Astra H check engine i neresiv problem

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11088
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Astra H check engine i neresiv problem

Post od Bax » 23 Avg 2023, 19:38

Ako je vec imao rezervni eku verovatno odavno zeza auto....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ljubitelj
Postovi: 10605
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Astra H check engine i neresiv problem

Post od ljubitelj » 23 Avg 2023, 19:43

Pa pošto ne znamo i pitam za istoriju dogadjanja problema.

Rezervni ECU i menjanje istih je redovna pojava na tim nekim Opelima, i uglavnom je većina polovnih ECU neispravna iz istog razloga kao i onaj što je skinut.
Rastopljen- pregoreo iznutra usled prevelike temperature pošto je namontiran na izduvnu granu pa se ekstremno greje, pogotovu leti.

Isto kao i modul bobina, poznato kao problematični delovi.

Pedja1987
Postovi: 8
Pridružio se: 15 Avg 2023, 21:51

Re: Astra H check engine i neresiv problem

Post od Pedja1987 » 23 Avg 2023, 20:15

Auto je kod mene od pretproslog cetvrtka predvece, a od petka ujutru je kod mastora. Cak sam stupio u kontakt sa majstorem koji je pre odrzavao taj auto, nasao njegove podatke u servisnoj knjizi. On mi je potvrdio da je menjao set lanca, bobinu, svecice, ulje,. klapnu gasa... A vlasnik od koga sam ja kupio auto je imao taj problem, pa se sumnjalo na ECU, pa se ispostavilo "po njegovoj prici" da je senzor pritiska ulja, koji je zamneiio i od tada nije imao problema, godiu dana. Da je ECU, nije, jer sansa da sva tri racunara ne rade je 0.0000001%. Samo, sto sa jednim ECU pokazuje gresku senzora bregaste/otvoreno kolo, lambda sonda/otovoreno kolo i protokomer, a sa ostala dva iste greske, samo bez protokomera. Sa tim sto pokazuje i protokomer, tesko pali, ali kada upali, prvih 15 sekundi stenje, varira, gubi snagu, sve to na leru, posle toga radi mirno, ali klepece i dalje kao dizel i stucne tokom voznje. Sa ostala dva takodje tesko pali, ali radi mirno na leru i tokom voznje stucne.

Korisnikov avatar
Zerofive
Postovi: 31
Pridružio se: 23 Sep 2022, 08:13
Garaža: Astra G 1.8 i 2.0 turbo

Re: Astra H check engine i neresiv problem

Post od Zerofive » 23 Avg 2023, 21:57

Možemo ovako preko foruma samo da nagadjamo. Majstori koji rade sve marke automobila, ne mogu da znaju boljke svakog modela.
Ako si iz Beograda, oteraj auto u PSC tim. Gužva je velika kod njih, ali sam siguran da će rešiti problem

Pedja1987
Postovi: 8
Pridružio se: 15 Avg 2023, 21:51

Re: Astra H check engine i neresiv problem

Post od Pedja1987 » 24 Avg 2023, 21:03

Upravo mi jedan majstor dada ideju sta bi moglo da bude, posto je imao isti takav problem. Dakle, da se proveri dubina senzora bregaste, da li se ploca slucajno nije pomerila prilikom zamene lanca, pa ne ocitava signal od senzora. Kaze da se mogu tako i 100 senzora promeniti ako je ta plocica pomerena i uvek ce davati parametre i greske da je lose uzupcen.

Pedja1987
Postovi: 8
Pridružio se: 15 Avg 2023, 21:51

Re: Astra H check engine i neresiv problem

Post od Pedja1987 » 25 Avg 2023, 21:21

Tacno se ispostavilo bilo da je problem bio u citacu senzora bregaste. dakle, majstor kada je otvorio, uvideo je da je neko nabudzio citac od Corse C. Sada je ostala jos samo lambda sonda da se zameni, gornja.

Odgovori