Pomoć na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10616
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ljubitelj » 19 Dec 2023, 22:24

pedja je napisao:
19 Dec 2023, 19:48
A da nije pukao u BGu?

TapaT
Bilo bi jeftinije, BGD je sa najvećim rastojanjima i time najskuplji jer se plaća po kilometru.
Poenta je da uz prepaid bi čekao satima a za keš se pojavio za 15 minuta.
AMSS ako je bitno.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od pedja » 19 Dec 2023, 22:44

Ko kaže da bi se čekalo satima?
Mene su u BGu pokupili baš brzo. Plus je jednom došao za 15ak min da upali busterom.

Na naplatnu Obrenovac, šlep je krenuo par minuta po prijavi.

I ostala šlepanja, službenih vozila, nisu bila nešto problematična.

Nema pravila, tj. ne treba biti isključiv i tako postavljati stvari.

Ko (u)misli da mu je nešto bolje ili lošije, neka mu bude, ali ne treba generalizovati.



TapaT


ljubitelj
Postovi: 10616
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ljubitelj » 20 Dec 2023, 07:55

Kako ko, pa operater službe pomoći, call centar. Nikada nisu rekli vreme dolaska nego uvek sačekajte, doći će.

A potvrdio mi je i sam šlepadžija, umesto da čeka više nedelja na pare preko službe osiguranja pomoći više mu prija da odmah naplati svoju uslugu. Plus sa šlepadžijama možeš da dogovaraš cenu, nije fiksna. Barem do sada su bili kada je keš.

3/3 lično, a poznajem još barem 15tak/15 slučajeva drugih gde je čekanje od sat pa naviše a sve u lokalu.
Pišem na osnovu iskustva, ne mogu drugačije da procenjujem svrsishodnost pretplate kod nas.

Za sva ta osiguranja na bazi pretplate lepo je objašnjeno koliko su im masni dobici svake godine.

Ko (u)misli da mu je nešto bolje ili lošije, postoji izbor.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45929
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Pomoć na putu

Post od Geza » 20 Dec 2023, 08:18

Jedina uteha mi je da u slučaju nekog čukanja imam besplatan prevoz, ove sitne popravke do sada nisam koristio, pa ne znam koliko su ažurni.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1977
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Pomoć na putu

Post od 123456 » 20 Dec 2023, 08:24

Ljubitelj = pedalaš kako mi se čini :-)

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk


Korisnikov avatar
Dzona
Postovi: 164
Pridružio se: 16 Nov 2023, 10:01

Re: Pomoć na putu

Post od Dzona » 20 Dec 2023, 09:10

Ne znam, moje neko mišljenje - kada prelaziš dosta i još si većinom van lokala, onda se itekako isplati imati tu vrstu pomoći. Gde da jurim i tražim lokalne šlep službe i ostalo - znači mi da imam jedan kontak i da se oni pozabave organizovanjem pomoći

Sad da sam u lokalu, ponovo za Bg bih uzeo neki paket da budem tu pokriven. Ostatak Srbije upitno, jer su sredine dosta manje i svako nekoga zna...

pedalaš
Postovi: 660
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Pomoć na putu

Post od pedalaš » 20 Dec 2023, 09:22

123456 je napisao:
20 Dec 2023, 08:24
Ljubitelj = pedalaš kako mi se čini :-)

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk
Moguće da smo obojica baš matori konji, Ali, u pitanju su dva matora konja, a ne jedan.
:)

Kass
Postovi: 207
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Pomoć na putu

Post od Kass » 20 Dec 2023, 09:42

Nije problem što ste matori (mnogi smo) nego što ne umete da smisleno pročitate statističke i druge ozbiljne analize i materijale pa uzimate vaš lični utisak kao stvarnost.

Ali dobro nikad nije kasno da probate ako želite, u suprotnom vam niko nece braniti da živite u svojim iluzijama.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1977
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Pomoć na putu

Post od 123456 » 20 Dec 2023, 09:55

Osiguranja se na prvom mestu uzimaju zbog nekog osećaja sigurnosti, da li lažnog ili pravog je lična stvar. Ne primarno da bi se koristila.

Jasno je, da je svako dugoročno u minusu, osim samih osiguranja.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk



Korisnikov avatar
Dzona
Postovi: 164
Pridružio se: 16 Nov 2023, 10:01

Re: Pomoć na putu

Post od Dzona » 20 Dec 2023, 10:09

Meni najviše znači da imam jedan kontakt koji zovem kada ki se nešto desi, nego da guglam, okrećem brojeve i servise...
A na netu imate ogroman broj i recenzija istih - samo što moramo imati na umu da je ljudska priroda takva da se najčešće dele loši utisci (jer kada nešto platiš ti očekuješ uslugu, a kada je ona loša onda te to iziritira)

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Pomoć na putu

Post od maniaxxx » 20 Dec 2023, 10:12

ljubitelj je napisao:
19 Dec 2023, 18:54
Inzaghi je napisao:
19 Dec 2023, 13:13
Mozes da mi kazes sta sam trebao da radim kad mi je crko alternator na pola puta izmedju Beca i Salcburga, 31 decembar u 6 ujutru? Da nemam pomoc na putu. Bas me zanima koju soluciju bih imao? I cifru.

Samo mi napisi sta bi radio tada u toj situaciji i koliko bi to kostalo.
Ja bi prvo pogledao u čemu je problem i koliko još kiometara mogu da predjem bez alternatora, barem do nekog prvog naseljenog mesta benz pumpe motela ili parkinga.
Zatim okrenuo lokalni OAMTC broj i objasnio lokaciiju.
Verujem da za pola sata bi bilo rešeno, tj došao šlep u njihovoj organiziaciji, dakle lokalni.

Pomć na putu sam imao, plaćao uredno godinama i kada je zatrebalo truba...čeako nekoliko sati, zatim morao i da doplatim za šlepovanje a ovaj što je došao niti ima ikakvoj pojma i servisiranju auta, niti ima alata a delove ni ne nosi.
Dakle, pomoć da se pokrene auto nula.

A kada mi je zatrebala pomoć pre jedno 6 godina (pukao zupčasti) prosto sam pozvao službu pomoći i naručio šlep. Došao za 15tak minuta privatni ugovorni sa njima(jer sam plaćao kešom uslugu) umesto čekanja od 3 sata (ako sam unapred prepaid platio kroz članarinu) koliko su prvo rekli jer su "svi zauzeti".
Ceh šlepovanja bio 30tak eura ,jer je lokal unutar Beograda.

Moje iskustvo je da unapred plaćati pomoć na putu je neizvesnost šta će se dobiti, i naročito kada.

Za solarno plaćenje uvek se svi trude da budu ekspeditivni, nema zavlačenja.

Za 35 godina vožnje nekih 3 puta je bila potrebna neka pomoć sa strane.

Nije problem pozvati lokalni AMSS, OAMTC i slicno, ali nisam siguran da zelis da znas koju cifru bi platio u tom primeru. Za 30e se ne bi ni na telefon javili.

markoue
Postovi: 908
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Pomoć na putu

Post od markoue » 20 Dec 2023, 11:45

Ja sam i ove godine uzeo Vozzi pre put u Madjarsku, ali sam ih zvao da potvrdim ono sto sam vec znao (promena uslova).
Meni je pomoc na putu nekoliko puta bas pomogla (Crkavanje turba na 308-ici u Bosni, pukao mi hidro druk na silasku sa autoputa na Corsi itd..)

Danasnji auti nisu pouzdani (svi moji auto su redovno i kvalitetno odrzavani, ali pehovi se desavaju), pa mislim da je manje vise svejedno koju pomoc na putu uzimam, jer svi nude iste uslove.
Сад му није ништа...

pedalaš
Postovi: 660
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Pomoć na putu

Post od pedalaš » 20 Dec 2023, 12:03

Kass je napisao:
20 Dec 2023, 09:42
Nije problem što ste matori (mnogi smo) nego što ne umete da smisleno pročitate statističke i druge ozbiljne analize i materijale pa uzimate vaš lični utisak kao stvarnost.

Ali dobro nikad nije kasno da probate ako želite, u suprotnom vam niko nece braniti da živite u svojim iluzijama.
Molim te, daj mi link do te neke "statističke i druge ozbiljne analize i materijale", pa da ja to "smisleno pročitam".
Pa da vidim da li iz toga sledi da ja živim "u svojim iluzijama".
Jer, ako nema tih "statističkih i drugih ozbiljnih analiza i materijala" (a sam i znaš da nema), sa istim pravom može da se kaže da u iluzijama žive oni koji u odnosu na ovu vrstu osiguranja/usluge zastupaju drugačiji stav od moga.
Ja sam se kroz moj posao kojim se bavim skoro 30 godina bezbroj puta sreo sa situacijama da je osiguranik tek nakon nastupanja nečega što je on smatrao osiguranim slučajem (nečega što je mislio da je pokriveno onim osiguranjem koje je kupio), shvatio da ga osiguranje uopšte ne pokriva za to što je on mislio da je pokriveno.
Jer, sva ta osiguranja imaju "opšte uslove" koji su dugački kao "Rat i mir". I to je tako sa razlogom. Jer, bar 90% njihovog sadržaja su u osnovi maltene nebitne stvari, čiji je smisao da osiguranik teže primeti onih 10% koje su veoma bitne, a jako su nepovoljne za osiguranika, a da ih je uočio pre nego je to osiguranje zaključio, on ga ne bi ni zaključio. Sa razlogom je to tako, kao da tražiš iglu u plastu sena, da tu iglu ne pronadješ
Tako je i sa ovim uslugama "pomoći na putu". Malo ko je pre kupovine te usluge zaista smisleno pročitao "opšte uslove" te usluge koja mu se nudi. Jer, da nije tako, ne bi se na bezbroj raznih foruma čitala jako negativna iskustva nekih ljudi koji su kupili tu uslugu, misleći da su pokriveni na način kako im je to neko samo rekao (pri čemu to "rečeno" uopšte ne piše tako u onim "opštim uslovima"), ali su nakon nekog kvara shvatili da to uopšte nije kako je rečeno ili reklamirano, već samo onako kako piše u "opštim uslovima".

milosg
Postovi: 1495
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od milosg » 20 Dec 2023, 15:57

Stoji ovo što kažu Pedalaš i ljubitelj, ali i ja, kao i ostali, ipak uzmem neki paket pomoći. Srećom, nije mi zatrebalo, ali mi je uvek razmišljanje da ću lakše, brže i povoljnije rešiti preko njih, nego da u trenutku nekog problema razmišljam gde i koga uopšte da kontaktiram, uz dosta neizvesniju cenu.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od pedja » 20 Dec 2023, 16:20

Ima slučajeva ovakvih i onakvih, ali nije baš da bičuju i otimaju pare.

Meni su se super isplatili, kao i firmi, kako za pomoć na putu, tako i za kasko. Iako to ne znači da će uvek biti bez problema, i iako statistički treba da usledi problem, i dalje smatram da treba plaćati.

TapaT


Odgovori