Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Skipper » 10 Dec 2016, 13:48

Heinz je napisao:https://twitter.com/zele__zeka/status/8 ... 9850738688

Nije baš auto deo, ali iz kola je ukradeno.
Mom kolegi su 2 puta krali instrument i tražili otkup. Ja ga iz tog razloga nikad ne ostavljam u autu. Verovatno je ukrao neko ko nema pojma šta je to pošto ga ne može iskoristiti čak ni za delove a ako se nakači na mrežu odmah će ga otkriti.

Sent from mTalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Heinz » 10 Dec 2016, 15:12

Da, kažu da je svuda prijavljeno.

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od dusman » 10 Dec 2016, 15:30

maxer je napisao:Od kada je Golf 2 nov-savremen auto? :mrgreen:
Veljo ... ti li pišeš ovo? :D
Ko je rekao da je Golf 2 nov-savremen auto?
TheWickerMan je napisao:@dusman
Pa Keca vozim trenutno :) ovo je drugi put za dva meseca, NS je u pitanju. Lako je obiti haubu , ostao im alat pod haubom :)

sent via TT using 640 DS
Pa da tako sam i mislio-za auto.
Nije valjda da jos kradu akumulatore?
Eh ta nasa srpska Atina...
Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Mladen7 » 10 Dec 2016, 15:50

Kako to misliš još, pa sve se više kradu razni delovi iz i sa automobila. Imam utisak više nego 90tih :kuku: . Razne lajsne ,svetla, sve što se relativno lako skida ,i nema pravila za te delove, koliko je star auto.
U mom komšiluku u poslednjih god dana je ukradeno 5 akomulatora(koliko znam), dva iz starog Pasata, 1 iz Kadeta, 1 iz novije Astre (2006), 1 iz Golfa 5 koji je dodatno očerupan...meni su na prošlom autu skinuli zadnja svetla, isto prošao još jedan. Na C klasi , starijoj, lajsne, retrovizori, na Bubi 2000 i neko donji deo prednjeg branika...

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od TheWickerMan » 10 Dec 2016, 15:50

Već su mi maznuli jedan pre mesec ipo dana. Od tad ga vadim iz auta svako veče.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od maxer » 10 Dec 2016, 16:36

dusman je napisao:
maxer je napisao:Od kada je Golf 2 nov-savremen auto? :mrgreen:
Veljo ... ti li pišeš ovo? :D
Ko je rekao da je Golf 2 nov-savremen auto?
Pa ti :pardon:

Ako si napisao komentar koji ima veze sa predhodnim (neposredno iznad tvog), onda se predpostavlja da si na taj i dao odgovor (kao u ovom slučaju):
Xepoj87 je napisao:Nama iz Golfa 2 digli do sada 4 akumulatora, posto je preprosto doci do istog, traje 5s. Sada ih je cale sve zastitio.
dusman je napisao:Cek pokusavali ili krali? ... ... s obzirom da je ipak maloooooo teze to uraditi na novijim autima a da se ne ukljuci alarm kada znamo ko krade akumulatore, ... Za to nisam cuo da je neko na ovim savremenijim kolima krao i ukrao akumulatore iz istih.
Ali ti si mislio na neki drugi komentar (po tvom pitanju sa početka ovog posta) ... pa ako je tako, onda je red i da citiraš "taj" komentar, da ljudi znaju kome se obraćaš i na šta odgovaraš.
Predpostavljam da je Xepoj "uleteo" sa svojim komentarom, dok si ti pisao odgovor ... ali kada si ga najzad postavio i video šta se je desilo ... zašto nisi editovao i dodao "citat" na koji odovaraš? Kako ja inače onda da znam "kome se ti obraćaš" i na koji post odgovaraš?

Prosto :pardon:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Saša » 10 Dec 2016, 16:46

Meni su do sada ukrali dva akumulatora, jedan iz Yuga dok sam ga još vozio i jedan relativno skoro iz firminog Partnera (pik-ap), sve tu ispred zgrade gde živim. Pritom su na Yugu cviknuli i kablove klema pa sam morao i njih kupovati. Oba auta inače nisu imala nikakvu "zaštitu" akumulatora (niti bilo kakvu drugu zaštitu) dok moj Punto recimo ima, to je onaj metalni profil preko akumulatora zašrafljen sa dva vijka. To je pretpostavljam sasvim dovoljno da lopov odustane jer treba to odvrtati, imati alat... još ako je ispod zavrnuta i kakva kontra-navrtka ili tako nešto - velike su šanse da će vam akumulator ostati u autu. Plus, oba ta auta o kojima pišem su već imala razvaljene brave na vratima i vrlo slabo zaključavanje, što takođe "pomaže" lopovu da se odluči na tu rabotu baš na vašem autu a ne nekom drugom. Danas sve kradu, nemojte se zavaravati "neće mene" već se potrudite da zaštitite svoju imovinu koliko je god to u vašoj moći... :)

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od maxer » 10 Dec 2016, 16:53

Znači zato se Fordu hauba "otključava" istim ključem koji služi za vrata i paljenje ... imali ranijeg iskustva sa time Ameri - izgleda :D

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Saša » 10 Dec 2016, 16:57

Akumulatore kradu narkosi i kokošari i najobičniji alarm/sirena će ih sigurno oterati. Meni su Punta obijali već 4-5 puta i ni žvaku nisu uspeli da uzmu iz njega baš zbog alarma. Dakle ugradite bilo šta, bolje išta nego ništa. :)

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od superboss » 10 Dec 2016, 16:58

Jedini slučaj kad to kod forda ima ikakvog smisla.

Meni je uvek smetalo, što ne možeš da otvoriš haubu, rezervoar ili gepek bez ključa.

Najgore je kad, ne dao Bog, imaš problema sa autom, ne gasi ti se, a ti ne možeš da otvoriš haubu.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od maxer » 10 Dec 2016, 17:02

To mu dođe kao prevencija: "šta ima da otvaraš haubu, dok motor radi?" Da se povrediš, pa posle da tužiš kompaniju ... neće moći :kezo:

Полицајац192
Postovi: 266
Pridružio se: 01 Jan 2016, 17:52
Lokacija: Београд

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Полицајац192 » 10 Dec 2016, 20:06

Наркоси највише краду акумулаторе и онда их продавају на отпадима. Кило је око 60 динара. То им је сигурна зарада јер докле год има отпада и Југића по улицама, биће и зараде. Овде где ја радим већ три пута смо хапсили наркоса због акумулатора, али судије пуштају јер они то сматрају као смешно дело...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Saša » 10 Dec 2016, 20:14

Da njemu izvade akumulator pitao bih ga da li mu je smešno... :thumbdown:

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od ikac2000 » 10 Dec 2016, 20:34

Novi Fordovi nemaju otvaranje haube kljucem, vec standardno.

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od klisko » 10 Dec 2016, 20:35

Nekad je bilo, ako je ukrao/prevario za manje od 15k dinara, onda ne gone po službenoj dužnosti nego moraš sam da ideš na građansku parnicu (ili tako nešto, nisam pravnik). Je li još uvek to na snazi, možda ih zato puštaju?

Odgovori