Problem sa servisom...

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
boske87
Postovi: 14
Pridružio se: 04 Jul 2017, 09:07
Lokacija: Mladenovac

Problem sa servisom...

Post od boske87 » 09 Avg 2017, 09:39

Na mom autu pezo 508 je pokusana kradja i tom prilikom mi je razbijeno leptir staklo.
Auto je ostavljeno u verano motorsu na popravku. I tu krecu glavobolje. Prvo su mi rekli auto ce bit isredjeno za 2 nedelje, na kraju sam cekao 4 nedelje. Kada sam dosao po auto, sve je kao bilo sredjeno.
Na putu do kuce primetio sam da preko 60km na sat cuje se strujanje vazduha i udari vetra u predelu leptir stakla koje su zamenili. Kada sam dosao kuci primetio sam da je keder koji ide oko stakla isecen i ostecen i potom nije dobro namesten.

Vratim se u Verano ostavim kola i oni kao to srede, opet preuzimam kola keder jos gore namesten i jos vise ostecen. Uradim test voznju zvuk vetra i strujanje vazduha se jos vise cuje. Odmah to reklamiram. Oni kazu narucujemo nov keder i novo leptir staklo dovezite kola za 2 nedelje i zamenicemo. Posle 2 nedelje se vracam oni zamene staklo i keder ali stavljaju polovan keder koji na drugoj strani vrata pesecen i lepljen silikonom. Opet reklamiram, sad vec zovem sefa, koji tom prilikom pocinje sa nekim pricamo kako je to star auto koji ima svoje mane (auto je 2013 godiste).
Opet menjaju keder ali opet polovan jer i moj stari je bio polovan pa ne mogu oni da budu na steti da mi stave nov (iako su oni ostetili moj keder, gumu).
Onda krecu price kako su mi kriva vrata, kako mi se gume cuju i jos dosta stvari i da to sto se bas na mestu leptir stakla i tog leptir stakla ne moze da cuje jer su oni uradili sve sto mogu

Na kraju stavljen je polovan keder (na oko izgleda dobar) ali opet ostaje problem strujanja vazduha i udari vetra preko 60km na sat. Verano odbija dalju saradnju, trazio sam zapisnik sta je sve radjeno na auto ni to mi nisu dali, dobio sam samo racun za leptir staklo i rad.

Pa ako neko ima savet kako prvo da resim to strujanje vazduga i te udare vetra? A drugo pitanje sta dalje raditi sa Veranom jer ocito su gomila amatera koji niti znaju niti hoce da rade.

Izvinjavam se na dugackom postu

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Problem sa servisom...

Post od McGruja » 09 Avg 2017, 09:50

Aktivirao si kasko?

boske87
Postovi: 14
Pridružio se: 04 Jul 2017, 09:07
Lokacija: Mladenovac

Re: Problem sa servisom...

Post od boske87 » 09 Avg 2017, 09:51

Da da. Zato sam i isao u Verano.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Problem sa servisom...

Post od nidza » 09 Avg 2017, 10:09

Da li možeš da pozoveš osiguranje i da se žališ urađenim? Ja im se ne bih skinuo sa grbače dok ne reše, to je agonija.

Kakav je to buđav servis koji nema nov zamenski deo za auto star 3,5 godine!?!?

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Problem sa servisom...

Post od igor_harris » 09 Avg 2017, 10:16

Isti kakva i vecina ovlascenih. Profesionalni menjaci ulja i filtera.

Logicno bi bilo da ako cujes vetar da staklo ne dihtuje pa propusta vazduh, ili da narusava aerodinamiku ako je krivo postavljeno. Probaj da skapiras da li pusta vazduh negde... Uvek je lakse kad znas tacno gde je problem pa majstoru samo uperis prstom sta da uradi.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Problem sa servisom...

Post od Delija » 09 Avg 2017, 10:21

nidza je napisao:Da li možeš da pozoveš osiguranje i da se žališ urađenim? Ja im se ne bih skinuo sa grbače dok ne reše, to je agonija.

Kakav je to buđav servis koji nema nov zamenski deo za auto star 3,5 godine!?!?
Kao i bukvalno svaki "nenarodski" :)


@boske87
Preko osiguranja to guraj.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem sa servisom...

Post od trojanac » 09 Avg 2017, 10:52

Ja bi otišao u glass service radi konsultacije. Veruje da to oni mogu da reše bez problema, ali naravno moraš da platiš. Pa bi se konsultovao sa njima i osiguranjem.
Posetite www.garaza.rs !

boske87
Postovi: 14
Pridružio se: 04 Jul 2017, 09:07
Lokacija: Mladenovac

Re: Problem sa servisom...

Post od boske87 » 09 Avg 2017, 10:56

Icicu danas u osiguranja ali ne znam da li oni mogu da pomognu...

Prvo su bili stavili novo leptir staklo cekalo se 4 nedelje da stigne iz francuske, pa onda kad sam dosao drugi put opet su kao napravili reklamaciju za to staklo i opet se cekalo da stigne novo iz francuske ovaj put 2 nedelje.

Mislim da ne ulazi vazduh unutra, ali nesto stvara otpor vazduha ali je vrlo tesko naci gde, pokusavao sam, meni se cini negde na leptir staklu, i to na delu gde se spaja sa saklom prozora, tu je i taj keder.

A njihove prica su u jednu ruku smesne evo nekih:
Vrata kriva.
To je i pre bilo tako
To se tebi gume cuju.
Onda su nasli neku gumu malu ispod haube koja se bila malo odvojila i kao to je to (pa test voznja da im pokazem da nije to to).
Pa gume su ti mnogo tvrde pa se zato cuju. (kleber letnja guma, vozene samo jednu sezonu)
Pa ovaj nas polovan keder je bolji od tvog kedera (koji su oni ostetili, iako oni kazu da nisu sigurni da su oni ali kao izasli su mi u susret).

Mislim vise mi nije ni do majstora ni da isterujem pravdu samo da resim problem. Jer je iritantan

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Problem sa servisom...

Post od lami » 09 Avg 2017, 11:03

I ja sam otišao jednom u Verano i oduševio se koliko njih boli uvo. Em im radno vreme kad i već8na ljudi radi, pa moraš da kasniš na posao, em ih ne zanima ništa što nije na nalogu. Pitao nešto radnika, a on idi na recepciju, napiši, pa ćemo da pogledamo. Da su malo više ulivali poverenja, potrošio bih kod njih 1 000 evra, i bio bih im redovna mušterija. Srećno sa tvojim problemom.

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
P.S. pogledaj da li ti je potkrilo lepo namešteno, meni je na 207 nedostajao jedan šraf(zaboravio majstor), pa se slično manifestovalo, doduše pri većim brzinama
Poslednja izmena od lami u 09 Avg 2017, 11:18, izmenjeno 1 put ukupno.

boske87
Postovi: 14
Pridružio se: 04 Jul 2017, 09:07
Lokacija: Mladenovac

Re: Problem sa servisom...

Post od boske87 » 09 Avg 2017, 11:17

lami je napisao:I ja sam otišao jednom u Verano i oduševio se koliko njih boli uvo. Em im radno vreme kad i već8na ljudi radi, pa moraš da kasniš na posao, em ih ne zanima ništa što nije na nalogu. Pitao nešto radnika, a on idi na recepciju, napiši, pa ćemo da pogledamo. Da su malo više ulivali poverenja, potrošio bih kod njih 1 000 evra, i bio bih im redovna mušterija. Srećno sa tvojim problemom.

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
Da to tek. Radno vreme od 8 do 16h. Svaki put sam morao da izadjem sa posla da bih preuzeo kola.
Zadnji put sam zahtevao da ja budem prisutan kad menjaju keder, jer vise mi kola nisu sigurna kod njih, jer jedno srede drugo pokvare. A radni sat im je 2000din.

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Problem sa servisom...

Post od ljubitelj » 09 Avg 2017, 19:06

Zar Verano jos postoji kao firma, i zar nije bese neka makedonska firma preuzela PSA kao ovlasceni u Srbiji?

Iz opisanog mozes ti ici i 10 puta, oni to ocito ne umeju da ugrade/srede problem.
Mozda postoji jos neki servis u BGD ili u nekom okolnom gradu, raspitaj se.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Problem sa servisom...

Post od dag81 » 09 Avg 2017, 19:07

Bolje da si otisao do nekog servisa sto rade stakla.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

boske87
Postovi: 14
Pridružio se: 04 Jul 2017, 09:07
Lokacija: Mladenovac

Re: Problem sa servisom...

Post od boske87 » 09 Avg 2017, 20:29

Da slazem se. Mogu ici jos 100x oni ne znaju to da srede.
Meni je problem sto ne znam sta je problem :-). Leptir staklo je novo. Ali mogu da odem do nekog servisa koji radi sa tim.
Neka preporuka?

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Problem sa servisom...

Post od Kabe » 09 Avg 2017, 21:48

Drugar, nategni ti to do kraja. Zatrzi kompletan izvestaj sta i kako je radjeno. Ako ga dobijes (ili ne dobijes), onda lepo skockas uredan email sa kompletnim timeline sta se sve dogadjalo i prosledi ga centrali Peugeota (na vise adresa). Podigni ih preko drustvenih mreza takodje ako ne odgovore na email u nekom razumnom roku, a te likove iz servisa naguraj u CC maila cisto pro forme.

Samo jako i bez pardona.

Srecno...
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Problem sa servisom...

Post od lami » 09 Avg 2017, 22:41

Menjao sam moj post pa nd znam da li si video, proveri sa te strane da li ti je svaka zabica, plastika (potkrilo), retrovizor...na svom mestu. Mozda se nesto dodatno otkacilo dok su radili, pa ti sad pravi problem. Pozdrav

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока

Odgovori