Zveckanje kaiša ili remenice..

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
marijan
Postovi: 29
Pridružio se: 05 Nov 2016, 03:36
Garaža: ww pasat

Re: Zveckanje kaiša ili remenice..

Post od marijan » 10 Nov 2016, 14:00

Auto odveden u dobar servis.Nakon pregleda dijagnoza je sledeća;
Nakon 30.000 pređenih od lani kada sam radio veliki servis opet je potrebno raditi veliki servis.Zubčasti,pumpa,španeri sve aut...Ne znam o čemu se ovde radi?O majstoru koji mi je lani radio veliki servis ili su mi uvaljeni kineski delovi?Iako sam ja doneo prilično kvalitetne delove za veliki servis.Nisam bio prisutan prilikom rada tog majstora kad je ugrađivao sve to pre 30.000 km.Auto je normalno isao samo nekih 10.000 km od velikog servisa i vec su počeli razni zvukovi da se čuju.Ne znam koga da tužim ili majstora ili prodavnicu auto delova koja mi prodala delove?kad skinu sada sve stare delove znat ću o cemu se radi.

marijan
Postovi: 29
Pridružio se: 05 Nov 2016, 03:36
Garaža: ww pasat

Re: Zveckanje kaiša ili remenice..

Post od marijan » 10 Nov 2016, 14:03

ljubitelj je napisao:Prvo uradi dijagnostiku kaiseva, remenica i ostaloga tako sto ces pronaci (majstor posto ti ocito nemas bas mogucnosti) mesto odakle dolazi zvuk.
Za to postoji alat.
Drugo, pominjes PK kais broj 1 i PK kais broj 2. Postoji samo 1 jedini PK kais na svakom autu koji sam do sada video, i jedino to resenje ima logike.

Proveri ti to bolje, koji je uospte auto u pitanju?

Trece, nemoj kupovati delove napamet, niti rasklapati auto napamet da bi nasumice menjao delove niti ovde niti u inostranstvu.

Naglasi majstoru dijagnosticaru zapazanje da se zvuk drasticno menja sa promenom spoljne temperature i uslova voznje auta jer to moze biti jako bitan podatak.

Proveri u papirima, ili pitaj, tamo gde si radio prethodni veliki servis sta je tacno uradjeno i sta je zamenjeno od delova. Ne menjaju se svi delovi na svakom autu na svakom velikom servisu, postoje bitne razlike.

I poslednje, ako ti vozis vec 10.000km sa tim zvukom i ne primecujes razliku u ponasanju motora a nisu pokidani kaisevi verovatno nema veze sa zupcastim niti njegovim spanerom jer bi bas imao srece da toliko izdrzi neispravni razvodni mehanizam.

Ako nemas poverenja u majstora slobodno trazi i budi prisutan tokom radova da se sam upoznas malo vise.

ps. ne moze ti niko daljinskim putem uraditi dijagnosticki postupak, moras otici u servis. Sve ostalo je nagadjanje iz veoma sturog opisa i podataka koje si dao.
Zahvaljujem na opširnoj pomoći ali se ne bih složio da sam dao šturi opis.Postavio sam zvučni link od rada motora a i lepo sam napisao da "škripa oko zubcastog".Kakav bi to opis morao dati a da bude jasnije?

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zveckanje kaiša ili remenice..

Post od Sloba » 10 Nov 2016, 18:18

Moje iskustvo - poslednja zima, Peugeot 206 1.4 16V: zupcasti kais je poceo da se svlaci i grebao je plasticno kuciste. Zvuk je bio slican ovom sa videa. Takodje, kada bi se motor zagrejao, utisao bi se. Da nisam otisao na vreme u servis, remen bi se razlistao i pukao ili bi prosto spao sa remenice. Tako da... Skini plasticnu zastitu sa zupcastog, to mozes i sam, pa vidi da li je remen gde treba da bude. Pogledaj kakva mu je ivica, da li je obrusena i da li je bilo sta cudno.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19259
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zveckanje kaiša ili remenice..

Post od Heinz » 10 Nov 2016, 21:23

Napisao čovek da je posle 30k sve za zamenu.

marijan
Postovi: 29
Pridružio se: 05 Nov 2016, 03:36
Garaža: ww pasat

Re: Zveckanje kaiša ili remenice..

Post od marijan » 10 Nov 2016, 21:29

Kada sam skidao plastiku i video zubcasti bio je sasvim ok i u liniji.Ali mehanicar sa servisa kaze da treba sve menjati.

miroslavm
Postovi: 187
Pridružio se: 23 Avg 2014, 23:18
Lokacija: beograd

Re: Zveckanje kaiša ili remenice..

Post od miroslavm » 10 Nov 2016, 21:53

uzmi sve stare delove koji ti sad skine i videces da li su ti bili stavljeni oni koje si kupio prvi put

marijan
Postovi: 29
Pridružio se: 05 Nov 2016, 03:36
Garaža: ww pasat

Re: Zveckanje kaiša ili remenice..

Post od marijan » 12 Nov 2016, 08:40

Odrađen auto,UZeo sve stare kaiseve i u gepeku su mi.Nista izhabano ili izlizano.Sve ok.Ali eto majstor mi rekao da je pumpa krenula i zubcasti ne valja...valjda :) se bolje razumeju i odradili su kako treba novi servis.Stavljeni delovi continetal...španeri,kaisevi itd.Auto dosta bolje ide,Nije mi nista jasno ali zubčasti je skripao dugo vremena i bolje da sam promenio.Bolje to nego da se cesem kad mi preskoči.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zveckanje kaiša ili remenice..

Post od srdjanyo » 01 Dec 2016, 09:34

Druže,objavi da si rešio problem i na VWCLUB forumu.

Sony Xperia Z3

Odgovori