Tigar Winter1

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Tigar Winter1

Post od aleksa » 09 Feb 2014, 18:29

profesorPROST je napisao:Danas sam video najveće iznenađenje na Winterama :o :o :o BMW 530i E60, dimenzija 225/55-16.
Pre neki dan i novog Civica, ali tu se nisam toliko iznenadio.
Moj komsija na Mercedes w211 restajling stavio Wintere, a auto odrzavan u fullu, uvek cist, garaziran, po gradu ga i ne voza, zadnjih mesec dana ga nije ni isterao po ovom losem vremenu... al ipak stavio Wintere!? :pardon:

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Tigar Winter1

Post od Delija » 09 Feb 2014, 18:33

Mozda je samo patriota :mrgreen:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Tigar Winter1

Post od aleksa » 09 Feb 2014, 19:46

Pa mogu ti reci da ja pravi patriJota... domacin covek, nova mecka ispred kuce... :mrgreen:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Tigar Winter1

Post od NexT » 09 Feb 2014, 19:48

Mozda je u fazonu da ga nece voziti po losem vremenu, pa da ima za ne daj boze.

Ali pre ce biti da je ubedjen da je Wintera najbolja guma na svetu.

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Tigar Winter1

Post od aleksa » 09 Feb 2014, 19:55

Pre ce biiti ovo drugo... da mu samo neko objasni kako tu stoje stvari garantujem da bi kupio najbolje i najskuplje gume. :)

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Tigar Winter1

Post od ADrei » 09 Feb 2014, 19:57

ima i ljudi koji ne osete razliku izmedju wintera i nekih premium guma pa nece da bacaju pare... ne voze svi trke:)
ako je stvarno dobra po snegu ne vidim sta joj fali... po suvom/vlaznom svaka radi posao ako se ne divlja.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 718
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Tigar Winter1

Post od YUgisa » 09 Feb 2014, 20:02

Moje misljenje i iskustvo za Tigar Winterom:
1. Iznad 15 stepeni po suvom i mokrom - nebezbedno i najgora guma sa kojom sam imao iskustva
2. Ispod 15 stepeni po suvom i mokrom - na nivou nekih niskobudzetnih guma nepoznatih proizvodjaca
3. Ispod 0 stepeni po suvom i mokrom - na nivou nekih niskobudzetnih guma
4. Po snegu i ledu - na granici sa zadovoljavajuca.

Ne znam koliko ima uticaj dimenzija guma, ali u 175/70 R13 sa kojom sam imao najvise iskustva je katastrofalno za voznju iznad nule, auto na koji je namontirana ta Wintera ima letnje u istoj toj dimenziji i isto Tigar, samo Siguru i Sigura naspram nje u ova prva tri uslova bih rekao da je zadovoljavajuca i drasticno bolja od Wintere.

Doziveo sam nekoliko neprijatnih iskustva u saobracaju koje su mogle da zavrse sa teskim povredama ili smrcu, ali najgore iskustvo je bilo kada sam pri 80km/h izgubio totalno kontrolu nad autom sa Winterom na oko +10 po suvom na pravom putu... Razlog za to je sto se gume jako lako pregrevaju i dosta je malo samo agresivnije voziti na +15 ili voziti duze vreme i guma se pregreje i izgubi totalno trakciju sa kolovozom...
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Tigar Winter1

Post od kapor » 09 Feb 2014, 20:12

Meni fascinantno da neko zimsku gumu tera preko +15 kao letnju. :kuku:

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Tigar Winter1

Post od stefanan » 09 Feb 2014, 20:15

Pa pre neki dan je bilo 17 stepeni...

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Tigar Winter1

Post od kapor » 09 Feb 2014, 20:23

Pa si stisao pun gas da vidis kako drzi zimska guma?

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 718
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Tigar Winter1

Post od YUgisa » 09 Feb 2014, 20:24

Druze, nas zakon kaze da ja u Subotici gde ima mozda mesec danas snega i 2 meseca niskih temperatura moram da koristim te gume u zimskoj sezoni. Ok, promenili su sad da ne moram kada nema snega i leda, ali to nije moj auto a i da jeste ne pada mi na pamet da menjam gume nekoliko puta u ta 2 meseca promenjivog vremena... Preko dana zna da bude preko 15 a preko noci da bude ispod nule i moze da se desi da otputujem negde tokom dana i da se vracam tokom noci... Ne vozim trke sa njom, ali necu voziti ni 30km/h van grada gde je dozvoljeno 80 zato sto je +15... Vozio sam zimske tj da budem prezicniji M+S gume drugih proizvodjaca i sa njima nije bilo vecih problema. Kao sto kazem, izgubio sam kontrolu nad autom posle 1.5h voznje pri blagoj promeni pravca pri izbegavanju rupe sto se nikad nije desilo sa tim autom i Sigurom a obilazio sam u istim tim uslovima istu tu rupu,
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Tigar Winter1

Post od kapor » 09 Feb 2014, 20:29

Opet ti poredis zimsku i letnju na + 15. Vidi ja sam vozio jednu sezonu zimske celo leto pa nisam imao problema,a sad vozim letnje zimi i opet nemam poblema pod uslovom da ne preteram.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 718
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Tigar Winter1

Post od YUgisa » 09 Feb 2014, 20:38

Kao sto kazem, na istom autu, iste dimenzije, isti prozivodjac i ne poredim iznad +15 nego iznad prakticno 0 stepeni, mozda i koji stepen nize, Sigura se pokazala mnogo boljom od Wintere. Siguru nisam vozio mnogo ispod 0 jer postoji velika verovatnoca od snega pa su preventivno bile montirane Wintere i iz tog razloga Winteru poredim sa iskustvima nekih drugih prizvodjaca zimskih guma po snegu. Tako da ne mogu da uporedim Siguru i Winteru na nizim temperaturama po suvom... U jednom testiranju koji sam ja gledao za Savu ako se ne varam, letnja guma je imala bolje osobine od zimskih po suvom i mokrom do nekih -15 stepeni ako se ja dobro secam.

Licno ja radije vozim moj auto sa letnjim gumama zimi cak i po snegu i ledu i radio sam to sve dok je zakonski moglo nego ovaj sa Winterom. Istina ne mogu se porediti ta dva auta po mogucnostima sto normalno utice i na mogucnosti guma al isad to je druga prica...
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Tigar Winter1

Post od kapor » 09 Feb 2014, 20:45

YUgisa je napisao:.

Doziveo sam nekoliko neprijatnih iskustva u saobracaju koje su mogle da zavrse sa teskim povredama ili smrcu, ali najgore iskustvo je bilo kada sam pri 80km/h izgubio totalno kontrolu nad autom sa Winterom na oko +10 po suvom na pravom putu... Razlog za to je sto se gume jako lako pregrevaju i dosta je malo samo agresivnije voziti na +15 ili voziti duze vreme i guma se pregreje i izgubi totalno trakciju sa kolovozom...
ajd prvo resi kada si vozio Winteru.I kad te je izdala.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 718
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Tigar Winter1

Post od YUgisa » 09 Feb 2014, 20:51

Vozio sam je relativno mnogo puta (za mene i previse). Vozio sam je agresivno u nekim kontrolisanim uslovima sa namerom upravo da vidim kako se ponasa u takvim uslovima u nekim drugim prilikama, a situacija kada sam izgubio kontrolu sa njom je van grada nakon 75-90minuta neprekidne voznje u krajnje penzionerskim uslovima voznje uz postovanje ogranicenja maksimalno dopustene brzine (80km/h).
Being second is to be the first of the ones who loose...

Odgovori