Peugeot 207 Zadnji diskovi

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Edy
Postovi: 39
Pridružio se: 16 Nov 2016, 07:49
Lokacija: Beograd

Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od Edy » 27 Dec 2016, 11:32

Pozdrav,

Od pre dva dana, nakon puta od nekih 300 km po mokrom asfaltu na magistrali pocele su da mi se cuju zadnje kocnice. Zvuk je kao neko struganje metal o metal. Nije jako i cuje se kad je utisan radio skroz i svi cute :) . Bio kod majstora i kaze da su diskovi "malo losiji" i da su plocice na pola po potrosenosti. Napomenuo je da je moguce da je vlaga "usla" u unutrasnje plocice, da moze biti to struganje od soli ili rizle po putu.

Mene zanima ima li smisla ova prica sa vlagom? Evo vec dva dana vozim i cuje se pomalo ( doduse nisam presao vise od 20 km u ova dva dana ). Ujutru se najvise cuje. Da li je opasno jer opet planiram put oko ng nekih od nekih 700 km? Kako moze uopste da se cuje struganje ako ima "mesa" na plocicama.

Na kraju majstor rece da vozim pa ako se pojaca da dođem za par dana ali tu pada nova godina plus ovaj put sto sam planirao pa ne znam sta da radim . ..

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od Sloba » 27 Dec 2016, 11:49

Ako su diskovi losi i plocice na pola, zameni sve odmah i ne razmisljaj. Svakako te to ceka pa je bolje pre puta jer samo pribojavanje moze da pokvari putovanje, a kamoli da se nesto desi.

Edy
Postovi: 39
Pridružio se: 16 Nov 2016, 07:49
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od Edy » 27 Dec 2016, 12:19

Znam ja da je to najbolje ali mi se ne daje bas sad 15+ hiljada na to, valjda me razumes :) .
Meni samo nije jasno otkud grebanje ako ima mesa? Disk se trosi to je jasno ali on nema neke obloge ili slicno pa kad se to istrosi da struze?

Ako je baaaas opasno ( mada majstor nije bio iz fazona da cu zaginuti negde ) ne moram ni putovati svojim kolima pa posle nove godine mogu srediti . . .

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od passenger » 27 Dec 2016, 12:23

Možda loš kvalitet pločica?
Je l ti šara diskove ili troši podjednako?
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Edy
Postovi: 39
Pridružio se: 16 Nov 2016, 07:49
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od Edy » 27 Dec 2016, 12:41

Ima riseve disk, nije ravan . . .

Ko zna kad je promenjen poslednji put. Auto je kod mene nekih 3000 km presao. Tada kad sam kupovao majstor je rekao da prednje moram da promenim ( i diskove i plocice ) a zaadnji kao nisu jos za zamenu.

Samo nikad ne bih ocekivao da su zadnji skuplji od prednjih, navodno menjaju se sa lezajem . . .

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od botr » 27 Dec 2016, 17:28

Verovatno imas neki kamen izmedju diska i lima koji je iza diska. cesto mi se to desava, skinem tocak, iskrivim rukom lim i okrecem disk dok ne ispadne.

Edy
Postovi: 39
Pridružio se: 16 Nov 2016, 07:49
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od Edy » 27 Dec 2016, 18:24

Gledao sam diskove sa kolegom detaljno i risevi koje pomenuh nisu tako veliki i zazor između diska i onog lima okolo je minimalna, disk jeste malo "unutra" u odnosu na lim ali bas malo. Unutrasnje plocice nisu proverene i to cu sutra kod majstora videti. Da li jw moguce da su spoljašnje plocice ok a unutrašnje potrosene?

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od Sloba » 27 Dec 2016, 18:28

Edy je napisao:Znam ja da je to najbolje ali mi se ne daje bas sad 15+ hiljada na to, valjda me razumes :) .
Naravno. Mada, racunao sam da je manje. Pre dve godine sam uzeo prednje Road House diskove i Bendix plocice za 206 i bilo je nesto oko 6 hiljada u zbiru, plus ruke. Naspram toga sam racunao da nije skupo, osim ako se ne ide na skuplje brendove.

Edy
Postovi: 39
Pridružio se: 16 Nov 2016, 07:49
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od Edy » 28 Dec 2016, 07:40

Na 207 su zadnji skuplji od prednjih jer idu zajedno sa lezajem tocka. . .Zvao sam jedan servis doduse nisam proverio na vise mesta i oni rekose 13 hiljada par. Na to idu plocice i ruke tako da ako i bude 15 hiljada bice dobro :) .

Na kraju sam i definitivno odlucio da ne menjam diskove pa kako god, promenicu plocice i nadam se da ce struganje prestati. Uostalom zadnje kocnice su puno manje opterecene od prednjih a meni dzep ne dozvoljava da drzim sve u savrsenom stanju. Radije cu pare da potrosim na neesto zanimljivije hahaah.

Neka ostanu ti diskovi buducem vlasniku za zamenu, ja sam prednje a on neka menja zadnje :D

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od kragujevac » 28 Dec 2016, 08:19

Edy je napisao: Da li je moguce da su spoljašnje plocice ok a unutrašnje potrosene?
Jeste, to se obicno desi kad klip u kljestima "zariba" iz ovog ili onog razloga. Imao sam taj problem kod mene na autu.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od passenger » 28 Dec 2016, 08:36

Ali u tom slučaju kada biksna, cilindar u kočionim klještima blokira, treba zarotirati točak dok je auto na dizalici, jer bi uvek kočio. Probaj to.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Edy
Postovi: 39
Pridružio se: 16 Nov 2016, 07:49
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od Edy » 28 Dec 2016, 08:37

Iskreno se nadam da su se te unutrasnje potrosile, jer njih ne vidim spolja kad gledam i da grebanje dolazi od njih. A klesta ne verujem da su zaribala jer se auto lepo kotrlja, ono kad imam utisak da sam na ravnom na semaforu krece se pomalo ( ako me razumes ) .

Disk je mozda 1 do max 2mm unutar lima ( potrosen ). Da li je to alarmantno? Nemam nameru da drzim to u savrsenom stanju ali ne bih sad ni da se ciganisem ako je to bas lose.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od passenger » 28 Dec 2016, 08:42

Ja bih to terao još :mrgreen:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

ljubitelj
Postovi: 10547
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od ljubitelj » 28 Dec 2016, 09:27

Edy je napisao: Disk se trosi to je jasno ali on nema neke obloge ili slicno pa kad se to istrosi da struze?
Za disk ne znam da li su uveli, kod plocica postoji upravo to da kada se potrose na minimum pocinje druga mesavina koja struze i zvucno upozorava da su plocice za zamenu. To je kod auta koji nemaju lampicu za pokazivanje potrosenosti plocica nesto sto se koristi. Jednostavno, efikasno, ne kvari se.

Ne znaci da ce istog trena da se raspadnu plocice ali obicno to je tvrd i hrapav sloj pa ubrzava trosenje/ostecenje diskova.
Ako vec postoji sumnja u kocnice a majstor nije izmerio stanje, mozda da posetis nekog drugog majstora ili prosto sam skines tocak i zaviris. To ti je svega par minuta posla.

Ili ako ne zelis sam poseti vulkanizera da ti on skine tocak, jos brze pa sam zaviri i pogledaj stanje.

Vizuelno se lako uocava potroseni disk kao i potrosene plocice na skoro svim modernim autima pa je valjda tako i kod ovog modela reseno.

U ovo vreme, kocnice i gume su osnova voznje, ako to ne valja nije auto spreman za put.

Disk potrosen ogromnih 1-2mm je odavno za smece, sa takvim diskom vozis sa glavom u torbi. Potroseno preko svake mere. Izvini, ako nemas novca da odrzavas kocnice u ispravnom stanju bolje je da parkiras auto. Ovako i sebe i druge dovodis u veliki rizik.

Kako si opisao stanje diskova, tebi su kocnice bile odavno za kompletan remont.

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Peugeot 207 Zadnji diskovi

Post od botr » 28 Dec 2016, 11:39

Sa ljubiteljem se slazem sto se tice istrosenosti diskova. Danasnji doskovi su tanji, i tolerancija je mala. Ako se ne varam, za moju Alfu je dozvoljeno da se zandji diskovi potrose 2mm u odnosu na fabricku meru, jedva sam izasao na kraj sa "majstorom" da mi promeni, nisam hteo sam, jer sam bio siguran da ce biti komplikacija, posto su diskovi fabricki, godine, so, voda, jednostavnije mi je da platim, a da se neko drugi muci. Sto se njega tice, dok ne krene da trese, tj. dok ne pukne, nema problema, a sto je ispod minimuma, nema veze. Pri tom su diskovi i plocice bagatela, oko 7500 za ATE set, koji je najskuplji, doduse, ja sam ga nasao po najpovoljnijoj ceni.

Sad, da je glava u torbi, ne bih se slozio, ali da auto nije potpuno ispravan sa takvim diskovima, nije :)

Odgovori