Opel Agila 1.2 senzor pritiska ulja ili nešto drugo

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Opel Agila 1.2 senzor pritiska ulja ili nešto drugo

Post od Rade » 21 Mar 2017, 21:09

Čitajući po netu došao sam do zaključka da je to boljka ovog automobila ali voleo bi da mi neko pojasni ko je bolje upućen u problematiku. U septembru prošle godine sam promenio senzor koji je počeo da slinavi i neko vreme je sve bilo ok.Nije se palila lampica ulja na leru. U februaru sam zamenio hidropodizače i lanac koji su pravili buku a pre desetak dana sam primetio da se pali lampica od ulja na leru. Kontrolisao sam količinu ulja i ona je ok .Da li je moguće da je senzor crkao ili je ne daj bože nešto drugo.Auto se normalno ponaša mirno radi jedino što se lampica od ulja pali na leru kad je auto zagrejan kad je auto hladan lampica se ne pali. Dali je obavezno da kad crkne senzor da mora i da procuri ili je nešto drugo u pitanju. Pričajući sa poznanicima koji imaju agilu po priči njihovih majstora pomenuti senzor je slaba tačka i sklon je crkavanju.Ako ima neko upućen u problematiku ako može da pojasni. Ne bih voleo da imam problem sa gazdinim (ženinim) autom ako može da se reši a da nije nešto gore pošto majstori ne vole da se bakću sa ovakvim stvarima.

Odgovori