Pomoć na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15142
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od Kuzmanovic » 25 Apr 2024, 15:45

Ceman je napisao:
28 Mar 2024, 23:16
Potpisao sam ugovore, cekam da mi stigne i Guma paket ugovor pa cu okaciti.

Ovo je za taj internacional +. Stvarno sitna slovca, na poledjini A4 formata, dok kurir cupka. Ne moze se procitati sve. Ali pise u ugovoru da se moze raskinuti u roku od 14 dana bez ikakvog objasnjenja.

Bio je @OMP u pravu. Teta je dosta lagala. Pitao sam jasno za to ogranicenje za 1000E, rekla je da ne postoji takvo ogranicenje, a pominje se u ugovoru na 3 mesta. Samo sam preleteo okom preko ugovora, sutra cu pregledati opet.
Takodje ako je vozilo vandalizovano, pomoc na putu ne vazi.
Ima tu jos par stvari, tipa da ne pokrivaju stetu koja nastane prilikom slepanja vozila ukoliko je nastala krivicom treceg lica.

Evo koga zanimaju detalji
INTERNACIONALNI + PAKET - USLOVI - 2022.pdf
Ovo sto ste ti i OMP rekli vezano za limit od 1000e delimicno nije tacno. Lepo je napisano u ugovoru koji si okacio (a i u ovom novom sto sada salju postojecim korisnicima prodajuci pricu o produzetku ugovora po starim cenama) da se taj limit odnosi ukoliko korisnik zahteva da se ta usluga (slep u Srbiju) realizuje u roku od 4 dana. Bukvalno u sledecoj recenici stoji da ukoliko je korisnik saglasan da Atlas organizuje i izvrsi vracanje vozila najkasnije u roku od 30 dana, da oni pokrivaju sve troskove.

Evo i kopirano iz dokumenta koji si okacio (Clan 12):

Ukoliko Korisnik usluge zahteva da se u okviru usluge iz st. 1 ovog
člana, tač. 1. povratak vozila i putnika u Republiku Srbiju izvrši odmah,
a najkasnije u roku od 4 radna dana od dana upućivanja poziva
Korisnika usluge ka Call Centru Atlas Servisa sa zahtevom za
povratak vozila u Republiku Srbiju, limit za uslugu iznosi 1.000,00
(slovima: hiljadu) eura.
Ukoliko je Korisnik usluge saglasan da Atlas Servis organizuje i izvrši
povratak vozila u Republiku Srbiju najkasnije u roku od 30 dana od
dana upućivanja poziva Korisnika usluge ka Call Centru Atlas Servisa
sa zahtevom za povratak vozila u Republiku Srbiju, Atlas Servis će
pokriti sve tako nastale troškove. U tom slučaju, troškove povratka
svih putnika iz vozila Korisnika usluge u Republiku Srbiju, Atlas Servis
će pokriti do iznosa ukupne cene autobuske karte u jednom pravcu za
sve putnike, a Korisnik usluge taj iznos može da iskoristi i za druge
vidove prevoza.
Atlas Servis zadržava pravo da odredi način na koji će izvršiti uslugu
povratka vozila i putnika u Republiku Srbiju, bez prava žalbe Korisnika
usluge


Dakle, stvarno postoji bezuslovna usluga povrata vozila nazad u Srbiju samo sto imaju rok od 30 dana da organizuju sve. Meni licno to ne predstavlja problem i bio sam blizu odluke da ne produzim ugovor sa njima citajuci vase postove po forumima. Bitnije mi je da znam da imam bezuslovnu uslugu vracanja vozila kuci nego to da li ce mi pokvaren automobil stici kuci u roku od 4 dana i da racunam da li ce ti troskovi kostati manje ili vise od 1000e.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8058
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 25 Apr 2024, 21:41

Prvo zavisi od toga gde stoji auto tih 30 dana, ako oni obezbeduju neku bezbednu lokaciju i garantuju za bezbednost vozila ok ali ako je varijanta da se auto smao skloni na prvo bezbedno mesto i da tu stoji to ne znam ko bi pristao. Da nemas pojma sta se sa njm desava i dal ce ga neko dovesti u roku od 30 dana, ko meni garantuje da mu nista nece faliti tih 10-15-30 dana, mogu da ti doteraju ostecen auto i kazu jbg nije to nasa briga mi smo ti dovezli.

pedalaš
Postovi: 653
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Pomoć na putu

Post od pedalaš » 26 Apr 2024, 00:00

Još ćeš da platiš i ležarinu i/ili parkiranje za kola za tih 30 dana, nezavisno od toga što će kola za to vreme da ti verovatno budu očerupana.
Zaista velika ugovorna blagodet.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15142
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od Kuzmanovic » 26 Apr 2024, 04:55

Kakvo placanje lezarine kada lepo pise da oni snose sve troskove povrata vozila u Srbiju?! Sa druge strane, zar stvarno mislite da ce vam bilo koja druga pomoc na putu (da ukljucimo i Vozzi teoretski) naci slep sluzbu koja ce doci po auto u nekoj nedodjiji u Grckoj, nakaciti auto na kamion i direktno oterati auto kuci kao da vam se isto to desilo na 3 km od kuce? Kako da ne, pa tako nesto ne biste mogli organizovati ni sa neogranicenim budzetom i u sopstvenoj reziji i svim mogucim kontaktima.

Razlog mog pisanja na ovu temu je, kao sto sam vec rekao, zato sto je nekoliko clanova tvrdilo da oni pokrivaju do 1000e troskova (u sta bi spala i cena lezarine kad je vec spominjete), sto sam i ja uzeo zdravo za gotovo i bio na korak od toga da odustanem od bilo kakve pomoci na putu kad mi istekni trenutni paket uplacen prosle godine. Medjutim, nakon citanja tih famoznih uslova ja ne vidim da su oni bilo koga od nas prevarili i da su prikrili nesto koristeci pomenuta sitna slova.

A sto se tice mogucih ostecenja na vozilu, niko vam ne brani da detaljno slikate vozilo prilikom predaje vozila slep sluzbi i direktno ih posaljete atlasu ili drugoj kompaniji kod koje ste osigurani kao dokaz u kom se stanju auto nalazi prilikom predaje. Inace, to je svakako deo procedure koju vozac slep sluzbe treba da ispostuje kada utovari auto na kamion. Na kraju krajeva, ne zabrinjava vas to sto ostavljate automobil sa kljucevima i svim dokumentima trecem licu ali vas brine da vam ce neko ostetiti automobil na nekom depou dok atlas trazi nacin da vam vrati vozilo u roku od 30 dana, malo smesno ako mene pitate.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3269
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Pomoć na putu

Post od srdjanyo » 26 Apr 2024, 05:21

Čitajući poslednjih stotinak odgovora na ovu temu, vidim da pomoć na putu (sklanjanje vozila sa puta i tako dalje...) najviše pazare kolege članovi online foruma koji voze "novije" automobile, nove o do 10 godina starosti.
Dok mi, koji posedujemo vozila u proseku prosečne starosti automobila u Srbiji uzdamo se u "održavanje" i "svoje kljuse" ...
Ja kupio jedan paket AMSS pre desetak godina, hvala Bogu da mi nije trebalo, a lično sam mišljenja da bi trebalo imati neki paket pomoći na putu, ako ništa barem zbog placebo efekta, na koje i igraju te "pomoć na putu" firme i firmice.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30057
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pomoć na putu

Post od trojanac » 26 Apr 2024, 07:25

Za 50e godišnje cela Evropa mi nije problem izdvojiti, jer bilo kakva pomoć tamo negde dobro će doći.
Sad kad su cene otišle gore plus uslovi drugi, malo čovek i da razmisli.
No setite se do pre par godina niko nije uplaćivao ni putno osiguranje, pa je to sad pod obavezno. Veća potražnja plus konkurencija Line svoje. Tako da sad niko ne razmišlja za par hiljada dinara.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

ljubitelj
Postovi: 10605
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ljubitelj » 26 Apr 2024, 08:21

Putno osigurajne je slično jedna prevara.
Vrlo male sume su osigurane, mala pokrivanja stvarnih troškova, i isto ima gomila sitnih slova.

A sve zajedno je besmisleno jer zdravstvena legitimacija treba i mora da važi svuda po svetu o trošku RFZO a kamoli u Evropi.
Tako je u zemljama EU uredjeno i sasvim normalno, znam pouzdano za Sloveniju.
A bilo je normalno i u doba SFRJ gde je takodje sa knjižicom važilo da odeš kod lekara u Grčkoj npr. (sitne intervencije, prehlada, ubo se na nešto, posekao itd) i samo daš knjiožicu.
Nikakva dodatna (privatna) osiguranja već plaćenog (državnog) osiguranja.

Ja jesam da što je moguće više sve bude u domaćim poslovnim rukama ali ovo sa pomoći na putu je primer da mi sami to ne umemo da organizujemo. ADAC šlepa vozilo, prevozi putnike, leči i čak transportuje helikopterom ako treba ODMAH po prijavi i BILO GDE da se dogodi potreba za FIKSNU članarinu u klubu.
Limiti su takvi, da ne proveravcam sada, da gotovo niko nema potrebu da ih proverava kao fimru (mislim na ADAC) jer se zna i očekuje da sve bude ispunjeno bez sitnih slova, izgovora ali i dodatnih zadržavanja prava da rade šta im padne na pamet.

E zato naša država ne da stranim firmama da ovde otvore filijale i ovu terotoriju da pokrivaju i za naše gradjane, ne bi onda bilo više prostora za prodavanje magle (mislim i na zdravstveno i na pomoć na putu osiguranje i sva slična gde se dobrovoljno nešto paušalno plaća za članstvo koje donosi neki spektar usluga).

Za ADAC (kao i austrijski OAMTC) sam se uverio jedno 4 puta da je onako kako sam napisao, svi troškovi bezuslovno pokriveni odavde do Nemačke uključivo i prvobitnu medicinsku pomoć ovde kod nas. I sve odmah, u roku od sat dva od dogadjaja, kakvih crnih do 30 dana.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12341
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od shandu90 » 26 Apr 2024, 08:34

Ja sam jednom iskoristio putno osiguranje bez problema, sitna intervencina je bila u pitanju i sve je proslo glatko sto se tice administracije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8058
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 26 Apr 2024, 08:46

Kuzmanovic je napisao:
26 Apr 2024, 04:55


A sto se tice mogucih ostecenja na vozilu, niko vam ne brani da detaljno slikate vozilo prilikom predaje vozila slep sluzbi i direktno ih posaljete atlasu ili drugoj kompaniji kod koje ste osigurani kao dokaz u kom se stanju auto nalazi prilikom predaje.


Na kraju krajeva, ne zabrinjava vas to sto ostavljate automobil sa kljucevima i svim dokumentima trecem licu ali vas brine da vam ce neko ostetiti automobil na nekom depou dok atlas trazi nacin da vam vrati vozilo u roku od 30 dana, malo smesno ako mene pitate.
I sta sa fotkama? kome da naplatis potencijalne stete i kako da dokazes, fotografija kao dokaz, jako tesko pogotovo u vreme savremenih tehnolgija, koliko znam ni video materijal nije validan dokaz za bilo sta kamoli fotka, napravicu u fotosopu da auto izgleda kao nov i naplatiti i ono sto je bilo vec osteceno od ranije kad bi tako lako bilo :). Da ne pricamo o ostecenjima koja mogu da nastanu a da ih ne vidis na fotkama ili nisi mogao da uslikas. Ne verujem da bi moglo ista da se uradi na tu temu ako dodje do stete. A uzmimo primer desi se neka nepogoda kao sto se desava, poplava, oluja, sta god i sjebe auto, to ti svakako niko ne pokriva, mozda kasko jedino ali opet pod kakvim okolnostima i sta se gleda ne znam. Ma ne treba razmisljati u tom smeru uopste, kakvo ostavljanje auta.

Naravno da vise brinem kome sam ostavio kljuceve i saobracajnu od auta nego od ostecenja zato i kazem da ne bih tek tako prepustio auto.
Mozda neki auto koji nema nikakvu vrednost kao npr. prosle godine pisao covek na fb grupama, pokvario mu se neki pezo 307 za koji kaze da ionako ne vredi ni 1000e tj on ga toliko platio valjda, ostavio ga na nekom prvom divljem parkingu mislim i da je skinuo tablice a resio se posle mesec i jace da pozajmi neku prikolicu i ode po auto jer nije hteo da placa cene slepanja, secam se da je pitao jel moze neko da proveri dal auto stoji idalje i dal je u komadu, nisam ispratio sta se desil odo kraja.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1374
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Pomoć na putu

Post od Momčilo » 26 Apr 2024, 09:03

shandu90 je napisao:
26 Apr 2024, 08:34
Ja sam jednom iskoristio putno osiguranje bez problema, sitna intervencina je bila u pitanju i sve je proslo glatko sto se tice administracije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Isto, u Bosni povredio zglob na raftingu pa me vodili na snimanje i pregled. Platio u kešu, pa mi refundirali po povratku.
Ali npr. i tu je bila caka da sam prilikom plaćanja osiguranja morao doplatiti za sportske aktivnosti valjda, jer je bio rafting u pitanju.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19300
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Pomoć na putu

Post od Heinz » 26 Apr 2024, 20:30

Ne daj bože da nekome zatreba zaista nešto što putno osiguranje pokriva u punom iznosu. Da ne pišem sad, tj da ne mračim.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


ftj
Postovi: 13062
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ftj » 26 Apr 2024, 21:09

Znaci kad sam u inostranstvu i slucajno mi zatreba (nedajboze) medicinska pomoc, da im dam svoju zdravstvenu i kazem ljubitelj mi reko da to tako treba i da je tako moglo u sfrj :)

Mislim koja prica, svako osiguranje je prevara. I ovo nase zdravstveno je prevara, penziono tek.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21103
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Pomoć na putu

Post od nidza » 27 Apr 2024, 08:04

Refundiraju sve. Zašto je prevara?

Ne pišite napamet.

Koristili smo za decu, za sebe, a bio sam svedok dva spuštanja sa planine helikopterom.

Jedino što mora čovek da bude spreman da plati iz svog džepa prvo, zato je kreditna kartica vaš prijatelj.

Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 711
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Pomoć na putu

Post od pankoz » 27 Apr 2024, 08:07

Da li je neko imao bilo kakva iskustva sa AMC Srbije?

Послато са Poco X4 GT помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10605
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ljubitelj » 27 Apr 2024, 08:46

ftj, čitač li ti uopšte šta piše, deluje da preskačeš slova selektivno :)

Odgovori