Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Ivan.J
Postovi: 24
Pridružio se: 27 Okt 2017, 01:43

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan.J » 27 Nov 2017, 01:02

trojanac je napisao:
24 Nov 2017, 08:07
Ja bih sačekao reakciju ipak malo duže od dan, dva.
Evo, novi Ponedjeljak... idemo na 2 mjeseca bez kola... :)
Dali su ponudu neku, samo da jos 'provalim' da li je cheat ili stvarno 'ponuda'...

Ivan.J
Postovi: 24
Pridružio se: 27 Okt 2017, 01:43

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan.J » 27 Nov 2017, 01:06

tlazar je napisao:
24 Nov 2017, 11:07
Zasto bi batalio ako je siguran da sam nije nikako kriv?
Vjerovatno brat misli da sam 'kilav'. :)
Realno, neko moze a neko ne moze da dozvoli da te sikanira seljak iz susjedstva odnosno mozes ili ne mozes da iznadjes opravdanje zasto te on maltretira...
Kako ide ona fora iz Balkanskog Spijuna? :)))

Ivan.J
Postovi: 24
Pridružio se: 27 Okt 2017, 01:43

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan.J » 27 Nov 2017, 01:34

ljubitelj je napisao:
24 Nov 2017, 17:12
:plusone:
Sto je i inace jasno bez posebnog truda dokazivanja.
Uostalom menjac se ponasa kao i kod hiljada drugih kupaca sa slicnom kilometrazom, sasvim uobicajeno i dobro poznato Audiju, serviserima i zainteresovanima za Multitronic probleme. Cak je i Auto Bild uvrstio Audi Multitronic u top listu automobila za izbegavanje i objavio na svom sajtu.
Na specijazovanom multitronic forumu postoji spisak samostalnih servisa koji su se posvetili poprakvama, kao i kit komplet za reparaciju tako da nije potrebna zamena celog menjaca.
Prakticni Nemci su ponudli efikasno resenje upravo jer Audi ne menja pohabane menjace za nove nakon isteka garancije i prestanka svoje obaveze.
Brate, prijatelju, u mom poslu brands su brands. Nisu prevare... Ovo je potpuno novo 'iskustvo'...
Ti meni zamjeras sto se bunim sto mi je ovlasceni Audi servis unistio moje 'originalno' Audi vozilo odnosno sto je, eventualno, moje vozilo 'podleglo ranama' samo od sebe nakon predjenih 68000km?
Zar ti zaista vjerujes da su u pitanju hiljade kupaca ili cisto trolujes ovu temu koju sam i ja mozda neoprezno nazvao kako sam nazvao?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Vladapetr » 27 Nov 2017, 01:35

Troluje ;)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Ivan.J
Postovi: 24
Pridružio se: 27 Okt 2017, 01:43

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan.J » 27 Nov 2017, 02:09

Vladapetr je napisao:
27 Nov 2017, 01:35
Troluje ;)
Brat je miner... samo sto ne radi 'crypto' da mu se i isplati... :)

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od member » 27 Nov 2017, 08:39

Pitanje za Ivana. Šta ti bi ti ustvari hteo? Nov menjač? Da ti poprave tvoj stari menjač? ili da ti ugrade isti takav polovan ? Ili nešto sasvim četvrto ?

Ivan.J
Postovi: 24
Pridružio se: 27 Okt 2017, 01:43

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan.J » 21 Dec 2017, 04:20

member je napisao:
27 Nov 2017, 08:39
Pitanje za Ivana. Šta ti bi ti ustvari hteo? Nov menjač? Da ti poprave tvoj stari menjač? ili da ti ugrade isti takav polovan ? Ili nešto sasvim četvrto ?
Makar savjet je OK? Nisam dobio apsolutno nista osim one najseljackije moguce price, prevaranti sa pijace su gospoda za ove ugladjene&moderne, da 'nije do njih'! Oni nisu prihvatili ni dodatno vjestacenje mjenjaca - da se vidi ko ovdje prica pricu a ko ima pravo, dali su mi povlascenu cijenu od 5800e za REPARACIJU mjenjaca (naime, ja sam htio pristati na zamjenu mjenjaca novim, nesto bih zaradio prodajom ovog, na kraju saznajem zapaljenog mjenjaca, ali, pazi, oni ne daju opciju da poneses svoj stari dio, hehe)
Sada cu da okacim par slika 'pokojnih djelova mog mjenjaca'. Iole upuceniji u materiju ce po boji djelova i slici lamelica ukapirati da je vozilo zaista vozeno hiljadama km bez dovoljno ulja. ;)
Vozilo je preslo svega 6xxxxkm. :) Ubise dijete. :)
Moj problem je izgleda bio u tome sto je moj mjenjac bio kao nov i trebalo je vremena da mu se 'usere u zivot' rad bez dovoljno ulja.

Savjetiza ne daj Boze odnosno za slucaj kada god se ovako nesto desi je:
1) Odmah uzeti advokata koji treba da pokrene predtuzbeni zahtjev za dodjelu sudskog vjestaka - traje i do 2 mjeseca da dobijete osobu koja je JEDINA OVLASCENA da da komentar koji ce sud uvaziti! 'Taknete' li kola prije nego sto dobijete vjestaka na sudu nemate sto da trazite...
2) Nikako ne ocekivati razumjevanje ili ne daj Boze neku pomoc od ovlascenog servisa ili uvoznika! Oni idu statisticki. Tuzice ih tek 'statisticka greska' - izuzetno mali procenat ljudi. Posto, zar ne, ljudi su glupi a oni su pametni! Bilo kakvom pricom sa ovlascenih servisom Roksped ili Porcshe Vi samo gubite svoje dragocjeno vrijeme. Sud je jedina instanca koja Vam u stvari moze pomoci! Kontaktiranje Audi Njemacka ce se svesti na njihovo cimanje uvoznika koji ce im dostaviti papirologiju i gdje ce se i Audi Njemacka i nas uvoznik sloziti da je najbolje da Vas iscooliraju/prevare. Vjerovatno ce da te prodje 'trip', hehe, odnosno znaju iskusni 'saneri' da ti trebaju kola. I, posto si vec izgubio makar par nedjelja, uz neko razumno ocekivanje da je Audi ozbiljan brand i da te ne mogu bas tako izvarati - valjda imaju neka pravila u firmi, kada ukapiras da su u pitanju klasicni prevaranti popravices kola ili po nekoj njihovoj nenormalnoj cijeni, da coche zadrzis garanciju odnosno istoriju popravki iskljucivo u ovlascenom Audi servisu, ima se - moze se, ili ces pobjeci od fraud-era i popraviti kola u nekom servisu gdje rade osobe koje znaju da nesto poprave i gdje ce te to kostati znatno manje.
3) Nakon sto dobijete sudskog vjestaka Vi finalno mozete i popraviti Vasa kola u nekom normalnom servisu. Makar u mom slucaju 'iz svemira se vidi' da je u pitanju greska OVLASCENOG AUDI SERVISA i mozete 'gospodi' naplatiti svo ovo visemjesecno cekanje, maltretiranje. pravljenje Vas idiotima i sl. Predlazem Mackie Electronics & Amer iz Prijepolja servis. Velika zahvalnost na rjesavanju problema odnosno komplet reparaciji mjenjaca u zaista rekordom roku. :)
Ko zna 'zna'. :)


Pozdrav
Ivan

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ivan.J
Postovi: 24
Pridružio se: 27 Okt 2017, 01:43

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan.J » 21 Dec 2017, 04:28

Eh, da, da ne zaboravim. 'Gospodi' iz Roksped, Porsche i Audi DE cu da se zahvalim sa jedim divnim website, audifrauds.com, gdje ce sve njihove trenutne i buduce musterije moci da vide sta im se 'lako' moze desiti i koliko mogu biti sigurni u veliki brand Audi i u njihove ovlascene service i uvoznike . :)

Jos cu neko vrijeme biti prisutan u ovoj temi, koliko mi zivot/posao dopusta, te cu Vas obavjestiti o pocetku rada ovog vise nego edukativnog web portala. :)


Pozdrav
Ivan

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Ivan » 21 Dec 2017, 09:41

Ako imas nekog drugara ko ima isto multitronik ispustite toliko ulja koliko je tebi falilo pa probajte da upalite auto I da napravite mali krug.

Prosto mi je neverovatno da noviji audi automatik nema nikakvu lampicu ili upozorenje za nizak pritisak I nivo transmisionog ulja, ne na tabli, ali da ecu to negde.ne prati.

Ako je tebi trebalo nekoliko hiljada km da se sjebe valjda mu nece nista biti.

A kapiram I da je nemcima neverovatno da neko navodno obucen za svoj posao napravi tako grubu gresku, zamisli uradis mali servis oni ne sipaju ulja u motor, al opet tu bi pistale lampice na sve strane.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od ftj » 21 Dec 2017, 10:51

pazi samo da oni tebe ne tuze za taj audifrauds pa da napravis jos veci problem.

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od ljubitelj » 21 Dec 2017, 12:35

Ivan.J je napisao:
27 Nov 2017, 01:34
ljubitelj je napisao:
24 Nov 2017, 17:12
:plusone:

Uostalom menjac se ponasa kao i kod hiljada drugih kupaca sa slicnom kilometrazom, sasvim uobicajeno i dobro poznato Audiju, serviserima i zainteresovanima za Multitronic probleme. Cak je i Auto Bild uvrstio Audi Multitronic u top listu automobila za izbegavanje i objavio na svom sajtu.
Na specijazovanom multitronic forumu postoji spisak samostalnih servisa koji su se posvetili poprakvama, kao i kit komplet za reparaciju tako da nije potrebna zamena celog menjaca.
Prakticni Nemci su ponudli efikasno resenje upravo jer Audi ne menja pohabane menjace za nove nakon isteka garancije i prestanka svoje obaveze.
Zar ti zaista vjerujes da su u pitanju hiljade kupaca ili cisto trolujes ovu temu koju sam i ja mozda neoprezno nazvao kako sam nazvao?
Procitaj na Audi CVT nemackom forumu cinjenice o Multitronic. Da nisi tako tvrdoglav zavrsio bi popravku odmah i makar pokusao da razmisis (ukratko sam ti sazvakano preneo iskustva) , kako to rade hiljade i hiljade vlasnika u Nemackoj.
Trosenje lamelica, kao i regulacionog ventila uljne pumpe koji dovodi do te posledice je poznat problem nakon 40-45,000km rada Multitronica.
Lepo napisali ljudi, postavili slike, postavili uputstvo za dijagnostiku, postavili spisak delova koji se menjaju, postavili slke potrosenih lamelica, postavili cene, postavili imenik servisa sirom Nemacke.
A ti i dalje ignorisi cinjenice, tvoj odabir.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od dag81 » 21 Dec 2017, 13:59

Stari multitronik sa 6br nije bio bajan, novi sa "8 brzina" koliko ja znam nije problematican ato je isao u A4B8, Q5, A6 2011+

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od sebekkg » 21 Dec 2017, 18:06

U a6 2.0tdi, 12.2014. Od 190ks da li ide multitronic ili stronic? Ima 7 brzina.

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Xepoj87 » 21 Dec 2017, 18:18

S tronic.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Raki_Audi
Postovi: 1280
Pridružio se: 13 Mar 2014, 20:24

Re: Zalbe na rad ovlascenih Audi servisa - 9000e steta :(

Post od Raki_Audi » 21 Dec 2017, 23:34

150000km kod mene i daalje sljka savrseno ... tu tu da ga ne ureknem. :)

Odgovori