Rikverc svetlo!?

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Stankela
Postovi: 2
Pridružio se: 05 Mar 2017, 16:53
Lokacija: Novi Sad

Rikverc svetlo!?

Post od Stankela » 05 Mar 2017, 17:15

Pre svega pozdrav svima! :)

Registrovao sam se u nadi da ce neko od Vas moci da mi pomognem oko problema sa autom koji trenutno resavam.
Pre otprilike 2 nedelje kad sam isao rikvecrcom primetio sam da mi ne rade rikverc svetla, eh da inace vozim Opel Corsu C 1.2 benzinac!
Posto sam imao vec problema sa stop svetlom koji sam resio,bacio sam se na posao.Prvo sam proverio osigurac koji se ispostavio kao ispravan,cak sa
stavio i potpuno nov cisto radi provere i nije bilo efekta.Nakon toga skinuo sam svetlo uzeo multimetar i proverio konektor(dzek), nije bilo napona znaci
da ocigledno ima negde prekid.Inace jos jedan interesantan podatak, od kad sam kupio auto u oktobru prosle godine upaljac za cigare nije nikad ni radio(za one koji ne znaju on je zajedno vezan sa rikverc svetlom)....
Znam da je najlakse da ga oteram kod elektricara ali s obzirom da sam buduci inzenjer sramota je a i volim da "cackam" xD
Svaka pomoc,sugestija dobrodosla!! :pivo:

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21083
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Rikverc svetlo!?

Post od nidza » 05 Mar 2017, 17:32

Rikverc ima taster na menjaču koji je izložen spoljašnjim uticajima, i ako se skinula izolacija lako može da korodira i rikne. Nekad je dovoljno spolja nasaftati dobro sa WD40, ali najčešće je potrebna zamena.

Princip rada je prost, kad ubaciš u rikver, menjač ga pritisne i napravi konakt.

Stankela
Postovi: 2
Pridružio se: 05 Mar 2017, 16:53
Lokacija: Novi Sad

Re: Rikverc svetlo!?

Post od Stankela » 05 Mar 2017, 18:22

@nidza
Hvala druze,pogledacu sutra! :)

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Rikverc svetlo!?

Post od noodles » 06 Mar 2017, 08:46

Meni se na staroj fabiji baš ovo desilo što je nidza opisao.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Rikverc svetlo!?

Post od Kuzmanovic » 06 Mar 2017, 12:12

Desava se na gotovo svim automobilima. Sam senzor nije preterano skup i lako se menja (osim ako ne vozis Megana mk2 pa moras da ispustas ulje iz menjaca :D ). Jedino treba kanal ili dizalica.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odgovori