Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Saša » 10 Dec 2016, 20:48

Spustili su to na 5000 din.

Korisnikov avatar
Boza29
Postovi: 356
Pridružio se: 30 Okt 2016, 22:10
Garaža: Coming soon..
Lokacija: Belgrade

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Boza29 » 10 Dec 2016, 21:02

Ali do 15 k ja mislim ne dobijas krivicnu vec prekrsajnu.Bas je bilo kako kradu po prodavnicama 10-12 hiljada dobiju prekrsajnu pa ti pomnozi to sa 10-15 kradja i vidi koja zarada.Pogotovo kad vidis naslove kao ima 70 prekrsajnih blabla.Znam i par primera.Ne znam dal to idalje ide tako?
Dusa kida se,kida se na cestice
Kada cujem zvuk X6-ice :D

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Sloba » 10 Dec 2016, 21:12

Полицајац192 je napisao:Наркоси највише краду акумулаторе и онда их продавају на отпадима. Кило је око 60 динара. То им је сигурна зарада јер докле год има отпада и Југића по улицама, биће и зараде. Овде где ја радим већ три пута смо хапсили наркоса због акумулатора, али судије пуштају јер они то сматрају као смешно дело...
Ne cudi ni malo. U cetvrtak na petak jedan mnogo hrabar lik, koji je kolegi neki rodjak, u tri ujutru se pijan vratio kuci i pred troje dece istukao zenu i izbacio je napolje. Ona u policiju, interventna po njega pa u stanicu, a on za 30 minuta napolju. Otisao na drugi kraj grada, upao kod majke u stan i nju izbacio napolje. I onda pricamo o akumulatoru.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Saša » 10 Dec 2016, 21:13

Nama su tu u ulici/kraju jedno dve godine (možda i više) bila zaređala obijanja automobila maltene svaku noć, alarmi urlaju, brave razvaljene, pokradene stvari, prve pomoći, akumulatori... Neki narkos se očigledno bio navadio na nas. Jednom komšiji supruga radi u policiji i povukli su sve moguće veze i na kraju su naravno našli ko je (znam mu sada i ime i adresu stanovanja - živi par ulica dalje) i rekli su im inspektori doslovno da mu ne mogu ništa, uhapse ga, odvedu sudiji, on mu odrapi kaznu i puste ga za dan-dva, pa on opet ponovo. Redovno ima pun stan stvari ukradenih iz automobila. I tako taj čova ima preko 2.000 kazni i ne obazire se više uopšte na njih. Dok ga neko ne izlomi ili ubije - neće se okaniti posla. Nisu im rekli baš tim rečima da to treba uraditi - ali jesu između redova. Potom se taj narkos neko vreme primirio (neko ga je verovatno izlomio ili je možda overdozirao), mi se obradovali ali su onda opet brzo krenula ponovo obijanja... i tako se nastavilo još godinu dana. I onda su nekim čudom nahvatali u NS-u konačno neku veću grupu obijača (bilo u novinama) i od tada (da kucnem u drvo) prošlo je više od dve godine i niko nam više nije dirao automobile i mnogo mirnije spavamo. Nadam se da će to potrajati bar još malo... :kuku:

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od sebekkg » 11 Dec 2016, 03:15

Saša je napisao:Da njemu izvade akumulator pitao bih ga da li mu je smešno... :thumbdown:
Trebalo bi sudiji to uraditi, a narkic posto nema kola moze kamenje iz bubrega.

Sent from my SM-N9005
Slika

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od jocas » 11 Dec 2016, 10:03

Slika
Nešto se nameračili na moj komšiluk, noćas nekoj devojci skinuli obe tablice, hvata se za glavu, nije iz Niša, treba da se vraća kući.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Korisnikov avatar
iggyboy
Postovi: 1134
Pridružio se: 16 Jul 2012, 14:31
Garaža: 407 coupe 2.2 petrol
Lokacija: pozarevac

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od iggyboy » 11 Dec 2016, 15:43

Saša je napisao:Nama su tu u ulici/kraju jedno dve godine (možda i više) bila zaređala obijanja automobila maltene svaku noć, alarmi urlaju, brave razvaljene, pokradene stvari, prve pomoći, akumulatori... Neki narkos se očigledno bio navadio na nas. Jednom komšiji supruga radi u policiji i povukli su sve moguće veze i na kraju su naravno našli ko je (znam mu sada i ime i adresu stanovanja - živi par ulica dalje) i rekli su im inspektori doslovno da mu ne mogu ništa, uhapse ga, odvedu sudiji, on mu odrapi kaznu i puste ga za dan-dva, pa on opet ponovo. Redovno ima pun stan stvari ukradenih iz automobila. I tako taj čova ima preko 2.000 kazni i ne obazire se više uopšte na njih. Dok ga neko ne izlomi ili ubije - neće se okaniti posla. Nisu im rekli baš tim rečima da to treba uraditi - ali jesu između redova. Potom se taj narkos neko vreme primirio (neko ga je verovatno izlomio ili je možda overdozirao), mi se obradovali ali su onda opet brzo krenula ponovo obijanja... i tako se nastavilo još godinu dana. I onda su nekim čudom nahvatali u NS-u konačno neku veću grupu obijača (bilo u novinama) i od tada (da kucnem u drvo) prošlo je više od dve godine i niko nam više nije dirao automobile i mnogo mirnije spavamo. Nadam se da će to potrajati bar još malo... :kuku:
Ima i drugacijih primera
Kod mene u zatvoru imas osudjenica koje su krale torbice,novcanike,mobilne i na tako sitnim kradjama skupile i preko 15 godina zatvora,a kuce nema za sta da ih ujede, nema paketa,nema cigara a 15 godina u tvorza :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12303
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od shandu90 » 11 Dec 2016, 16:31

Pa kad su povratnici, oni mnogo vece kazne dobijaju. Po meni korektno jer treba gamad skloniti. Ta gamad o nasem trosku ima krov nad glavom i redovne obroke.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
iggyboy
Postovi: 1134
Pridružio se: 16 Jul 2012, 14:31
Garaža: 407 coupe 2.2 petrol
Lokacija: pozarevac

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od iggyboy » 11 Dec 2016, 18:13

Ma nisu povratnici nego kradu recimo godinu,dve i kad padnu prvi put onda krecu sudjenja za sva dela koja su pocinile do tad i onda sve zavisi od sudije, neko da sest meseci a neko i dve godine i tako sakupe prostim sabiranjem za desetak dela ili vise punooooo godinica

Sent from my MI MAX using Tapatalk
▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21083
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od nidza » 11 Dec 2016, 18:24

Полицајац192 je napisao:Наркоси највише краду акумулаторе и онда их продавају на отпадима. Кило је око 60 динара. То им је сигурна зарада јер докле год има отпада и Југића по улицама, биће и зараде. Овде где ја радим већ три пута смо хапсили наркоса због акумулатора, али судије пуштају јер они то сматрају као смешно дело...
Ovo je suština problema. Može da se krade do mile volje bez većih posledica.

Tapatalk

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Floyd » 11 Dec 2016, 20:05

Kraduckanje...

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od dusman » 12 Dec 2016, 10:46

Mladen7 je napisao:Kako to misliš još, pa sve se više kradu razni delovi iz i sa automobila. Imam utisak više nego 90tih :kuku: . Razne lajsne ,svetla, sve što se relativno lako skida ,i nema pravila za te delove, koliko je star auto.
U mom komšiluku u poslednjih god dana je ukradeno 5 akomulatora(koliko znam), dva iz starog Pasata, 1 iz Kadeta, 1 iz novije Astre (2006), 1 iz Golfa 5 koji je dodatno očerupan...meni su na prošlom autu skinuli zadnja svetla, isto prošao još jedan. Na C klasi , starijoj, lajsne, retrovizori, na Bubi 2000 i neko donji deo prednjeg branika...
Svasta, nisam cuo nizajedan takav slucaj.
Kako su izvuli akumulatore iz Astre 2006 i Golfa 5 ako su imali alarme, ako nisu, upravo sam o tome i pisao da je dovoljno za ove koji kradu samo najosnovniji alarm.
Prosto mi deluje nestvarno da neko se upusti u avanturu i da krade aku iz Golfa 5?!?!
maxer je napisao:
dusman je napisao:
maxer je napisao:Od kada je Golf 2 nov-savremen auto? :mrgreen:
Veljo ... ti li pišeš ovo? :D
Ko je rekao da je Golf 2 nov-savremen auto?
Pa ti :pardon:

Ako si napisao komentar koji ima veze sa predhodnim (neposredno iznad tvog), onda se predpostavlja da si na taj i dao odgovor (kao u ovom slučaju):
Xepoj87 je napisao:Nama iz Golfa 2 digli do sada 4 akumulatora, posto je preprosto doci do istog, traje 5s. Sada ih je cale sve zastitio.
dusman je napisao:Cek pokusavali ili krali? ... ... s obzirom da je ipak maloooooo teze to uraditi na novijim autima a da se ne ukljuci alarm kada znamo ko krade akumulatore, ... Za to nisam cuo da je neko na ovim savremenijim kolima krao i ukrao akumulatore iz istih.
Ali ti si mislio na neki drugi komentar (po tvom pitanju sa početka ovog posta) ... pa ako je tako, onda je red i da citiraš "taj" komentar, da ljudi znaju kome se obraćaš i na šta odgovaraš.
Predpostavljam da je Xepoj "uleteo" sa svojim komentarom, dok si ti pisao odgovor ... ali kada si ga najzad postavio i video šta se je desilo ... zašto nisi editovao i dodao "citat" na koji odovaraš? Kako ja inače onda da znam "kome se ti obraćaš" i na koji post odgovaraš?

Prosto :pardon:
Care, Bozi sam odgovarao, to se da zakljuciti a Xeroj je samo "upao" sa odgovorom dok sam ga pisao i nisam ni video evo do sad.
Logika je cudo, samo malo da si iznad procitao sta je Boza napisao, pa Xerojev odgovor i na kraju moj skapirao bi na koji post sam mislio.
Ja mislim da ne mogu sad da menjam jer koliko znam nisam citirao post iznad jer nije po pravilima, a nisam ni video da se Xeroj ubacio.
Nadam se da je sad malo jasnije.
Pozdrav.
Poslednja izmena od dusman u 12 Dec 2016, 11:02, izmenjeno 1 put ukupno.
Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od dusman » 12 Dec 2016, 10:53

Saša je napisao:Akumulatore kradu narkosi i kokošari i najobičniji alarm/sirena će ih sigurno oterati.
Upravo sam o tome i peicao.
To su jajare koji kradu akumulatore, bez ikakvog znanja kako prevariti najobicniji alarm i bez ikakvog alata sem mozda 10-ke da odvrnu kleme sa akumulatora.
A oni koji na relativno novog/savremenijeg auta ne daju kintu bar za obican alarm od 20-30€, izvinite sami su donekle krivi.
Postujte saobracajne propise!!!

N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od N_L » 12 Dec 2016, 11:19

Ne mozes sam bit kriv jer ne ocekujes da ce ti neko ukrasti akumulator ili takve stvari. Eo drugu su golfa 6 cijelog ocerupali, znak naprijed nazad, plastike, retrovizor i sta god da stavi nece puno pomoci a garazno mjesto kosta vise od auta.
Treba svakako biti oprezniji kad zivimo tu dje zivimo ali opet, kad se takvi uvate tuc ih da nikad vise nece moci i to je jedini nacin.

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Post od Mladen7 » 12 Dec 2016, 17:16

Jedini način što kažeš :thumbup: , samo da se ne zna ;) jer čovek nesme imovinu da brani-praktično po zakonu a da nema ozbiljne posledice :pardon:
dusman je napisao:
Mladen7 je napisao:Kako to misliš još, pa sve se više kradu razni delovi iz i sa automobila. Imam utisak više nego 90tih :kuku: . Razne lajsne ,svetla, sve što se relativno lako skida ,i nema pravila za te delove, koliko je star auto.
U mom komšiluku u poslednjih god dana je ukradeno 5 akomulatora(koliko znam), dva iz starog Pasata, 1 iz Kadeta, 1 iz novije Astre (2006), 1 iz Golfa 5 koji je dodatno očerupan...meni su na prošlom autu skinuli zadnja svetla, isto prošao još jedan. Na C klasi , starijoj, lajsne, retrovizori, na Bubi 2000 i neko donji deo prednjeg branika...
Svasta, nisam cuo nizajedan takav slucaj.
Kako su izvuli akumulatore iz Astre 2006 i Golfa 5 ako su imali alarme, ako nisu, upravo sam o tome i pisao da je dovoljno za ove koji kradu samo najosnovniji alarm.
Prosto mi deluje nestvarno da neko se upusti u avanturu i da krade aku iz Golfa 5?!?!
Nemaju alarme :uf: , Golf ima zeder sistem, a nijedan koji sam pomenuo nema alarm. Primećujem da su se ljudi dosta opustili po tom pitanju, većina automobila ih nema. Obično uz obrazloženje ˝ma to lopovi lako reše˝ , što po meni nije baš tako. Ima ko može i zna ali je uvek bolja neka zaštita nego nikakva.

Odgovori