Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od Rade » 16 Dec 2016, 18:14

Voleo bih ako neko ima iskustva sa servisima za turbine u Novom Sadu pošto se bojim da bi morao negde da se obratim za pomoć.Na mom škodilaku je masan deo oko turbine creva i okolo i počele su da se pojavljuju masne fleke ispod auta.Danas mi je majstor dotegao crevo kod turbine i rekao da pratim i da mu sve smrdi na reparaciju. Auto ne dimi,dobro vuče ne čuje se zviždanje turbine i od zamene do zamene ulja na 10000 km popije 0,5 litre ulja.Ako neko zna ili može da preporuči dobar servis u Novom Sadu bio bih mu zahvalan jer nisam siguran šta me čeka.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od sebekkg » 16 Dec 2016, 18:28

Reparacija je oko 300e i mozes da odes kod svog majstora da je skine i posalje u Uzice na reparaciju.
Slika

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5578
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin
Birthday

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od dunx81 » 16 Dec 2016, 18:35

Brat je pre par dana poslao u Užice i vratili mu je danas bez brezona. Zvao da vidi šta bi,kažu jbg sjebali se,nađi negde druge.

t

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od Rade » 16 Dec 2016, 18:48

U zadnje vreme sam čuo dosta žalbi na turbo servis iz Užica počeli da brljaju a klepaju naravno ne očekujem da popravak bude 100 eura ali bi voleo da to bude ovde odvezem odrade namontiraju i posle njih za uši ovako izbrljaju nešto pa ispadne kako je majstor koji je skidao turbinu kriv.

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od Cherokee » 16 Dec 2016, 20:49

Ja sam turbinu sa moje Lagune remontovao pre 10-ak dana kod Cubija.

viewtopic.php?f=2&t=1243&start=255#p664290

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od Rade » 16 Dec 2016, 20:56

Ima li neko iskustva sa turbo servisom u Veterniku kod njih je garancija godinu dana posle reparacije

Korisnikov avatar
nmaric1993
Postovi: 516
Pridružio se: 15 Maj 2015, 15:13
Garaža: Volvo v40 1.9 TD

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od nmaric1993 » 16 Dec 2016, 21:20

Polako brate.
Ako ti ne trosi motor ulje, onda je dobra i ne treba reparacija. Kazes i sam i da ide dobro a da ne dimi.
Verovatno ti otisla gumica na holonderu na dovodu ulja u turbinu. To se menja bez reparacije turbine i bez skidanja turbine....

Sto se tice turbo servisa, iz Uzica su najpoznatiji, a i ja imam najvise poverenja u njih, jer imajju mnogo posla a i imaju najmoderniju opremu...
Ja sam radio kod njh prosle godine u julu, i sad posle 15 000 km i dalje je sve ok, ne trosi ulje, puni dobro...

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od Rade » 16 Dec 2016, 21:26

Dali to može da se odradi u servisu turbine ili da ganjam mog majstora gde nabaviti glumicu holendera turbine

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od dragvorl » 16 Dec 2016, 21:52

To je zamena gumice dovoda /odvoda ulja u turbo, to moze da uradi i mehanicar. Ja takodje mislim da ne naglis i saljes na reparaciju bez potrebe, jer time rizikujes kasniju nepotrebnu komplikaciju.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nmaric1993
Postovi: 516
Pridružio se: 15 Maj 2015, 15:13
Garaža: Volvo v40 1.9 TD

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od nmaric1993 » 16 Dec 2016, 21:58

Moze mehanicar. Sad ne znam kako je kod 1.9 tdi da li je O ring, ili ima poseban dihtung... Uglavnom ide mesingana/bakarna podloska/dihtung, posto je tu vrelo a guma ne trpi bas visoke temperature...
Moze da se nadje sigurno, to ide uz paket za reparaciju turbine... Ako ne moze on da nadje preko prodavnica autodelova, turbo servisi imaju pa mogu oni da ti prodaju... Nije to skupo par stotina dinara...

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od Rade » 16 Dec 2016, 21:59

Dali te gumice mogu da se kupe kao deo u redovnoj prodavnici auto delova znam da objavim ali je tako kad se ne razumeš u problematiku

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od Rade » 16 Dec 2016, 22:02

Može li to da odrade u turbo servisu uz neku naknadu ipak oni imaju iskustva sa tim

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od dragvorl » 16 Dec 2016, 22:07

Ovako nesto trazis za tvoj auto. I ne pisi post za postom vec edituj prethodni ako hoces nesto da dodas.
https://www.amazon.com/Volkswagen-028-T ... B00KWGOJKY

Evo i video o onome sto je pricano iznad, posao za normalnog mehanicara, rutinska operacija.

https://youtu.be/znsPn9xLDEw?t=266

http://autodil.ddns.net/autoparts/seat/ ... 769;s10491
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od Rade » 20 Dec 2016, 17:38

Evo drugari ukratko izveštaja.Posle mnogo čitanja odlučio sam se da poverenje poklonim domaćoj firmi Ns steel iz Veternika .Pojavio sam se na adresi i zatekao dvojicu majstora kako završavaju reparaciju turbine za nekog volkswagena. Iznesem im ukratko problem i majstori se zagledaju u mesto odakle mi kaplje ulje na šuspleh. I na moju veliku radost kažu ova turbina nije za remont ali kod VW nema gumica na holenderu jedino nešto slično dihtungu koji mi je Dragvorl prosledio na linku iz posta.Uzmi ovo i odnesi kod mehaničara i nek ti on zameni za plaćanje ni da čuju.Pošto znam da je kod majstora uvek gužva ubedim ih da mi oni to odrade. Malo smo se provozali par ulica do slobodne garaže sa dizalicom i tu je majstor odradio posao pošto je komad creva koji služi kao veza bio sumnjiv i to smo zamenili.Saprali smo masnoću sa dela gde je bio spoj i bilo je sve suvo. Majstor me savetovao da obratim pažnju ako dođe do ponovnog curenja da naiđem ali da problem sigurno nije do turbine i da za sad ništa ne diram.Eto jedno pozitivno iskustvom sa servisom za turbine možda će nekom koristiti. Ali ono što me i dalje buni je tvrdnja starijeg majstora da ulje koje koristim castrol edge 5-40 retko i da bi trebao da pređem na 10-40 nisam hteo da ulazim u dalju problematiku ali za sad se držim castrola. Hvala Dragvorl na savetu i linku i ostalim forumašima na komentarima.Nastavljam da pratim i uskoro javljam šta se dešava pošto zasad mirujem sa vožnjom.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Preporuka za servis turbine u Novom Sadu

Post od Sloba » 20 Dec 2016, 17:43

Dokaz da ne treba zuriti.

Odgovori