Korozija na novijim vozilima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23287
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od Day Walker » 10 Apr 2016, 20:43

I moj drugar ima ptoblem na G5 oko zadnjih rubova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23734
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od dragvorl » 10 Apr 2016, 20:44

Geza je napisao:I onda se neko buni zbog plastičnih krila na Renaultu. :)
Pa nije slucajno da su bas od plastike, msjei su to dobro osmislili. :) A tek Corvette, odavno je od plastike. :kezo:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od botr » 10 Apr 2016, 20:46

Znam jednog majstora koji peskari pod, a za skidanje delova, nisam siguran, ali i ako ne radi to, uvek moze da se angazuje neki mehanicar, servis, koji ce to da obavi.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od methane.master » 10 Apr 2016, 21:00

Geza je napisao:I onda se neko buni zbog plastičnih krila na Renaultu. :)
Ti Gezo baš dolivaš ulje na vatru. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Aleksandr
Postovi: 72
Pridružio se: 23 Nov 2014, 11:12
Garaža: honda hr-v
Lokacija: Niš

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od Aleksandr » 10 Apr 2016, 21:02

jeepbole je napisao:Najbolja opcija bi onda trebala biti sa tim uljanim preparatima za privremeno, posto cu ja kasnije raditi peskarenje i generalno sredjivanje svake tackice korozije sad me interesuje jel neko imao iskustva sa peskarenjem i da li ima neka firma u srbiji koja radi peskarenje +demontazu delova po potrebi zbog nepristupacnosti +farbanje, zastita, sve ? Mislim iskljucivo za pod automobila, gore je sve ok.
Posle obrade ovim uljanim preparatima sa inhibitorima korozije uopste nema potrebe u peskarenju.
Kakvi problemi resava peskarenje?

Slika

Da li je moguce peskarenje u
Savovima iznutra ? - Ne. Profilima iznutra? - Ne. Skrivenim supljinama (krila, vrata itd) iznutra? - Ne.
Zasto onda peskarenje?..

Za peskarenje je potrebno rasturiti auto, ko vama garantuje, da posle sklapanja ce sve biti ok? I koliko ce to kostati!

Fizicki i hemijski aktivni uljani preparati pri regularnoj obradi (jednom u dve godine) u potpunosti resavaju ovaj problem. Oni sprecavaju nastanak korozije i suzbijaju je tamo gde je vec nastala. Za primenu u realnim uslovima nije poznata tehnologija bolje od ove.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od Velja » 10 Apr 2016, 21:08

Nije Švabo bio blesav kad je napravio Trabant... A ovaj G5 je verovatno bio nedelju dana parkiran pored Kosta Konkordije pre nego je uvezen :)

ftj
Postovi: 12982
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od ftj » 10 Apr 2016, 21:12

Oce da korodira ako je farban znam ja jednog belog isto tako.

Korisnikov avatar
Aleksandr
Postovi: 72
Pridružio se: 23 Nov 2014, 11:12
Garaža: honda hr-v
Lokacija: Niš

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od Aleksandr » 10 Apr 2016, 21:39

Korozija pocine da krece iznutra, zbog toga da krilo nije bilo tretirano iznutra
Slika

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od botr » 10 Apr 2016, 21:46

Za supljine, po meni, ulje je ok, posebno ako ima blata, prasine, itd. Ukoliko ti delovi nisu izlozeni blatu, ja bi radije fertan. Sto se tice poda, meni se ne svidja mastan, nauljen pod, i uvek sam za peskaranje, i dalji tretman, prajmer, zastita, farbanje. Vise volim fabricki izgled. Za peskarenje ne mora da se rastura bas sve, postoj mini pistolji za peskarenje, tako da se mlaz lako koncentrise na manju povrsinu.

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od kvcali » 10 Apr 2016, 22:35

jel ovaj golf sa slike dizel ?
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
Aleksandr
Postovi: 72
Pridružio se: 23 Nov 2014, 11:12
Garaža: honda hr-v
Lokacija: Niš

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od Aleksandr » 12 Apr 2016, 13:09

botr je napisao: Sto se tice poda, meni se ne svidja mastan, nauljen pod, i uvek sam za peskaranje, i dalji tretman, prajmer, zastita, farbanje. Vise volim fabricki izgled.
Pitanje nije u tome, sta se svidja tebi ili meni, nego u tome, sta ce efektivno raditi u realnim uslovima.
Metode o kojih pisete odlicno odgovaraju za spoljne ofarbane povrsine, koje ce sigurno da budu pojedene korozijom, ako necete da zastitite karoseriju iznutra.
Metode sa prajmerom, zastitom i farbanjem (takodje i Fertan) su skuplji i nisu efektivni zbog temeljne pripreme, koja nije moguca u realnim uslovima za donji deo, savove i unutrasnje supljine, ovo nije cisto ravno i odmasceno laboratorsko parce lima! Povrsina, koju treba zastititi, sastoji od profila, spojeva, savova, skrivenih supljina, priprema kojih nije moguca. Zato nam trebaju preparati koji ne iziskuju pripreme, naprimer, uljani preparati sa inhibitorima korozije. Specialno ulje (nije motorno i nije transmisiono) se razliva, svudu prolazi kroz blato i staru koroziju u sve savove i mikropukotine zbog jakog kapilarnog efekata, istiskujuci vodu, a inhibitori korozije pasiviraju metal, cine ga pasivnim odnosno kiseonika.
Slika
Pod tankim providnim slojem ovog preparata uvek imate uzuzetni fabricki izgled, ako ste poceli da obradjujete auto do pocetka korozije.
Slika

Ako je korozija vec nastala, bolje obraditi ne providnim vrstom uljanog preparata, ispod koga ce korozija biti suzbijena.
Slika
botr je napisao:Za peskarenje ne mora da se rastura bas sve, postoj mini pistolji za peskarenje, tako da se mlaz lako koncentrise na manju povrsinu.
Zasto rasturati auto, ako je toga moguce izbegnuti, to nije profesionalno. Nema smisla u peskarenju spolja, ako to ne mozes da uradis iznutra, korozija pocine da se krece iz spojeva, savova (varenih i valjenih) i mikropukotina. A peskarenje tamo nije moguce, a znaci da nista ne resava.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od nikaragva » 12 Apr 2016, 21:22

https://www.facebook.com/ScienceNatureP ... 420184818/

jeepbole
Postovi: 7
Pridružio se: 08 Apr 2016, 22:34

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od jeepbole » 14 Apr 2016, 20:34

jeepbole je napisao:Pozdrav svima, ja bih zeleo da cujem misljenja strucnih ljudi, ljudi koji su imali slican problem sa korozijom poda auta. Naime rec je o jeep grand cherokee 2006 kupljen pre neki dan u gradu Chur na istoku Svajcarske (planinsko mesto). Motor, menjac interijer pogon sve fantazija extra ocuvano ali kad sam video vesanje, pod sa takvom korozijom zamalo da se slogiram :klanjamse: , neznam koliko je to lose. Sad me to toliko muci da sam morao da sa vama podelim ovo za pocetak pa da vidim sta dalje. Do duse auto sam uzeo po dobroj ceni i ulozio bih za ove korozije i vise novca. Sta da poprskam po rdji da makar suzbijem dalje sirenje dok ne odem na generalno sredjivanje i interesuje me kako najbolje i gde u srbiji i da li je uopste moguce ovo kvalitetno uraditi i produziti zivotni vek koroziranih mesta da bar narednih 10 godina budem miran od rdje ? Evo i fotki...
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Da li wd-40 moze da zaustavi koroziju ? Kako ce da reaguje na ovaj pod ?

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od Geza » 14 Apr 2016, 21:27

Pre bih potopio donji deo u Coca Colu nego u WD-40.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Era
Postovi: 574
Pridružio se: 28 Feb 2016, 22:52

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od Era » 14 Apr 2016, 22:27

Kakv WD. Prva kiša će to da opere. Nekad su kod nas sipali pregorelo motorno ulje u šupljine. Ovaj Jeep je zaista vozilo da se izbegava po svemu.
Ja imama sličan problem. Prvo čelilna četka, valjalo bi i peskarenje, malom peskarom na dostupnim mestima. Onaj knovertor korozije je jedino rešenje, pa posle zaštita i vosak. To i ja planiram letos da radim, nešto sam a nešto uz pomoć farbara. Veća sam konsultovao stručnije ljude. Mada će to sve biti više umirivanje savesti

Odgovori