Hladan start motora

Tehnička pitanja i objašnjenja
Odgovori
MilisaV
Postovi: 317
Pridružio se: 11 Jul 2012, 15:39
Garaža: bmw 525d
Lokacija: Novi Beograd

Re: Одг: Hladan start motora

Post od MilisaV » 15 Dec 2012, 23:03

A šta biste radili da ste 18 sati bili zavejani. Dizeli jednostavno ne drže temeperaturu ako nisu pod opterećenjem, odnosno kazaljka može i da ima pada oa je upitno i grejanje ako se stoji u mestu duže vreme. Možda evwntualno da se dozira na 2500 obrtaja.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
žena može biti sa sela a auto mora iz nemačke

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Hladan start motora

Post od Xepoj87 » 16 Dec 2012, 00:22

Da sam zaglavljen 18 sati,boleo bi me stojko i za motor i za stetnost i za sve,osim da imam dovoljno drugih, neophodnih stvari.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Hladan start motora

Post od Bax » 16 Dec 2012, 01:22

Ja sam bio zavejan pre neki dan, ne bas 18, ali 13 sati u dizelu na leru.
Nisam ga gasio celu, noc, a i gde bi na onoj hladnoci.

Ujutro kad smo izasli iz kola izasli smo malo da iskuliramo, i tad ga ugasili, bas tada je posle paljenaj upalio check engine, drugim recima bolje da ga nismo ni gasili.

Sto se mene tice, odradio je posao, grejao je po malo, bilo je prijatno, taman da se ne smrznemo...
Potrosilo smo jedno 15ak litara goriva.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Hladan start motora

Post od mr.Big » 16 Dec 2012, 08:56

A jel' si proveravao tu grešku, na šta se to žalio ?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23811
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Hladan start motora

Post od dragvorl » 16 Dec 2012, 09:16

Bax je napisao:Samosredila se Astra posle, proslog vikenda, i zakrcenja u mecavi. Greska se vise ne pali, i gume su se vratile u balans, sve Ok, teramo dalje...

Sent from my Commodore 128
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Hladan start motora

Post od Bax » 16 Dec 2012, 10:23

Hvala :)
Pa ocigledno da je se javio neki akutni problem, u smislu da su ocitavanja na nekom od senzora, sagorevanja, otisla iz radnog opsega.
Sto se mene tice, ako se ne bude palila ponovo, ja ga necu cackati, a za sada se ne pali.


BTW bas me nervira to sto dizel ima toliko problema da zagreje masinu, ja i bio ubedjen da je tremostat riknuo, ali isto je ponasanje od kad je nov auto, cim se stane, ili se krene nizbrdo, radna temperatura krene da pada...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Hladan start motora

Post od Floyd » 16 Dec 2012, 13:14

Gledao sam pre neki dan na TV-u jednu reportazu o kamiondzijama u Sibiru.
Njima cele noci rade kamioni na leru, sto da se nebi nafta smrzla, to da se ni oni u kabini ne smrznu.
Oni koji stede gorivo, gase motor svaki sat...sat radi, pa sat ne i tako u krug.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23811
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Hladan start motora

Post od dragvorl » 16 Dec 2012, 13:43

Samo je problem ako je menjac i diff daleko od motora oni se smrznu. Secam se na jednom forumu kada je covek pricao, na Ladi radio motor celu noc, ali kada je hteo da krene nije mogao jer je smrzlo ulje u diffu. :kezo:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Hladan start motora

Post od nikaragva » 16 Dec 2012, 13:52

Citao sam pre 1-2 godine putopis nekog naseg novinara valjda, ili pisca, ne znam. Bio je u nekom mestu u sibiru, zaboravio sam kako se zove :)
Uglavnom napisao je da zaista tamo ne gase kamione, ali su svi kamioni na benzin bili. I to cini mi se da ih ne gase celu zimu, samo dolivaju, ili ako imaju neki servis. Znam da mi je bilo neverovatno, ali cini mi se da je tako napisao.
Vozila su uglavnom japanske proizvodnje, jer im je Japan blizi :D A i kaze da su se jedino japanska vozila pokazala dobro u tim uslovima hladnoce (mozda covek vozi neku tojotu, pa je subjektivan :D )
Ovi sto imaju garaze, njima je ok, ali ko drzi napolju, ne gasi dok god mu treba vozilo i dok god traju velike hladnoce, a znaju potrajati. Video sam da mleko nose kuci, bez ambalaze :D

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Hladan start motora

Post od NexT » 16 Dec 2012, 13:53

Ne bih se slozio da dizeli toliko ne drze temeraturu...

Pre par dana sam blejao 3h u VIanu, dok je padao sneg, bilo oko -5. Konstantno je bio upaljen, i vrhunski je grejao, jos on ima dva ventilatora, jedan za prednji jedan za zadnji deo kabine.
Viano nema merac temp, ali sam mu nakacio ELM, pa sam pratio preko fona, bila je stalno na oko 70 stepeni.

Posle 2h sam se setio da Viano ima Webasto :rofl: :rofl: :rofl:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Hladan start motora

Post od nikaragva » 16 Dec 2012, 13:55

Ne znam sad za ove nove dizele, ali ujak mi je pricao da u vojvodini kada je ovako hladno u atarima kao sto zna da bude i ako duva hladan vetar, moze toliko da ti ohladi motor, da se ugasi u voznji.
E sad mozda ti stariji nisu imali shusplehove i ostala cuda, i sta sve ne znam, sto pomaze motoru da zadrzi temperaturu.

ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Hladan start motora

Post od ljubitelj » 16 Dec 2012, 13:58

Floyd je napisao:Gledao sam pre neki dan na TV-u jednu reportazu o kamiondzijama u Sibiru.
Njima cele noci rade kamioni na leru, sto da se nebi nafta smrzla, to da se ni oni u kabini ne smrznu.
Oni koji stede gorivo, gase motor svaki sat...sat radi, pa sat ne i tako u krug.
Mislim da u Sibiru kamioni idu na benzin a da je nafta neupotrebljiva zimi u tim podrucjima generalno za bilo koje vozilo.

Znam da se u delovima Sibira gde je zaista hladno, vozila ne gase po nekoliko meseci osim za dolivanje goriva.

edit: vidim da je vec receno

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Hladan start motora

Post od snork » 16 Dec 2012, 14:34

Bax je napisao: BTW bas me nervira to sto dizel ima toliko problema da zagreje masinu, ja i bio ubedjen da je tremostat riknuo, ali isto je ponasanje od kad je nov auto, cim se stane, ili se krene nizbrdo, radna temperatura krene da pada...
Jeste nezgodno zbog grejanja kabine, ali to je posledica boljeg iskorišćenja goriva kod dizelaša (u odnosu na benzince), što je i njihova najveća (ili jedina :mrgreen: ) prednost. Manje energije u toplotu, više u mehanički rad -> manja potrošnja goriva za istu snagu. Ta mala potrošnja je najizraženija upravo na leru.
Ђенерал Јанковић

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Hladan start motora

Post od Floyd » 16 Dec 2012, 15:03

dragvorl je napisao:Samo je problem ako je menjac i diff daleko od motora oni se smrznu. Secam se na jednom forumu kada je covek pricao, na Ladi radio motor celu noc, ali kada je hteo da krene nije mogao jer je smrzlo ulje u diffu. :kezo:
I o tome su pricali...zato i nose let lampe da zagrevaju dif ili rezervoar ako zamrzne.
ljubitelj je napisao:Mislim da u Sibiru kamioni idu na benzin a da je nafta neupotrebljiva zimi u tim podrucjima generalno za bilo koje vozilo.
Cini mi se da su rekli dizel...sad nisam ni ja siguran :zbunjen:

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Hladan start motora

Post od dragan » 17 Dec 2012, 07:31

mislim da nema potrrebe toliko se plasiti za to...
sto rece, danasnja ulja su sasvim dobra da zastite motor od prekomernog habanja, a i mi ne zivimo bas na -50 da ima rezona da se to radi...

@nikaragva - mislim da vetar u vojvodini nikada ne moze ugasiti ispravan traktor :)

Odgovori