Brisači

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Brisači

Post od Ogi » 05 Feb 2012, 22:59

Gde kupiti kvalitetne aero metlice brisaca? Recimo Bosch?

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Brisaci

Post od NexT » 05 Feb 2012, 23:04

pripazi na nacin kacenja brisaca...

U principu, kupi ordjidji...

Ja uzeo proslog septembra za Mercedes originalne, bili su samo 5500, ali i dalje brisu perfektno (godinu i po / 80.000 km)

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Brisaci

Post od FitnessGuy » 05 Feb 2012, 23:17

Ja sam prošle nedelje stavio na Kadett-a neke Bosch brisače. 800 din koštali. Nisam imao pojma šta je dobro, pa sam rekao prodavcu da mi da najbolje koje ima. Baš sam zadovoljan kako brišu.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Brisači

Post od Texonja » 05 Feb 2012, 23:27

Meni je na BMW-u brisac riknuo nakon samo 2 meseca ("otopilo" se parce brisaca, sto se verovatno neki i secaju te price sa VG) i ne pada mi na pamet da im sada platim 5000 din za drugi, tj za oba u kompletu posto ne prodaju na komad.
Na kraju, obecali su mi besplatnu zamenu u Delti, ali nikako da odem do BG da to sredim... (a kakvo je vreme i s obzirom da Bimmer ima letnje gume, necu skoro)
Poslednja izmena od Texonja u 05 Feb 2012, 23:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Brisači

Post od Paja » 05 Feb 2012, 23:27

Moje, a vidim i ne samo moje, iskustvo je da su aero metlice teško sranje za ovo vreme. Lede se ko nenormalne.
Odloži tu kupovinu malo.
Inače bitna je dužina metlice. Ako neznaš kolike su, izmeri ih.
Ima ih u većini radnji auto delova, na pumpama, tempu...
Kada nađeš dužinu koja ti odgovara proveri na poleđini da li paše i na I30.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Brisači

Post od Rakhil » 06 Feb 2012, 00:04

Jos ranije sam cuo neka negativna iskustva vezana za Bosch, ali reko ajde da probam. Koliko god bio odusevljen sa njihovim radom u startu, posle dva meseca koriscenja ostavljaju strafte samo tako...
Sledece cu probati ili Champion ili fabricke (Focus ima redak sistem kacenja, pa bas i nije lako naci brisace)

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Brisači

Post od Gaginh0 » 06 Feb 2012, 00:19

Meni je lik ponudio samo gume koje idu na aero brisace. Nisam ih nikad zagledao, a lik kaze da mogu da se skinu postojece i stave nove. Kosta oko 250 din i svi su neke univerzalne duzine pa ih seces. Ali mi je rekao da je jebada skinuti te gumice sa brisaca, kaze bar lapo sata po komadu.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Brisači

Post od nixa » 06 Feb 2012, 02:15

Ja sam kupio nove Guard brisače, koje ne mogu da montiram jer nemaju odgovarajući adapter...

Da li zna neko gde je moguće nabaviti dodatne adaptere ili da brisače prebacim u podforum oglasi? :)

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Brisači

Post od dragan » 06 Feb 2012, 08:13

i ja sam razocaran u aero birsace po hladnom vremenu, probao sam nekoliko vrsta tkom ovih 5-6 godina sa kliom 2...
na rs-u je sve jos uvek stock iz prve ugradnje, akumulator pali u 5. godini iz prve na -14, a i brisaci brisu bolje nego bosch na dvojci koje sam montirao prosle godine...
origigi kosta, ali i vredi, bar su takva moja iskustva...

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Brisači

Post od TheWickerMan » 06 Feb 2012, 08:49

Koristim najjeftinije Alco brisace,oko 130-140 dinara po komadu :) Nikad nisam imao problem ni na jednom autu ,ni zimi ni leti,ne mrljaju niti sta...menjam ih na 6 meseci ili godinu,kad pocnu da prave problem :D Evo,npr,izgleda da sam juce jedan shebao,svojom krivicom,danas cu da odem,kupim nov set za 250 kinti i mirna Backa :) Imao sam aero na sluzbenom autu i razocarao se,posle 2 meseca nisu bili nizasta,mrljali,ostavljali strafte a placeni su bili 1500 za oba,cini mi se...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Brisači

Post od methane.master » 06 Feb 2012, 11:55

I ja imam problem sa brisačima. Škripe u PM. :glavomuzid: Oni Alcos i slični (koji su inače sasvim OK) ne idu. Za moj Clio mogu samo Valeo ili Bosch. :tuzan:
Gaginh0 je napisao:Meni je lik ponudio samo gume koje idu na aero brisace. Nisam ih nikad zagledao, a lik kaze da mogu da se skinu postojece i stave nove. Kosta oko 250 din i svi su neke univerzalne duzine pa ih seces. Ali mi je rekao da je jebada skinuti te gumice sa brisaca, kaze bar lapo sata po komadu.
A gde mogu da se nađu te gume? Skoro je neko kačio klip kako se menjaju.
dragan je napisao:a i brisaci brisu bolje nego bosch na dvojci koje sam montirao prosle godine...
origigi kosta, ali i vredi, bar su takva moja iskustva...
Koštaju ko đavo, a i evo kod mene oriđinali, pa krešte ko Karleuša. E sad moguće da je to zbog mesta ugradnje, jer je kod mene u pitanju bila Bursa, a u tvom slučaju Dieppe. :mangup:
Poslednja izmena od methane.master u 06 Feb 2012, 12:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Širim haos!

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Brisači

Post od dragan » 06 Feb 2012, 12:03

moguce, svi rs-i su iz diepa...uporedicemo ih kad se vidimo...ali traju zacudjujuje dugo...

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Brisači

Post od Sloba » 06 Feb 2012, 12:29

nixa je napisao:Ja sam kupio nove Guard brisače, koje ne mogu da montiram jer nemaju odgovarajući adapter...

Da li zna neko gde je moguće nabaviti dodatne adaptere ili da brisače prebacim u podforum oglasi? :)
Ako u priloženom setu adaptera ne možeš da pronađeš odgovarajući, teško ćeš pronaći na drugom mestu. Imam dva seta Guard brisača i znam da imaju solidan set adaptera.

Što se zamene sečiva brisača tiče, lako je. Pretprošle godine sam to uradio na Pežou sa zadnjim brisačem. U Gumatiku sam za 250 dinara uzeo set od dva sečiva od po 71 cm, isekao na meru i namontirao na brisač. U međuvremenu sam sečiva potrošio na kola drugara, a pre neki dan sam isto uradio i sa zadnjim brisačem Suzukija, sa tim da ovaj put nisam kupovao sečiva već sam jedno iz rezervnog prednjeg brisača. Ono što sam naučio iz iskustva je da ne postoji univerzalno pravilo kako ovaj posao odraditi jer postoji više različitih načina kako je sečivo pričvršćeno na metlicu brisača. Nije svugde ni ista dubina metalnog kanala u koji leže sečivo, a nisu ni falcevi i kanali na sečivima na istom mestu, tako da treba pronaći kompatibilne delove. Dugo nisam ovo radio sa prednjim brisačima jer njih nekako volim nove da uzmem, ali za zadnje mi je ok, pre svega što su zadnji brisači uglavnom tipski pa koštaju dosta love.

Inače, brisače ne bih delio na klasične i aero, već na one koji su dobri i koji ne valjaju. Sam "aero" fazon brisača ne donosi ništa dobro, ako je brisač krš kvaliteta. Koristim Valeo aero dve godine i perfektni su, ali perfektni, a koristim i Guard aero godinu i nešto. Oni su solidni za svoju cenu, ali su daleko od lošeg. E, sad, ima kineskih aero brisača po prodavnicama malih milion. Sigurno ne mogu svi valjati, pa neka su aero sto puta.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Brisači

Post od sasa lbg » 06 Feb 2012, 13:54

Rakhil je napisao:Jos ranije sam cuo neka negativna iskustva vezana za Bosch, ali reko ajde da probam. Koliko god bio odusevljen sa njihovim radom u startu, posle dva meseca koriscenja ostavljaju strafte samo tako...
Sledece cu probati ili Champion ili fabricke (Focus ima redak sistem kacenja, pa bas i nije lako naci brisace)
jesi bacio orginalne brisace koje si dobio na autu?
Sta sam ja primetio..te metlice iz prve ugradnje tj kacenje metlice i sama metlica je izuzetno cvrsta i nakon vise godina upotrebe se ne rasklima..iako gumica naravno strada.
Sve sto posle kupis jedostavno se "rasklima "posle nekog vremena i pocinju vibrirati,preskakati i sl.
Ispada da je bolje promeniti gumicu na orginalu nego kupiti novu metlicu !
Ja sam konj bacio jednu org metlicu i sad mi je zao a na drugoj menjam gumice i brise super.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Brisači

Post od sasa lbg » 06 Feb 2012, 14:02

methane.master je napisao:I

A gde mogu da se nađu te gume? Skoro je neko kačio klip kako se menjaju.

:mangup:
Kupis gumice bilo gde ,cena do 100 din u kit kom....lako se zameni na aeru rasklopis ih tj skines cepove na krajevima ,svuces crnu plastiku koja ih pokriva po duzini i to je to!

Odgovori