Pomoć na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
ftj
Postovi: 13072
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ftj » 28 Apr 2024, 15:54

De mi objasni sta nisam procitao?

Kazes putno osiguranje prevara i treba da funkcionise sa regularnom legitimacijom rfzoa.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4190
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Pomoć na putu

Post od carov2 » 28 Apr 2024, 17:39

Ljubitelj kao moj zet, ubeđuje na slavi drugare da je kasko sranje i prevara, svi protiv njega, a niko nema uplaćen kasko, a zet jedini ima i to full Kasko.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ftj
Postovi: 13072
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ftj » 28 Apr 2024, 20:56

Mozda se pomesalo pomoc na putu i putno osiguranje.

ljubitelj
Postovi: 10623
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ljubitelj » 29 Apr 2024, 08:37

ftj je napisao:
28 Apr 2024, 15:54
De mi objasni sta nisam procitao?

Kazes putno osiguranje prevara i treba da funkcionise sa regularnom legitimacijom rfzoa.
Znaci kad sam u inostranstvu i slucajno mi zatreba (nedajboze) medicinska pomoc, da im dam svoju zdravstvenu i kazem ljubitelj mi reko da to tako treba i da je tako moglo u sfrj :)

Mislim koja prica, svako osiguranje je prevara. I ovo nase zdravstveno je prevara, penziono tek.
Ovo si ti iskonstruisao, ja to nisam napisao.

A nisi pročitao da DUPLO plaćanje i RFZO osiguranja i dodatnog putnog osiguranja nije način funkcionisanja ni sada u Evropi a niti ranije u SFRJ.
Nisi pročitao da zdravstvena knjižica JESTE sama po sebi putno osiguranje, i tako funkcioniše širom Evrope.
Kada si u inostranstvu samo daš zdravstvenu. Tako prosto.
Bez dodatnih papira, potvrda i maltretiranja koje sada zahteva RFZO da bi knjižica važila i u inostranstvu (ima spisak zemalja gde važi naša knjižica).

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19326
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Pomoć na putu

Post od Heinz » 29 Apr 2024, 09:02

Pa zato nećemo nikad ni ući u EU. U inat. Mi volimo da nas maltretiraju.
Kako je u EU rešeno to sa hitnim intervencijama i njihovim osiguranjima (kojim osiguranjima uopšte, da li sve države imaju obavezno osiguranje?).

ftj
Postovi: 13072
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ftj » 29 Apr 2024, 10:05

U kojoj to zemlji zdravstvene usluge mozes regulisati nasom zdravstvenom knjizicom? Eventualno CG da ja znam. Tako da zaista ne znam da li ti pricas o nekim zeljama i pozdravima ili samo dovodis ljude u zabludu da sutra vade zdravstvenu u evropi da im se smeju.

Sta je tacno prevara u tome da zdravstvene usluge zaista mozes regulisati sa putnim osiguranjem, naravno pod uslovima koji su definisani unapred? Eto nazalost ja sam licno to iskusio dva puta a znam i gomilu drugih slucajeva i nijedno iskustvo da su nekoga tim putem prevarili.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6776
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Pomoć na putu

Post od ljuba » 29 Apr 2024, 10:36

Ovako nesto?

https://www.blic.rs/biznis/moj-novcanik ... ja/phr0h6g

Sent from my SM-S906B using Tapatalk


ftj
Postovi: 13072
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ftj » 29 Apr 2024, 11:38

Lepo, bilo bi dobro da saznamo kolko se puta u praksi ovo realizovalo.
- Da bi osiguranik dobio potvrdu za korišćenje prava na hitnu medicinsku pomoć, a o trošku RFZO, potrebno je da pre polaska na put nadležnoj filijali RFZO dostavi važeću karticu zdravstvenog osiguranja i nalaz i mišljenje izabranog lekara.
Znaci prvo zakazujes pregled kod doktora pa ides u rfzo filijalu da ti izdaju potvrdu.

Onda kad dodjes u mesto boravka, ides u zdravstvenu ustanovu da izvadis potvrdu da mozes koristiti usluge.
Sporazum predviđa da osiguranici RFZO pre nastanka osiguranog slučaja predaju potvrdu nosiocu inostranog zdravstvenog osiguranja u mestu boravka, koji će im izdati dokument na osnovu koga će imati pravo na pružanje hitne medicinske pomoći u zdravstvenim ustanovama iz sistema javnog zdravlja države u kojoj borave.
Tako da ako neko mora sve ovo da uradi da bi ostvario refundaciju umesto da onlajn u roku od par minuta kupi putno osiguranje za tipa 1 eur po danu ili dobije 'besplatno' uz racun u banci, onda nisam siguran sta je tu jeftinije.

ljubitelj
Postovi: 10623
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ljubitelj » 30 Apr 2024, 18:40

ftj je napisao:
29 Apr 2024, 10:05
U kojoj to zemlji zdravstvene usluge mozes regulisati nasom zdravstvenom knjizicom?
Našom bez dodatne potvrde nigde.

Vidim da i dalje ne čitaš šta je pisano, i u čemu se razlikuje upotreba naše knjižice RFZO od one drugih zemalja u Evropi.
A sve zajedno je besmisleno jer zdravstvena legitimacija treba i mora da važi svuda po svetu o trošku RFZO a kamoli u Evropi.
Tako je u zemljama EU uredjeno i sasvim normalno, znam pouzdano za Sloveniju.
A bilo je normalno i u doba SFRJ gde je takodje sa knjižicom važilo da odeš kod lekara u Grčkoj npr. (sitne intervencije, prehlada, ubo se na nešto, posekao itd) i samo daš knjiožicu.
Nikakva dodatna (privatna) osiguranja već plaćenog (državnog) osiguranja.

U Evropi redom knjižice Slovenije, Madjarske, Kipra, Grčke, Austrije, Nemačke, Švedske....da ne nabrajam dalje važe prekogranično jer kao što sam napisao širom Evrope je sama zdravstvena knjižica (tačnije kartica) putno osiguranje ma gde da ti zatreba pomoć bez ikakvih dodatnih potvrda kao što traži naš RFZO.

Ne treba nikakvo putno osiguranje na dan, nikakva banka, NIŠTA osim same knjižice/kartice.

To je isto tako bilo nekada i u SFRJ, iz Srbije si mogao u npr Splitu ili Mariboru bez ikakvih dopunskih potvrda, papira ili putnih osiguranja da dobiješ zdravstvenu uslugu. Iako su bili SIZ-ovi po republikama sa odvojenim kasama i samoupravni sistem to je funkcionisalo veoma slično kao što sada funkcioniše širom Evrope.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5044
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od cozmo » 30 Apr 2024, 19:17

Za SFRJ potvrdjujem, baka kad je imala infarkt u Nemackoj sredinom osamdesetih, sve je RFZO pokrio.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Odgovori