Opada temperatura motora

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
dglisha
Postovi: 3
Pridružio se: 16 Feb 2017, 21:28
Lokacija: Obrenovac

Opada temperatura motora

Post od dglisha » 16 Feb 2017, 22:14

Kao prvo pozdrav svima.Molim vas za pomoc,posto imam problem koji majstori nemaju resenje.Naime,vlasnik sam Hyndai Accent 1.3 98god ben\tng,problem je poceo ove zime tacnije za vreme onih bas hladnih dana.Prva stvar koju sam primetio je da je nestalo rashladne tecnosti tj. posuda je bila prazna skroz,pa sam dolio antifriz i nakon toga krece moj problem.Temperatura motora je stalno bila na minimumu,grejanja nisam imao uopste.Majstor mi je odma zamenio termostat mada problem se ne resava vec je boljitak nekih 10%.Nakon toga,menjamo komplet antifriz i problem najednom se resava,ali kratko traje.Vec posle 10-tak dana opet postepeno se vraca stara prica,stim da sada i postize radnu temperaturu,dosta sporo ali postigne,medjutim cim upalim grejanje temperatura motora pada.Samo da napomenem da nakon prividnog resenja problema opet sam primetio da mi je izgubio tecnost,ne onoliko drasticno kao prvi put.Molim ako neko moze da pomogne

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Opada temperatura motora

Post od ljubitelj » 16 Feb 2017, 23:28

Membrana (jedna ili obe sto se vidi pri pregledu ne zaptiva) TNG isparivaca, zamena novima i resen uzrok.
Majstor se bavio posledicama pa i nema trajnog rezultata.

dglisha
Postovi: 3
Pridružio se: 16 Feb 2017, 21:28
Lokacija: Obrenovac

Re: Opada temperatura motora

Post od dglisha » 17 Feb 2017, 00:16

Hvala puno na ovako brzom odgovoru.Nadam se da je to uzrok a sutra vec cu da pokusam da resim.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Opada temperatura motora

Post od dragvorl » 14 Mar 2017, 20:45

I, jel reseno?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

dglisha
Postovi: 3
Pridružio se: 16 Feb 2017, 21:28
Lokacija: Obrenovac

Re: Opada temperatura motora

Post od dglisha » 14 Mar 2017, 22:41

Nije na zalost.Krenule su vise dnevne temperature,i malo se situacija poboljsala i odustao sam.Veliki problem mi je sto u Obrenovcu nemam majstora za plin,pa je i to jedan od razloga za moju nemarnost.

Odgovori