepa ili džepa dobavljača nebitno?

Auto je sigurno konstruisan da traje garantni rok i neka sigurnosna margina preko.

Posle svakako ide u kobasice, ili kod nas/bugara/albanca, nekog srećnog dobitnika, da seče uši da bi krpio dupe, remontovao dizne i delove trapa, stavljao fiksne zamajce gde treba plivajući, sekao egrove i dpfove, dok otpadaju komadi lamelica sa zimskih guma u avgustu.

Ja sam nedavno zamenio ulja u dsg, koja se ne menjaju, jer ću zadržati auto još neko vreme, iako je skoro izašao iz garancije. Da kupujem nov, bolele bi me uši da mu menjam ulja. Kupim da vozim, pohabam/potrosim, bacim, kupim novo, pa opet.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koshmar
Postovi: 359
Pridružio se: 13 Sep 2017, 10:03

Re: Servis automatskog menjača

Post od Koshmar » 22 Dec 2023, 09:08

Deluje mi da realno gledam na svet...surovo realno.

Ispada da nikom nikad nije crkao menjac u garanciji i da se po toj logici lanac ne menja na motorima,nema veliki servis..kao sto kruzi stari Srpski mit medju ljudima,pogotovo kad se prodaje auto "ima lanac,nema veliki servis,na njemu se ne radi".

Samo kad pukne onda full generalna i to je to, tad se menja..

Ni jedan danasnji auto sigurno nije konstruisan da traje...pogotovo u moru reciklirane plastike u sebi i remontovanih "novih" delova.

Borko malo vise preteruje...ali da treba se menja ulje u menjacu,DA treba,sigurno ne na 30 000 kao sto on kaze/radi/misli ali ne treba ni na 200 000km kako kaze fabrika.
S8 od 500-600 konja niko taj auto i menjac sigurno nece da miluje i vozi lagano radi sto manje potrosnje i manjih troskova eksploatacije.

A u ostalom,kad neko ima pare...boli ga dupe dal ce da menja ulje u menjacu na 200 000 fabrickih ili na 30 000 ...AKO hoce.

milosg
Postovi: 1483
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od milosg » 22 Dec 2023, 09:21

U pravu je Uroš, 100%. Osim par izuzetaka i entuzijasta, niko ko kupi nov auto pod garancijom, bilo u EU ili u SRB, apsolutno neće menjati ulje u menjaču. Kao što neće menjati ni ulje u motoru pre 30K, ili koliko je već predviđeno za konkretan auto. :)

ljubitelj
Postovi: 10594
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od ljubitelj » 22 Dec 2023, 21:32

Koshmar je napisao:
22 Dec 2023, 09:08
Deluje mi da realno gledam na svet...surovo realno.

Ni jedan danasnji auto sigurno nije konstruisan da traje...pogotovo u moru reciklirane plastike u sebi i remontovanih "novih" delova.

Borko malo vise preteruje...ali da treba se menja ulje u menjacu,DA treba,sigurno ne na 30 000 kao sto on kaze/radi/misli ali ne treba ni na 200 000km kako kaze fabrika.
Baš tako, ono što ja znam je 80-100,000km za automatike uz sintetičko ulje je sasvim ok, kako se pokazalo upraksi kod Amera, a oni su svetski reper za automatike i koriste ih decenijama pa je iskustva jako puno (i pojedinačno od strane pojedinaca vozača vlasnika i zbirno statistički).

U pravu si za konstrukciju auta, imam prilike da se družim sa MB W221, S klasa, i to je tuga kako je konstruisan.
To je jako daleko od toga da treba da traje, previše fušeraja, iako taj auto je koštao nov reda 100,000+ Eura.
Crkavaju stvari koje ne bi smele nikada ni da budu tema a kamoli havarije zbog kojih stane auto.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23812
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 22 Dec 2023, 21:49

Evo covek tacno o tome prica, iz Amerike. Premotao sam gde o tome prica.

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Koshmar
Postovi: 359
Pridružio se: 13 Sep 2017, 10:03

Re: Servis automatskog menjača

Post od Koshmar » 23 Dec 2023, 08:47

Pa eto...lepo covek kaze surovu istinu...pogotovo POSEBNI BMW,sve sami specijalci medju inzenjerima u Bmw-u...cupaj motor napolje za veliki servis zbog lanca,jer sto da bude napred kao sto je bio kad moze nazad tako je "pametnije"...lifetime ulje u menjacu i ostala bmw sranja...kad zvekne menjac odmah nakon garancije,milina,nema popravke nego nov menjac.
A u ovlascenim hvala bogu nema popravke nicega,oni nisu ni obuceni da popravljaju nego da MENJAJU delove...ovlasceni menjaci delova.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis automatskog menjača

Post od OMP » 23 Dec 2023, 09:10

pa kod mnogih kola su neke stvari projektovane da drze koliko i garancija pa posle kako se kome posreci kao i za mnoge stvari u zivotu, pogledajte uredjaje razne tv, masine, sporete itd. sve to je lutrija kad prebaci garanciju, pa akumulatori, itd. tako je i za autoindustriji i bice toga sve vise pogotovo sa ovim elektricnim vozilima gde nemaju na sta da ti uzimaju pare oko odrzavanja

ljubitelj
Postovi: 10594
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od ljubitelj » 23 Dec 2023, 09:36

Nažalost tako je manje više postalo očekivanje-pravilo.

Skoro pročitao da za VW ID modele elektro vozila na proveri/testu paket baterija oslabi posle 2-3 godine više od 10% kapaciteta, i da je očekivano da se u roku 4-5 godina radi komplet zamena.
Više primeraka testirali, nije jedan pa da se kaže izuzetak sa greškom.

Korisnikov avatar
paliic
Postovi: 59
Pridružio se: 20 Okt 2016, 09:33

Re: Servis automatskog menjača

Post od paliic » 23 Dec 2023, 09:58

Koshmar je napisao:Pa eto...lepo covek kaze surovu istinu...pogotovo POSEBNI BMW,sve sami specijalci medju inzenjerima u Bmw-u...cupaj motor napolje za veliki servis zbog lanca,jer sto da bude napred kao sto je bio kad moze nazad tako je "pametnije"...lifetime ulje u menjacu i ostala bmw sranja...kad zvekne menjac odmah nakon garancije,milina,nema popravke nego nov menjac.
A u ovlascenim hvala bogu nema popravke nicega,oni nisu ni obuceni da popravljaju nego da MENJAJU delove...ovlasceni menjaci delova.
Ni neovlašćeni nisu ništa bolji - apsolutno se sve svelo na zamenu delova, tj. dijagnostika se svela na taj princip, sistem eliminacije, pa ako ubode to je to. Ako se ne ubode, menja se dalje pod izgovorom da je već zamenjeni deo bio loš.
Ne želi niko više da gubi vreme da se bavi autom, već je najisplativije da se štancuje veliki i mali servisi (posebno mali) i to je to..
Kada bi pomenuo da neko koristi oscilopskop u dijagnostici.. to je kao da si im opsovao mater.. za moment ključ isto tako :))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koshmar
Postovi: 359
Pridružio se: 13 Sep 2017, 10:03

Re: Servis automatskog menjača

Post od Koshmar » 23 Dec 2023, 10:42

To si u pravu...to je lutrija sa neovlascenim,a sa ovlascenim je apsolutno pravilo da se SVE menja i NISTA se ne popravlja.
Fascinantno mi je sto ljudi na prvu prihvataju kad majstor kaze "izbacio je gresku za dpf..mora da se menja"...ne postoji opcija ciscenje dpf-a,senzor dpf-a,neko crevo u problemu...ne,sve je tipa dijagnostika izbacila to menjaj to, sto najcesce nema veze sa resavanjem problema.
Treba istraziti zasto dijagnostika "baca" gresku na neki deo, a ne menjati pod obavezno taj deo jer dijagnostika/majstor kaze to je.
Al jbg...
Em majstor gubi vreme/novac istrazujuci na necijem auto gde je tacno problem,dok ga nadje dan-dva-tri...musteriji opet sa druge strane treba auto danas za odmah...
Sve je to zamrseno kolce... :)

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od carov2 » 23 Dec 2023, 13:05

Ne poznajem nikoga ko je na prvu prihvatio da zameni DPF, a znam gomilu koja je menjala senzor diferencijalnog pritiska, čistila DPF i slično.

Ne sekiraj se, ne menjaju naši ljudi lako deo, čak i kada je za zamenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori