Poliranje / Voskiranje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Delija » 20 Maj 2016, 23:49

Thanks :thumbup:

Sad mi je palo na pamet i da pogledam cene tih "poklopaca" i nisu uopste skupi.
Sva 4 komada su reda velicine 110 evra. Mislio sam da je mnogo skuplje.
http://bmwfans.info/parts-catalog/F30/E ... oor_front/
http://bmwfans.info/parts-catalog/F30/E ... door_rear/
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
jovan.ilic.89
Postovi: 161
Pridružio se: 07 Sep 2014, 01:48
Garaža: Škoda Fabia 1.6 TDI (2012.) |Bilstein B12 |17" |Revochip

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od jovan.ilic.89 » 21 Maj 2016, 01:56

schonenk je napisao:...ajde reko da odradim i motorni prostor i prtljaznik, eventualno dekontaminaciju laka...
Пробај овде, цијене нису страшне а ја сам конкретно презадовољан услугом чишћења моторног простора који је био баш запуштен :oops: :thumbup:

vladan266
Postovi: 112
Pridružio se: 06 Apr 2016, 09:56
Lokacija: Beograd centar

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od vladan266 » 31 Okt 2016, 19:24

Sto se ovih momaka iz Titaniuma tice ja ih preporucujem, vozio sam 2 auta kod njih.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Geza » 31 Okt 2016, 19:32

Slobodno pokaži šta su uradili.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

vladan266
Postovi: 112
Pridružio se: 06 Apr 2016, 09:56
Lokacija: Beograd centar

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od vladan266 » 03 Nov 2016, 01:51

Slika


Imam samo ovu jednu sliku, nije slikan detaljno jer smo zurili nesto bili i zato nema slika. Auto je bio poprilicno izgreban od pranja i kojecega ali nije bilo nekih dubokih ogrebotina. Da bi bio perfektan trebalo je troslojno ali je i ovako lepo ispao, ovo je slika sa nanetim voskom.

Na autu sa slike je radjeno jednoslojno poliranje + voskiranje lakim voskom + hemijsko ciscenje enterijera + impregnacija koze + dresing plastika unutra. Rade iskljucivo sa Chemical guys preparatima, njih ujedno i zastupaju.

Obzirom da sam bio zadovoljan, odvezao sam ubrzo i drugi auto na detaljno spoljasnje pranje + uvale vrata i sarke + detaljno unutrasnje pranje + dresing plastika unutra + poliranje satova na inst.tabli + poliranje prednjeg branika jer su mi se neke musice "zavarile" + poliranje hrom lasjni + laki Butter vosak.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
E sad...momci jesu sertifikovani, ljubazni, prime stranku kako treba, itd, rade lepo vidim i imaju posla, pratim ih na fb. Ali primetio sam recimo da nece da smirglaju lak ako bi zatrebalo recimo, tj. kazu "maksimalno izbegavamo". Mada primetio sam da ima jos detailera koji izbegavaju smirglanje. E sad...da li je to vrlina ili mana ne znam, tj. da li se po tome meri da li je neko dobar ili nije. I recimo satove su mi ispolirali, ali za crnu piano plastiku su rekli "jako tesko". Da li nisu hteli ili nisu umeli ostaje nepoznato. Sto se tice ovih momaka iz Titaniuma ja sam zadovoljan zaista, otisao bih opet. Mozda nisu za neki teeeski detailing u smislu da od babe naprave devojku ali za nesto normalno svakako ih preporucujem. Opet kazem, pitanje je da li hoce da se upustaju u nesto ili nece...mozda umeju, a mozda i ne. Imaju posla svakako.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od stefanan » 03 Nov 2016, 09:11

Šta je dresing plastika?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

vladan266
Postovi: 112
Pridružio se: 06 Apr 2016, 09:56
Lokacija: Beograd centar

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od vladan266 » 03 Nov 2016, 09:25

Ono sto bi mi rekli "mazanje plastike". Ali u pitanju je po meni izuzetan preparat- jako lepo istice teksturu plastike, daje dubinu crnoj boji, odbija prasinu, a opet ne ostavlja onaj masni sjaj. Onako je lepo mat. Mnogo lepse nego ova razna mleka sto se kupuju po radnjama, probao sam vecinu i ne svidja mi se ni jedno. Ovo je zakon, zove se Natural shine.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Delija » 27 Feb 2017, 10:03

Markoni je napisao:Polira se najnormalnije, bez brige. :)
Konacno se setih da ispoliram to iliti pocelo je previse da mi bode oci :)

Odradjeno kod farbara, posto niko od "detailer-a" iz NSa nije smeo to da polira. Dunsteri teski :ccc:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od botr » 27 Feb 2017, 19:39

Znas kako, to je sitno, ne moze da se naplati, a ume da bude pipavo. Da si hteo ceo auto, onda bi ti i to odradili bez problema, bar ja tako mislim.

Inace, posto vidim da se spominje Chemical Guys Natural Shine, izuzetan proizvod, koristim ga i za spoljne plastike.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Scuderia » 27 Feb 2017, 19:43

Verovatno je to, polira se inace najnormalnije i bas se vidi razlika zato sto je jako sjajno i crno

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Delija » 27 Feb 2017, 21:26

Bio sam spreman da platim 50 evra za to sranjce, posto je to jedino sto mi je smetalo na autu. Ako im je to malo za 15 minuta posla (i to sa sve zastitom papirom i trakama), onda da ga j :ccc:

Narucio bih nove te glupe plastike, ali na bimmerfest-u su se zalili da su im stigle izgrebane i to iz vise ponovljenih / "reklamiranih" pokusaja.

Tek ovom farbaru je to sitno, ali je ljudina i ima svaku preporuku i za poliranje i za farbanje. Drugaru je savrseno ispolirao Mazdu CX-5 nakon sto su mu dzukac i macka napravili opasan combo vijajuci se :kuku: - tamo su ga poslali iz Mazda ovlascenog. Auto Sjaj NS, Petefi Šandora 15.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
AleksaM
Postovi: 513
Pridružio se: 26 Okt 2015, 00:06
Garaža: VW Golf 6 1.4TSI
Lokacija: Belgrade

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od AleksaM » 27 Feb 2017, 23:34

Ja planiram skorije da ispoliram auto i da ga dovedem u tiptoo stanje estetski, crn je pa se sve vidi.
Zapratio sam Zeljka Rodića, mozda neko zna nesto više o njemu, ali čovek je zaista radio ozbiljne automobile.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1306900548

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od igor_harris » 28 Feb 2017, 06:27

botr je napisao: Inace, posto vidim da se spominje Chemical Guys Natural Shine, izuzetan proizvod, koristim ga i za spoljne plastike.
Gde se moze kupiti?

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od igor_harris » 28 Feb 2017, 07:18

Nasao, izvinjavam se.

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od botr » 28 Feb 2017, 15:33

Nista, napisao bih da nisi nasao :)

Ti si bio spreman da das 50 evra, ali zar mislis da nije bezobrazno da ti neko trazi npr. 20-30 evra za tako nesto?

Odgovori