Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Ivan.J
Postovi: 24
Pridružio se: 27 Okt 2017, 01:43

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan.J » 19 Nov 2017, 23:08

Delija je napisao:
19 Nov 2017, 22:16
Jel si se konsultovao sa nekim advokatom koji se bavi tom tematikom?

Malo je na nasim prostorima to zeznuto - ko garantuje da te nece "prodati" u sred sudskog procesa? :ccc:
To je borba Davida i Golijata - krupni igraci se bave dilerskim poslom.

S druge strane, pitanje je koliko se njima isplati da se u javnosti prica o tome. Nikome ne treba losa reklama.
Ja i kapiram da se njima najmanje isplati da ovu pricu boost-ujem na Facebook/Instagram sa nekih 200e mjesecno i napravim jedan fini site i istrolujem inostrane Audi forume i informisem sve potencionalne musterije sta im se REALNO moze desiti. Prije ce ih Audi Njemacka iscimati da rijese problem kako treba na ovaj nacin, na moju zalost. Ovo sa sudom oni prosto prizeljkuju... To je njihov teren...
Posto gospoda iz Roksped prate ovaj forum bolje da ne navodim imena advokata koje oni znaju posto ce 101% zloupotrijebiti pricu i navoditi ih da me ne prihvate posto sve saljem Online i posto bih i nesavjestan rad advokata publikovao na netu. ;)

Da, ja da sam znao sto me moze snaci garant bih vodio svoje vozilo iskljucivo kod osobe koju POZNAJEM ne obaziruci se na garanciju odnosno neupisivanje redovnih servisa u servisnu knjizicu. Vjerujem da ce i osobe koje ovo citaju DOBRO razmisliti da li da placaju neke visoke cijene servisa koje im uopste nece dati nikakvu garanciju za bilo kakav mir i spokoj.

Ivan.J
Postovi: 24
Pridružio se: 27 Okt 2017, 01:43

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan.J » 19 Nov 2017, 23:13

Ivan je napisao:
19 Nov 2017, 22:32
Srecno, ima takvih slucajeva nazalost jos, mislim da je vise problem balkan i nas odnos prema kupcima nego sto je do maticnih firmi.

Slika
Gospodi iz Audi sam stavio do znanja da cu obavjestiti ambasade Njemcke u SRB i CG posto vjerujem da ce u ambasadi imati razumjevanja da je osjecaj biti 'gradjanin drugog reda' u odnosu na Njemceu ili gradjane bilo koje druge zapadne drzave vise nego realan u mom slucaju i da nije bas u skladu sa stavom njihove vlade. Naravno da cu potraziti pomoc ambasada u slucaju da me Audi uvjeri da je najbolje tuziti Roksped i hvala na tome sto djelite moje misljenje.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od TRIO_driver » 20 Nov 2017, 22:39

Ako odeš na sud, računaj da ćeš potrošiti vremena i novca, i najmanje tri veštačenja redom, ako dokažeš problem.

Dovoljno je na to da se malo podmaže sudija, pa da predmet se zagubi po fiokama..

Sve u svemu, možda ćeš isterati pravdu, ali za jedno dve godine, a do tada bolje ili popravi auto, ili ga prodaj takvog..

I opet će ti isti ostati u mreži, setimo se skandala sa Autoprometom i Corsom OPC, pa i dalje postoje..

Uvek mogu da otpuste baš tog radnika i da na njega svale krivicu da je on to namerno uradio, pa da ga tužiš po privatnoj tužbi..

Sve u svemu, možeš da isteraš pravdu, ali za to ti je potrebno vreme i novac. Sudeći po opisu šta sve radiš i čime se baviš, rekao bih da si poslovni čovek, a takvi nemaju vremena da se bakću po sudovima.

Ja sam jednom išao na sud zbog slične priče, jer je klijent mislio da je advokat, pa da će da me prevede žedna preko vode.

Ali je naleteo na tehnički potkovanu osobu, koja je mogla da priušti sebi da isfinansira 3000 evra troškova i sudskih veštaka, da bi onda posle 4 godine joj naplatio sve to sa kamatom, do zadnjeg dinara.

No, najveći problem mi ej bilo tih 7-8 ročišta koja su mi uzimala u praksi po najmanje 2h, a ja vremena od posla za gubljenje nemam..

Tako da, možeš da isteraš svoje, ali se spremi da investiraš dosta vremena, novca i energije..a onda te sačeka naše sudstvo, koje je sve samo ne nezavisno i efikasno.

Srećno...
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Ivan.J
Postovi: 24
Pridružio se: 27 Okt 2017, 01:43

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan.J » 21 Nov 2017, 01:15

Na zalost, pretpostavio sam vec da je ova Vasa prica ono sto me ceka. Na moju zalost, umjesto nekog finog hobija, eto, imacu 'neki drugi' hobi... Finalno, bice interesantno vidjeti dokle je ta masinerija, koja bas najvise podsjeca na strukturu organizovane kriminalne grupe, na zalost sa Audi na celu, spremna ici. :)
Naravno da bez ovakvog Audija ne bi imali ni ovakav Roksped ni Porsche. Naravno (2) da ce oni ostati u lancu... Cisto, eto, da uradim plemenitu stvar i upozorim ljude sta ih pocencijalno ceka...
Njihov najveci problem je sto meni ova prica i ne oduzima previse vremena, a novac trosim na hobije pa trosim...

Hvala na info. Saljem izvjestaje. :))

Pozz
Ivan

Ivan.J
Postovi: 24
Pridružio se: 27 Okt 2017, 01:43

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan.J » 21 Nov 2017, 01:20

TRIO_driver je napisao:
20 Nov 2017, 22:39
Ako odeš na sud, računaj da ćeš potrošiti vremena i novca, i najmanje tri veštačenja redom, ako dokažeš problem.

Dovoljno je na to da se malo podmaže sudija, pa da predmet se zagubi po fiokama..

Sve u svemu, možda ćeš isterati pravdu, ali za jedno dve godine, a do tada bolje ili popravi auto, ili ga prodaj takvog..

I opet će ti isti ostati u mreži, setimo se skandala sa Autoprometom i Corsom OPC, pa i dalje postoje..

Uvek mogu da otpuste baš tog radnika i da na njega svale krivicu da je on to namerno uradio, pa da ga tužiš po privatnoj tužbi..

Sve u svemu, možeš da isteraš pravdu, ali za to ti je potrebno vreme i novac. Sudeći po opisu šta sve radiš i čime se baviš, rekao bih da si poslovni čovek, a takvi nemaju vremena da se bakću po sudovima.

Ja sam jednom išao na sud zbog slične priče, jer je klijent mislio da je advokat, pa da će da me prevede žedna preko vode.

Ali je naleteo na tehnički potkovanu osobu, koja je mogla da priušti sebi da isfinansira 3000 evra troškova i sudskih veštaka, da bi onda posle 4 godine joj naplatio sve to sa kamatom, do zadnjeg dinara.

No, najveći problem mi ej bilo tih 7-8 ročišta koja su mi uzimala u praksi po najmanje 2h, a ja vremena od posla za gubljenje nemam..

Tako da, možeš da isteraš svoje, ali se spremi da investiraš dosta vremena, novca i energije..a onda te sačeka naše sudstvo, koje je sve samo ne nezavisno i efikasno.

Srećno...

Moram da Vas pitam kakvo je stanje sa 'nasim japancima' i servisom? Vidim da su Vam sva vozila Japan. :)
Isto 'organizovani kriminal' ili su Japanci doskocili 'bubanj potok kulturi'?

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od TRIO_driver » 21 Nov 2017, 11:03

Pa..

Prave ozbiljne mreže imaju Toyota, Mazda npr.

Recimo, ono što se ne zna jeste da Toyota traži od svakog dilera da od svakog prodatog automobila odvoji određenu sumu novca u goodwill fond, koji ne sme da se dira i koji kontroliše Toyota Srbija..

Pa ako se desi i da nije možda do kvaliteta vozila, da bi se klijent zadovoljio i ne dizao frku svuda, iz tog fonda se onda plati popravka (recimo dođe novo vozilo sa haubom od grada istačkanom, nova hauba ili farbanje stare idu iz tog fonda).

Ima tu još primera, ali suština je da svaka ozbiljna firma ima i ozbiljnog advokata, na radaru je javnosti, obično ima konekcije u sudu..

U prevodu - ko u Srbiji ima novca, teško da nema nikakve konekcije i uticaj, a pošto smo banana država, to se lako reši onda i ti kao pojedinac teško da možeš da se izboriš u ovakvkom sistemu..

Seti se priče lika sa dva skupa BMW, pa opet nije isterao svoje kod Delte.

Generalno, japanska ambasada je naspram američke, britanske, ruske, npr. samo ceremonijalnog karaktera, ali jako drže do imidža i svega ostalog.

Daću samo primer: određeni direktor u JTI je navikao da vozi samo Audi i BMW, pa kad je dobio službenu novu Mazdu 6 top model, iz protesta je nije vozio. Dva dana kasnije dobio je poziv posle koga je momentalno otišao, preparkirao privatni Audi van JTI, i od tog dana vozio Mazdu kao bela lala.

Ja sa ambasadom tesno sarađujem, i baš nas podržavaju, ali tek pošto smo prošli dosta provera od poslovnih rezultata do reputacije..
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Ivan.J
Postovi: 24
Pridružio se: 27 Okt 2017, 01:43

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan.J » 24 Nov 2017, 03:32

Znaci Japanac je Japanac... Ovo sa 'Njemcima' je jezivo... evo me zena 3-ci put pita imamo li pravo da se zalimo posto su nam unistili kola... mozda nemamo... mozda je normalno da nas nagrde... kao ovi servisi za 'pegle'... domaci...

Ivan.J
Postovi: 24
Pridružio se: 27 Okt 2017, 01:43

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan.J » 24 Nov 2017, 04:13

OK, audifrauds.com je kupljen, sadrzaj je vec preveden na ENG i GER i eto poslat email direktoru na Peter.Koessler@audi.de.
Ukoliko se 'gospoda' ne oglase u sledecih dan-dva eto meni hobija... napravicu Audi-Not site i gledacu da ga promovisem sto budem mogao vise... A mogu dosta... :)

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan » 24 Nov 2017, 06:35

Samo jako :)

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od trojanac » 24 Nov 2017, 08:07

Ja bih sačekao reakciju ipak malo duže od dan, dva.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Mr.Rotor » 24 Nov 2017, 10:57

Tebe to baš muči čim ne spavaš noću.

Batali ćorava posla, popravi auto i vozi...

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od passenger » 24 Nov 2017, 11:05

:plusone:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od tlazar » 24 Nov 2017, 11:07

Zasto bi batalio ako je siguran da sam nije nikako kriv?

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Mr.Rotor » 24 Nov 2017, 11:11

Dovoljno je utvrditi da li menjač uopšte može da radi 17.000km bez 3l ulja...

Oni će dokazati da ne može i to je to.

Gubljenje vremena i živaca. Neka uplati neko putovanje i batali smaranje.

ljubitelj
Postovi: 10549
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od ljubitelj » 24 Nov 2017, 17:12

:plusone:
Sto je i inace jasno bez posebnog truda dokazivanja.
Uostalom menjac se ponasa kao i kod hiljada drugih kupaca sa slicnom kilometrazom, sasvim uobicajeno i dobro poznato Audiju, serviserima i zainteresovanima za Multitronic probleme. Cak je i Auto Bild uvrstio Audi Multitronic u top listu automobila za izbegavanje i objavio na svom sajtu.
Na specijazovanom multitronic forumu postoji spisak samostalnih servisa koji su se posvetili poprakvama, kao i kit komplet za reparaciju tako da nije potrebna zamena celog menjaca.
Prakticni Nemci su ponudli efikasno resenje upravo jer Audi ne menja pohabane menjace za nove nakon isteka garancije i prestanka svoje obaveze.

Odgovori