Cena servisa

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1968
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Cena servisa

Post od 123456 » 18 Jan 2024, 15:35

Pogrešno si shvatio. Drugi su napisali servis ima tu i tu politiku i tako menjaju. Ja sam napisao, da ne postoji politika servisa u smislu da ne mogu da rade kako hoće nego moraju kako je propisao proizvodjač.
Da oni ne mogu da određuju šta zameniti i kada iako to rade i prolazi im. Ne razumem ni ljude koji im oteraju auto na servis a pre toga ne provere šta se treba menjati.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk




Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1648
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od zdushan » 18 Jan 2024, 15:47

Ali postoji. To sto ne bi trebalo da postoji, to je druga stvar.
To je kao da tvrdimo da nema korupcije, jer ne treba da je bude. A bude.
I vratismo se na početak

Sent from my SM-S918B using Tapatalk



Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14197
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od pedja » 18 Jan 2024, 15:49

Evo jedne politike servisa:

Odvezem automobil u ovlašćeni Suzuki servis (u NS). Dođem kući, vidim da su zamenjeni okviri tablica, pored drugih nekih peripetija.

Pišem i dobijem odgovor:

"To je politika servisa, majstor mora da stavi naše okvire."

Divno, možete li otuđiti šta god poželite, sa automobila, bez pitanja?

Politika! Majstor mora, razumite. Šta nije jasno, dobili ste nove ramove?!

TapaT


ftj
Postovi: 13054
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od ftj » 18 Jan 2024, 15:52

To manje vise svi servisi rade, al zato kad zalepis dvostranom lepljivom onda nece.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8056
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Cena servisa

Post od OMP » 18 Jan 2024, 15:52

123456 je napisao:
18 Jan 2024, 15:22
Da ne ispadnem glup u društvu, ali zar nije filter klime ili kabine jedno isto :-)

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk
greska u kucanju mislio sam na vazduh i kabina(klima)


kako bre moze da mi skine okvire tablica i stavi njegove bez pitanja i bez da mi vrati stare??? to bi isto bilo kao da mi skine jelkicu ili mirisljavka i stavi nekog svog smirdljivka, kakva njihova politika ko ih *ebe treba da me pitaju pa ako ja pristanem onda, dobro nisu skinuli alu felne da stava neke celicne, jbt takva je politika

ftj
Postovi: 13054
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od ftj » 18 Jan 2024, 16:05

Ne znam dal si primetio al ljudi kod nas su generalno bahati i daju sebi svasta za pravo :)

Meni su samo jednom to uradili al su odma posle toga vratili(to dok nisam koristio dvostranu traku).

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13057
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Cena servisa

Post od Saša » 18 Jan 2024, 16:39

Meni su to u Stojanovu uradili jednom odnosno skinuli moje crne okvire bez ikakvih natpisa i stavili svoje ružne bele sa velikom reklamom. Skinuo sam ih čim sam došao kući (u stvari primetio sam tek kod kuće) i odmah otišao da ponovo kupim crne bez reklama i stavio sam ih nazad. Sledeći put sam na prijemu naglasio da mi ne diraju okvire tablica i oni su to bukvalno uneli u radni nalog i pisalo je “ne dirati okvire tablica” i više nije bilo problema. Dakle, kada predaješ auto naglasi im obavezno i neka to unesu u radni nalog. Majstor koji radi servis to “po defaultu” mora da napravi jer su mu tako ranije u firmi naredili. Ali - ako klijent to ne želi i naglasi, ispoštovaće to bez problema.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8056
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Cena servisa

Post od OMP » 18 Jan 2024, 16:48

Stvar je u tome sto ne znam odakle im pravo da diraju privatnu svojinu a da ne pitaju vlasnika i pritom ne spakuju stare okvire u gepek nego ih vrv bace, po meni je to cista bahatost jer ne cine oni meni nikakvu uslugu pa da ja moram to da trpim i da ih reklamiram nego im se taj servis debelo plati i jos tako nesto urade, ja bih stvarno poludeo kad bih tako nesto video na svom autu, nekom je to mozda sitnica, neko precuti, ali mene takve stvari ozbiljno nerviraju do te mere da bih mogao dzumbus da napravim u servisu kad bi mi se to desilo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14197
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od pedja » 18 Jan 2024, 17:00


Saša je napisao: Sledeći put sam na prijemu naglasio da mi ne diraju okvire tablica i oni su to bukvalno uneli u radni nalog i pisalo je “ne dirati okvire tablica” i više nije bilo problema. Dakle, kada predaješ auto naglasi im obavezno i neka to unesu u radni nalog.
"Dobar dan, ostavljam automobil na servisu. Molim vas da mi ne dirate ramove tablica, antenu, stvari iz kasete itd... Hvala." Ono: Zamenili smo vam Snikers, pronađen u kaseti, Bauntijem, ili SNS reklamnom Bonžitom :D

Pa, mislim, zar stvarno ja treba da razmišljam o tome da li će mi neko otuđiti nešto sa vozila, kada ga ostavim u servisu?

Postoji radni nalog. Na njemu se upisuje šta treba da se uradi. Sve preko toga pozovu i saopšte/pitaju. Nigde nisam video da piše da će promeniti okvire, niti zovu da pitaju da li smeju.

Podrazumevano jeste, ali to podrazumeva servis, a ne vlasnik vozila.




TapaT



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19287
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Cena servisa

Post od Heinz » 18 Jan 2024, 17:46

123456 je napisao:Pogrešno si shvatio. Drugi su napisali servis ima tu i tu politiku i tako menjaju. Ja sam napisao, da ne postoji politika servisa u smislu da ne mogu da rade kako hoće nego moraju kako je propisao proizvodjač.
Da oni ne mogu da određuju šta zameniti i kada iako to rade i prolazi im. Ne razumem ni ljude koji im oteraju auto na servis a pre toga ne provere šta se treba menjati.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk
U SRB uvoznik u uputstvu prilikom prevoda promeni intervale sa 20k na 10k km i čija je sad to politika?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13057
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Cena servisa

Post od Saša » 18 Jan 2024, 17:49

@pedja

Kažem ti kako stoje stvari, bilo to ok ili ne. To je sistem “app” (“ako prođe - prođe”). I prolazi kod većine. Nije narod navikao da se buni i traži svoja prava.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1968
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Cena servisa

Post od 123456 » 18 Jan 2024, 17:56


Heinz je napisao:
123456 je napisao:Pogrešno si shvatio. Drugi su napisali servis ima tu i tu politiku i tako menjaju. Ja sam napisao, da ne postoji politika servisa u smislu da ne mogu da rade kako hoće nego moraju kako je propisao proizvodjač.
Da oni ne mogu da određuju šta zameniti i kada iako to rade i prolazi im. Ne razumem ni ljude koji im oteraju auto na servis a pre toga ne provere šta se treba menjati.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk
U SRB uvoznik u uputstvu prilikom prevoda promeni intervale sa 20k na 10k km i čija je sad to politika?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
To jednostavno ne smeju da urade. Suviše je očigledno da bi na taj način potkradali.

Oni kraduckaju što bi rekao Velja Ilić na filterima i ostalim stvarima koje ne treba menjati a oni zamene. Jer većina i ne zna šta treba da im promene na autu, nego samo ostave u servis.

Ja ne razumem ljude koji to prihvataju kao normalno umesto da se informišu.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk




Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4181
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Cena servisa

Post od carov2 » 18 Jan 2024, 18:28

Ovde je uglavnom obrnuto. (VW grupa recimo)

Poštuju servisne preporuke i menjaju samo predviđeno po fabrici, ukoliko hoćeš "sve filtere", moraš da naglasiš.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1648
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od zdushan » 18 Jan 2024, 18:28

Znaci oni to ne rade, posto si ti rekao da ne smeju. A i da rade nisu oni krivi nego neinformisan puč...
Pedji nisu zamenili okvire tablica, nego je on bio neinformisan pa je jeo pogresne pecurke i sad halucinira.
Jbt

Sent from my SM-S918B using Tapatalk



Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1968
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Cena servisa

Post od 123456 » 18 Jan 2024, 18:49

Ti si napisao da servisi sami stancuju plan održavanja. Što nema blage veze sa životom. To radi proizvodjač. Zato sam napisao da oni to ne mogu da rade a ne da ih branim. A i te informacije su javno svima dostupne na portalu proizvodjača.

Servisi zloupotrebljavaju to što su auti u garanciji i što se ljudi ne informišu dovoljno šta treba a šta ne treba menjati. Pa im uvale svašta.

Ne znam zašto sve vreme okreces priču. Kada sam ja prvi počeo o njihovom neprofesionalizmu i da ljudi zbog toga moraju da imaju "oči" širom otvorene. Na žalost.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk


Odgovori