C4 picasso - vibracije u kabini

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

C4 picasso - vibracije u kabini

Post od daxsm » 01 Jan 2023, 19:09

Auto je C4 Picasso 2018.god 1.6hdi. 165.000 na satu.

Od skoro imam vibracije u kabini kad je auto u leru. Nema vibracija kad se vozim, kocim ili slicno. Vibracije se osete na menjacu, volanu, sedistu… Oseti se da nekako grublje auto radi.

Jedan majstor mi je navodno promenio donji nosac, nista se nije promenilo. Drugi majstor je rekao da ovaj prvi nije menjao nosac uopste i da nosac “seta”. Otisao sam kod treceg koji je navodno skinuo i proverio nosace i rekao da su okej.

Skoro sam imao problem gde je auto setao malo na autoputu, mislio sam da su gume koje sam promenio ali se ispostavilo da su viljuske prednje, tj seleni na njima i kad sam to zamenio auto nije setao vise i odjednom su i vibracije nestale, ali ne zadugo. Par dana voznje i vibracije su se vratile.

Retko mi se dogodi da kad palim auto, on se zatrese kao kad se auto ugasi a u brzini je. Ne znam da li je povezano…

I sad ne znam sta da radim. Da li da menjam taj nosac, ili je nesto drugo? Da li je neko imao slicno iskustvo?

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5048
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od cozmo » 01 Jan 2023, 20:06

Mogu da budu i dizne. Moze da bude plivajuci. (ako lupa i zatrese kad se pali i gasi - a isti simptom daje cak i klapna...) Moze da bude svasta. Vibracije se osete kod nosaca bas kad su skroz pohabani. Ali proveriti i dijagnostikom razne parametre motora, da se vidi kako radi u leru, kako radi EGR... i slicno.

Meni je jedan (onaj glavni) nosac malo nacet i nemam trunku vibracije, motor radi kao benzinac u leru u kabini (isti motor samo stariji tip sa 16 ventila).

Otvori haubu i neka neko dodaje gas pa vidi seta li motor (mora malo, ali ne sme puno).
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od daxsm » 01 Jan 2023, 20:40

Cudno mi je sto su vibracije nestale pa se pojavile. Mislim da je nosac problem da bi bile konstantne…

Moracu otici kod nekog boljeg majstora da pogleda.

Najvise me nervira sto je tabla pocela da krcka od tih vibracija. Ovako ne stuca u leru, nema gubitak snage, potrosnja normalna. Sve okej generalno. Kvacilo lepo odvaja, ne od poda ali negde na trecini.

daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od daxsm » 13 Jan 2023, 23:23

Bio kod majstora po preporuci, po njemu nisu nosaci problem. Kaze da je zamajac 99%. Osete se blagi udari kad upalim i ugasim auto. Kaze kvacilo je okej, ali da zamajac zna da pravi bas takve vibracije.

Pitao sam da li je siguran jer auto nema veliku kilometrazu, kaze da su imali isti slucaj sa istin modelom auta, samo Grand Picasso. Navodno retko koji zamajac dotera do 200.000km, da ih prave danas manje kvalitetne.

U ponudi ima Valeo set oko 66.000 izadje plus ruke, i Sasch koji izadje oko 80.000 plus ruke.

Da li mislite da zamajac moze da pravi vibracije u kabini kao sto sam opisao? Istina je da imam udar kad palim auto ali nisam mislio da je strasno, i nekad imam a nekad nemam udar kad ga gasim. Majstor kaze da je to normalno jer kako je rekao “zamajac nekad zakoci u stranu”, ili nesto slicno, ako sam dobro zapamtio.

ljubitelj
Postovi: 10651
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od ljubitelj » 14 Jan 2023, 10:14

auto nema veliku kilometrazu
Kako nema, sve preko 120,000km je već veliko za dvomaseni zamajac na tako malim motorima, pogotovu 4cilindra kada je u pitanju.
Majstro je dobro konstatovao, opis odgovara totalno izraubavonam zamajcu koji udara u graničnike.
Opruge su gotovo sigurno van funkcije.

Što pre popraviti, ako se ostavi tako sledeće što će biti na redu je popravka menjača. ( i to brzo).

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8090
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od OMP » 14 Jan 2023, 11:19

Cim majstor bude skinuo menjac videce da li je zamajac u problemu, nemoj pre toga da kupujes nista dok ne utvrdi tacno kad skine, ako nije do zamajca neka vrati menjac i nemoj da mu platis tu skidanje, jbg to je sad lutrija jer nije mali izdatak kupiti nov set zato treba napraviti dogovor sa njim pre pocetka radova, bar ja tako radim sa majstorima sa kojima saradjujem.

daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od daxsm » 14 Jan 2023, 13:37

Rekao sam mu da poruci Valeo delove jer je velika razlika u ceni sa Sasch, a koliko znam Valeo nije toliko los.

Kad stignu delovi, reci cu da prvo proveri da li je stvarno zamajac. Ako nije, gledamo sta je dalje. Hvala na savetu!

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8090
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od OMP » 14 Jan 2023, 13:46

ja valeo ne bih uzimao, generalno ga mnogi izbegavaju sem ko ga uzme zbog cene (poput tebe) ili ne zna za ceste probleme sa tim setovima ali se desava da u valeo setu bude spakovan Luk, sto je dobro, ako je valeo onda ga ne treba uzimati.... moj majstor samo sachs ugraduje i garantuje za njega, mislim hoce on i drugo da ugradi ali na odgovornost vlasnika, sachs je svakako bolji i od Luk-a i od valea

Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od Extender » 14 Jan 2023, 14:01

Obavezno da prvo potvrdi da je to problem, pre placanja. Da ne bude posle da si platio a nije reseno.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk


daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od daxsm » 14 Jan 2023, 15:52

OMP je napisao:
14 Jan 2023, 13:46
ja valeo ne bih uzimao, generalno ga mnogi izbegavaju sem ko ga uzme zbog cene (poput tebe) ili ne zna za ceste probleme sa tim setovima ali se desava da u valeo setu bude spakovan Luk, sto je dobro, ako je valeo onda ga ne treba uzimati.... moj majstor samo sachs ugraduje i garantuje za njega, mislim hoce on i drugo da ugradi ali na odgovornost vlasnika, sachs je svakako bolji i od Luk-a i od valea
Hvala na savetu. Koji su to problemi koji se mogu javiti sa Valeo setom?

daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od daxsm » 14 Jan 2023, 16:18

Trenutno skoro nigde nema Luk na stanju, cena je slicna Valeu. A Sasch je zamajac+set kvacila oko 100.000.

Razlika je skoro u 300e Valeo ili Sasch. Da li opet Sasch vredi tu razliku?

Preporucuju mi Luk u prodavnicama, ali nemaju na stanju. Imaju set kvacila, ali zamajac skoro nema nigde gde sam zvao.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3190
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od Dare4x4 » 14 Jan 2023, 16:26

Ja sam ugradio Sachs u Nivu, navodno original, kupljen u Kit komercu. Funkcioniše odlično, kvačilo je mekše nego fabričko itd. Apsolutno nisam sumnjao u originalnost i kvalitet do jesenas, kada sam zbog pucanja jednog šrafa u menjaču morao da ga izvadim iz auta. Tada sam ustanovio da se druk ležaj čuje kada ga zavrtim rukom, pa sam odlučio da ga promenim iako u vožnji nije davao nikakve znakove kvara. Međutim, poseban ležaj nisam uspeo da nađem ni od jegnog poznatijeg proizvočađa i pošto mi je auto trebao što pre, odlučio sam da kupim kineski ležaj od 800din. Ranije sam, inače, ugrađivao kineze na neke poljoprivredne mašine i svi su se pokazali veoma dobro. Ovde je problem bio što se ležaj menja komplikovano, pa me je bilo strah ali prihvatio sam rizik.
Međutim, kada sam kupio kineza i uporedio ga sa originalom, imao sam šta da vidim.
Slika
Slika
Slika
Ležaji su apsolutno identični, osim što Sachs ima ugraviran kataloški broj. Međutim, isti taj Sachs je od toliko mekog materijala da se poluga koja ga gura ukopala u njega nekih 3-4mm, što se nije ni primetilo u radu zahvljujući hidrauličnom mehanizmu koji sam podešava hod pedale. Meni su upravo ta udubljenja probudila sumnju da je i taj Sachs set takođe kineska kopija ali ko bi ga znao. Korpa i lamela za sada odlično rade, nema cimanja pri polasku, pedala je mekana itd, a set je ugrađen pre jedno 60,000 km.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14248
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od pedja » 14 Jan 2023, 16:53

Ja sam ugradio Luk i pogrešio sam.

Možda je i do servisa/ugradnje. Pitao sam kasnije drugi servis (nisam im rekao za prethodno iskustvo), preporučuli su Sachs, iako imaju i Luk, sa kojim postoji veća šansa za reklamacije, kraći životni vek i sl.

Razlika u ceni nije bila sitna.

TapaT


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8090
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od OMP » 14 Jan 2023, 16:58

Nije cudno naleteti na kopiju kao i mnogi delovi sto se kopiraju, ali treba ih uzimati od proverenih dobavljaca, bilo koju marku.

Valeo recimo postoji i turski i navodno originalni FR ali prateci razne forume nisam cuo skoro nigde pohvale na konto tih setova (barem ovih sto se kod na prodaju, vrv je Valeo u evropi ok), isto tako cujem i iskustva majstora i ljudi koji su stavljali valeo. Takodje treba obratiti paznju da se u recimo luk ili sachs pakovanju ne nadje valeo set, postoji i ta varijanta, ne znam razlog. Ali postoji i varijanta da u valeo pakovanju bude Luk :) koje su tu price ne znam, da se nesto kod nas pakuje ili se ubacuju reparirani setovi ne znam posto i to postoji.
Ono sto se prvo primeti kod valea je da jako brzo pocinju da tresu kao kad propadne korpa, znaci podrhtavanje pri poslasku, 90% ljudi prijave takve probleme i to vec na par hiljada km, druga stvar je da pedala otvrdne takodje na manjim km pa kazu tvrdo im kvacilo kao i pre zamene.

daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

Re: C4 picasso - vibracije u kabini

Post od daxsm » 14 Jan 2023, 17:35

Zvao sam jednu prodavnicu, covek kaze da u belikom broju kod LUK delova su Valeo delovi. Za Sasch kaze da je u toku 4-5 godina imao najvise reklamacija, a da jedino kod Valea ne stizu reparirani setovi. Po njemu preporuka Valeo.

Druga prodavnica je rekla po njima LUK, jedino zato sto cu moci nesto vise KM preci sa njim…

Odgovori