Zimske gume - da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od Vladapetr » 06 Sep 2017, 11:58

Ne ulazeći u to ko je kakav majstor kao vulkanizer, jer tu gotovo da nemam nikakvog iskustva sa gore spomenutim vulkanizerima, čovek je i tražio preporuku za kupovinu a ne za majstorstvo. Što ste vi tu videli priliku da namirite neke stare dugove, drugo je pitanje.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3777
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od ivancho » 06 Sep 2017, 12:01

Opa vidim da se vodi žestoka rasprava o nama.

Što se tiče Ogija, svako za svoje pare i svoje prohteve ima prava da ide gde i kako želi. Kolegu Dag-a cenim, poštujem i svakako preporučujem. Tebi Ogi želim sve najbolje i molim da bez argumenata ne iznosiš neka svoja uverenja ili šta god.

@Heinz čime si ti majstorski bio nezadovoljan? Koliko se sećam imao si zamerku za jednu felnu, za koju smo rekli da ne može da izazove trešenje i nismo hteli da "ispravimo" i uzmemo dzabe pare?

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od Neo » 06 Sep 2017, 12:47

Od mene preporuka za Uno, skroz posteni momci.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19264
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od Heinz » 06 Sep 2017, 13:02

Prvo je bio problem sa nečim (crne boje) isprljanim felnama na relativno novom Jazzu, mislim da se to nešto nikad nije skinulo sa felni. No, dešava se.

Za Avensisa: felne ste imali neki dan pre montaže guma. To što nisu ispravljane na vreme a uzete su pare za montažu spada pod "dobri trgovci i loši majstori".
Kulturno ste me oladili za reklamaciju, pa sam otišao kod pravih majstora da isprave felne i zarotiraju jednu gumu i, gle čuda, ne trese kao posle vaše uredno naplaćene "usluge".
Nije u pitanju samo novac, već nepoštovanje tuđeg vremena i preuzetih obaveza.

Bilo je šta je bilo. Sad imate Hunter pa se valjda nekako nadoknadi to neiskustvo/nezainteresovanost.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od nikaragva » 06 Sep 2017, 13:09

Sve su to situacije gde svi ucimo, kako musterije da znaju sta da traze i kako da reaguju u servisu, tako i majstori da znaju kako nesto da rese.

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3777
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od ivancho » 06 Sep 2017, 13:20

Što se tiče Jazz-a stvarno se ne sećam. Ne znam čime bi to moglo da se desi. No ako ti kažeš, tako je.


Felne jesu bile kod nas ranije. Uz konsultaciju sa tobom i mojim insistiranjem da to ne treba da se ispravlja nismo to uradili. Jer ta mizerna nepravilnost pri rotaciji ne može da pravi problem.. Na tvoju reklamaciju, smo uradili isto (tada nije još stigao Hunter) ručno smo okrenuli gumu na felni i otišao si da probaš auto. Te si se bez vraćanja uputio da ispraviš felnu kod drugog. Ako me i dalje sećanje služi, na moje interesovanje kod tebe, da li je problem rešen tim "ispravljanjem" rekao si da nije. Kasnije raspitivao da dođeš na Hunter da rešimo problem. Možda sam nešto pogrešio , ispravićeš me već.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19264
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od Heinz » 06 Sep 2017, 13:50

Niste nikad rešavali reklamaciju, jer sam otišao pravo kući (felne stajale kod vas, ubedili ste me da ne treba ništa da se ispravlja) tako da nije bilo ni okretanja gume u vašem servisu a da ja znam (jer nije bilo ni probne vožnje).
Na putu do kuće sam dobio nervni slom, jer prosto ne mogu da verujem da neko ima takav pristup svom poslu i uredno ga naplati i pusti mušteriju da ode. Niste imali vremena za reklamaciju (gužva naravno, a to što su felne stajale pre toga kod vas nije bitno).
Drugi servis je imao vremena i naplatio je ~50€ uslugu i moji su živci smireni.
Hunter kasnije nikad niste ponudili, možda sam se raspitivao, nije ni bitno.

Ukratko: ne treba reklamirati uslugu koju ne možete da odradite, i to je najveća greška servisa.

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3777
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od ivancho » 06 Sep 2017, 14:15

Heinz je napisao: Hunter kasnije nikad niste ponudili, možda sam se raspitivao, nije ni bitno.
Što bih ti nudio, ako su ti ovi smirili živce i rešio si problem??

Šta je to kod nas naplaćeno a da nije urađeno? Rekalmaciju uvek uzimamo u rad pre svega, jer upravo kao što si rekao ti si već bio i potrošio vreme, tako da imaš prednost u odnosu na druge. Iskreno se ne sećam detalja i ne mogu da tvrdim šta je tada bilo.

No iskreno mi je žao što si otišao nezadovoljan, jer se stvarno trudimo da ispoštujemo svakog, kao što sam se trudio i tebe. Oko dogovora, prijema felni, čuvanja istih, ne htenja otimanja para za ispravljanje nečega što i dalje tvrdim da ne može da izazove trešenje. Ukoliko ih mi nismo okretali, možda je upravo to rešilo stvar. Ali bez Huntera napamet ja, niti bilo ko ne može da zna kojom silom deluje točak. Razumem tvoje nezadovoljstvo, ostavio sve ranije da se napakuje, što je urađeno,a desi se problem. Ali, moju korektnost da ne radim nešto što ne treba da se radi i ne uzmem pare za to. Nisi shvatio to kao gest dobre volje i poslovnosti, već negativno i nisi hteo da dođeš i proverimo o čemu se radi, jer delovanje sila felne i gume je nemoguće ustanoviti bez Hunter mašine. Razumem tvoje utrošeno vreme i novac i sve, ali neke stvari jednostavno uz sve predostrožnosti je nemoguće predvideti, a ti nisi dao priliku da proverimo o čemu s radi.

Još jednom da naglasim da mi je stvarno žao, što se sve tako desilo i da nam je svaka stranka podjednako bitna, ali da smo svi živi ljudi i da se previdi događaju, ma koliko uložio napora da sprečiš iste.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od mića » 06 Sep 2017, 14:26

Moje iskustvo sa ivanom je super, svratio za savet vezano za brezone na corolli da li da menjam ili vozim tako, majstor proverio, ivan pogledao, rekose mi sta da uradim. Koliko sam duzan- nista, hvala lepo. Nisam cekao iako je bila guzva, odmah su me primili, ljubaznost na nivou, sto se mene tice momci zaista na mestu. Moje iskustvo, kad mi bude nesto trebalo otici cu uvek kod njih

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19264
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od Heinz » 06 Sep 2017, 14:34

Sad je kasno, posle godinu ipo dana, izjavljivati ovako nešto. Prvi stav je bio kuliranje (u gužvi smo danas, dođi drugi put).
Nisam rekao da je nešto naplaćano a nije urađeno, već da reklamirate uslugu (ispravljanje felni) koju ne možete/ne znate da uradite. Da sam to znao tada, ne bih vam ni ostavljao felne, niti bih kod vas kupovao gume, a bilo mi je potrebno all in one rešenje. Po meni, vama nije bilo bitno da se problem reši, već da se trgovina zatvori što pre. U suprotnom ne bih imao dodatni trošak, kao što već naveo.

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3777
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od ivancho » 06 Sep 2017, 15:04

Kažeš da ne znamo da radimo nešto što u opše nismo ni radili. Dodatni trošak ispravljanja felne bi svakako imao. No, još jednom, vidim iz tvog stava razlog za nezadovoljstvom i žao mi je što je došlo do toga.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od Day Walker » 06 Sep 2017, 17:57

Ja sam saradjivao nekoliko puta sa Ivanom i sasvim je proslo ok.
Nije bila cak ni najniza cena guma nijednom kada sam kupovao, ali sam odlucio da ispostujem coveka jer tih 2000 rsd ustede je smesno kada se pogleda vek trajanja.
Bar sam siguran da mi nece uvaliti bajate gume a da ne naglasi.

Generalno su preporuke za majstore i servise vrlo škatljiva tema.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od grujicd » 06 Sep 2017, 19:56

Meni je značilo što sam kod Ivana mogao da naručim i rezervišem gume koje hoću, a ne da jurim po gradu gde ih ima. Nije mi bilo frka što se čeka isporuka iz fabrike, u stvari je to bio plus.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7262
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od dag81 » 06 Sep 2017, 20:38

Nemoguce je 100% zadovoljnih korisnika.
Sa druge strane treba i proceniti ko je kakav. Evo danas slucaj covek se lomi da menja fabricke ventile na Z10 iz 2009te. Heinz hoce da ispravi felnu koja je tek malo kriva(ako sam dobro razumeo), neko treci kad mu kazes felna je kriva misli da ga varas i hoces da mu otmes 1000din. Nekom kazes ne valjaju ni druge dve gume on se uvredi, ili dok skidamo tocak kazemo ima lufta u sponi, procureo amortizer neko shvati kao uvredu, a neko "e dobro si mi rekao", svaka cast.Realno takvo smo drustvo da treba da analiziras ko je kakav, da'l je picajzla ili mu je samo bitno da se odradi.
Ali svakako najbolje je kad ima problem vratiti se do onog ko je radio da ispravi ako zna.


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19264
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od Heinz » 06 Sep 2017, 21:26

Da budem precizan: nije u pitanju "malo kriva felna" jer me ispravljanje i ponovno nameštanje guma koštalo 50€ i jedno celo prepodne.

Odgovori