Auto-klima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
nemanja93
Postovi: 12
Pridružio se: 05 Feb 2017, 14:15

Re: Auto-klima

Post od nemanja93 » 31 Jul 2017, 22:55

Pozdrav ljudi, ne znam da li pisem na dobroj temi, ali ako sam pogresio uputite me.

Imam Peugeot 407 sa dvozonskom klimom koja me je skoro pocela zezati. Kada sam prvi put primetio problem klima na suvozacevoj strani je radila potpuno normalno, dok na mojoj nije nista duvalo. Uglavnom sad ne radi nijedna strana, duva samo iz ventilacije blizu soferke.

Bio sam kod majstora, kaze da su klapne u pitanju. E sad ono sto ja hocu da pitam jeste da li mogu biti ikako siguran da su klapne u pitanju, s obzirom da me nece bas jeftino izaci (100 evra nove klapne + 100-120 evra ruke).

Citao sam malo po internetu o svemu tome, problem je sto mora pola auta da se povadi da se dodje do klapni. Video sam i da mnogi seku plastiku iza konzole i radia, ali se na teko nesto bas i ne bi odlucio. Nisam bas siguran sta da radim, jer ako menjam klapne kako bi trebalo (skidam kontrolnu tablu itd.), da se zajebavam sa polovnim klapnama ne ide. E sad ne znam ni koliko su mi nove garancija za nesto duze. Citao sam da ih mnogi ojacavaju nekom zicom, aluminijumom itd, ali nisam nasao nijednog majstora koji to radi.

Uglavnom ako imate neku preporuku za ovaj problem ili znate kako da tacno proverim uzrok(klapne ili npr. motoric) bio bi zahvalan. Mozete i preporuciti nekog majstora. Iz Novog Sada sam. :pivo:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od dragvorl » 31 Jul 2017, 23:07

Pola si sam odgovorio, jeftino a dobro nema uglavnom. Polovno vec imas da bi ulazio u takvu zurku nema smisla. Sa druge strane imaj u vidu da ce ti neko kupusati sve to i da sve treba i vratiti na mesto da se ne pokida usput x stvari. Ja znam da Bora Hekom iz Kaca ok radi, ali nije jeftin. Ima jos jedan u Geri Karolja elektricar koji radi dosta klime, ukucaj, mislim da ces naci. Ali sacekaj jos nekog da se javi, mozda ima bolju ideju.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Auto-klima

Post od Ralee » 31 Jul 2017, 23:11

Imali smo slican problem na C5 sto verujem da je isti sistem i u pitanju je bio taj motorcic tj lezaj motorcica ako se dobro secam.

nemanja93
Postovi: 12
Pridružio se: 05 Feb 2017, 14:15

Re: Auto-klima

Post od nemanja93 » 31 Jul 2017, 23:23

Provericu ovo u Kacu. Jasno je meni da ce kupusati pola auta, i bas zbog toga ne bi svakome da dajem.

Rale jel se secas kako ste utvrdili da je motoric? Ne bi da dodjem u situaciju da ostavim auto kod majstora, pa da mi naplati i nove klapne, cak i ako moje budu u redu. :)

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od dag81 » 31 Jul 2017, 23:28

Tebi treba elektricar a ne klima majstor.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Auto-klima

Post od dunx81 » 01 Avg 2017, 00:16

Meni se jednom desilo da klapne zabaguju,duvao samo na soferku i noge. Dijagnostikom su "prodrmane" i proradile su mada ne iskljucujem mogucnost da je upravljacka jedinica u kabini zezala.

t

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od dag81 » 01 Avg 2017, 00:17

407 ima problem poznat, ceo mehanizam se menja valjda

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

nemanja93
Postovi: 12
Pridružio se: 05 Feb 2017, 14:15

Re: Auto-klima

Post od nemanja93 » 01 Avg 2017, 08:55

dag81 je napisao:Tebi treba elektricar a ne klima majstor.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Što elektricar?

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Auto-klima

Post od kragujevac » 01 Avg 2017, 09:26

Zato što je sa klimom očigledno sve u redu, čim već negde duva hladno. A klapne su svakako električni ili elektronski problem. Ili čist mehanički, ako se negde nešto polomilo ili zaglavilo.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Auto-klima

Post od Ralee » 01 Avg 2017, 09:42

nemanja93 je napisao: Rale jel se secas kako ste utvrdili da je motoric? Ne bi da dodjem u situaciju da ostavim auto kod majstora, pa da mi naplati i nove klapne, cak i ako moje budu u redu. :)
Proveravali smo na dva mesta kod klimadzije i u ovascenom i oba majstora isto rekla. Ne znam koliko vredi da ti ih preporucujem, u pitanju je bg.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od dag81 » 01 Avg 2017, 10:00

Idi u BeBe servis oni rade i klime i elektriku preko zime a i leta

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

nemanja93
Postovi: 12
Pridružio se: 05 Feb 2017, 14:15

Re: Auto-klima

Post od nemanja93 » 01 Avg 2017, 10:32

Ralee je napisao:
nemanja93 je napisao: Rale jel se secas kako ste utvrdili da je motoric? Ne bi da dodjem u situaciju da ostavim auto kod majstora, pa da mi naplati i nove klapne, cak i ako moje budu u redu. :)
Proveravali smo na dva mesta kod klimadzije i u ovascenom i oba majstora isto rekla. Ne znam koliko vredi da ti ih preporucujem, u pitanju je bg.

A na koji način je proverio? Da dođeš do motorica treba pola auta da rasturis, ne verujem da si to radio na dva mesta?

Što se tiče elektricara, nisam siguran koliko su oni iskusni sa 'rasturanjem' auta ako je problem u klapnama. Ovaj majstor gde sam terao auto nije klima majstor, nego generalni, i to radi samo francuze. Verujem da ima mnogo više iskustva u tome od elektricara. Možda i lupam gluposti s obzirom da sam neiskusan( ovo mi je prvi auto).

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od nuk » 01 Avg 2017, 10:59

dag81 je napisao:Idi u BeBe servis oni rade i klime i elektriku preko zime a i leta

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Neće sad da se zajebavaju sa time dok je ovakvo vreme i imaju posla.
Drugar ima probleme sa klapnama na Stilu, svi su ga odjebali redom, Dule, Bebe, i još nekoliko njih, Sale iz Žarkova je prihvatio da uradi.

Razumem i njih, to je ceo dan posla za dva čoveka, ne mogu da naplate ni približno koliko mogu da uzmu para na lakše stvari.

Mina
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Avg 2017, 17:44
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od Mina » 01 Avg 2017, 18:02

Pozdrav svima,

Uclanih se u nadi da cu dobiti kvalitetan info kada je u pitanju popravka auto klime, tj za pocetak dijagnostifikovanje kvara. Dakle molim vas za preporuku postenog servisa iz Novog Sada koji ce mi reci ono kako jeste bez da sumnjam da li su mozda nesto dodali :/ bila danas kod jednog nasumicno odabranog sa neta i izneo je svoju teoriju ali posto cujem da ima svega otisla bih jos kod nekog po dijagnozu :-)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od trojanac » 01 Avg 2017, 18:09

Dobrodošla. Koji auto je i pitanju i koji problem?

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori