Preporuke za sve i svašta

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2289
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda CX-5 2.0 AWD 2022.
Lokacija: Niš

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od jocas » 12 Avg 2021, 09:02

Da li je neko skoro kupovao zidne lampe za dečiju sobu , imate neku preporuku ? U Ikei nije neki izbor, samo onaj oblak.
Video sam na netu i ove balone koji nam se sviđaju, samo ih nismo videli nigde uživo. Da li je neko kupovao njih, ili nešto slično?
https://ellika.rs/proizvod/decija-lampa-balon/
Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od ikac2000 » 12 Avg 2021, 09:50

Mi smo kupili pre vise godina u Ikei zvezdu, oblak, mesec, i stvarno su ekstra sa LED sijalicama. Ne znam sada kakav je izbor.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Saša » 12 Avg 2021, 11:54

Zna li neko gde u Novom Sadu kupiti neke ekstra kvalitetne manje šrafcigere, ne treba mi set već poželjno na komad da mogu birati veličinu , ali da kvalitet bude baš vrhunski (da je vrh od vanadijuma ili kako se to već kaže). Trenutno imam neke Wiha koje sam isto kupovao na komad ali uspeo sam da ih oštetim, a što je još gore oštetiš glavu vijka (zapeklo) a onda je tek kreće muka.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46130
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Geza » 12 Avg 2021, 12:52

Pogledaj na Najlonu, možda ubodeš nešto.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Saša » 12 Avg 2021, 14:39

Problem je što odavno više nemam vemena da obilazim buvljake. :)

Kupio sam malopre (privremeno) par komada nekih "Kreator" u "Uradi sam" (neki njihov brend, najskuplji koje imaju - a imaju u 3 cenovne klase) i uspeo sam sa njima da završim posao. No, kupiću nešto još bolje čim nađem, verovatno opet Wiha jer su ipak bili dobri kad malo bolje razmislim. Uništio sam neki dan dva komada pokušavajući da odvrnem jedan baš zapekao vijak. Nisam ih uništio zato što su bilo loši već što nisu imali adekvatne glave za taj vijak. Jednostavno moraš imati čitav set/više veličina i oblika glava jer ako nemaš adekvatan oblik glave lako zezneš vijak a posredno silujući i šrafciger.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19355
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Heinz » 12 Avg 2021, 14:55

A da probaš npr sa Bosch bitovima nekim? Ili Xiaomi odvijačem?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
MadMax
Postovi: 4
Pridružio se: 04 Maj 2020, 10:11

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od MadMax » 12 Avg 2021, 14:56

Pozdrav,

Preporuka za dobrog majstora (elektricara) za ugradnju ostrvskog aspiratora.
Hvala! :)

ljubitelj
Postovi: 10668
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od ljubitelj » 12 Avg 2021, 16:35

Ne znam u Novom Sadu, ima prodavnica u BGD i Kragujevcu sa kvalitetnim alatom, mogu i poslati kurirskom službom. Mogu ti poslati nazive ali nema probe uživo.

Ali, tako nešto drže i u prodavnicama auto delova odnosno alata, koristio sam Bahco i preporučujem.

Takodje, više puta sam uzimao setove šrafcigera u Lidlu i za divno čudo pokazali su se odlično.

Ali jako je bitna pravilna upotreba, kao što si rekao mora da bude pasent veličina šrafcigera prema šrafu. Odstupanje od tog pravila ošetiće i onaj najkvalitetniji pre ili kasnije.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Saša » 12 Avg 2021, 17:05

Bitovi mi ne odgovaraju, sve je predebelo i nezgrapno, pogotovo one motorizovane "drške". Teško je prići nekim šrafovima sa njima. Zato kupujem te brendirane tanke šrafcigere a trudim se uvek da kupim bar 3-4 komada u veličinama/oznakama jedna do druge jer na taj način "pogodim" sve oblike i veličine glava. Ako ih kupuješ solo i odoka obično promašiš neku međuveličinu, kreneš da radiš sa neodgovarajućim i upropastiš glavu vijka. A misliš da je ta glava šrafcigera ok a ona u stvari za broj manja pa razvrtiš glavu vijka. Danas sam recimo odvrnuo problematični vijak (glava mu je već bila napola oštećena) sa šrafcigerom za koji bih odoka rekao da je predebeo za taj šraf a on u stvari baš kako treba.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od member » 12 Avg 2021, 18:34

Saša je napisao:Problem je što odavno više nemam vemena da obilazim buvljake. :)

Kupio sam malopre (privremeno) par komada nekih "Kreator" u "Uradi sam" (neki njihov brend, najskuplji koje imaju - a imaju u 3 cenovne klase) i uspeo sam sa njima da završim posao. No, kupiću nešto još bolje čim nađem, verovatno opet Wiha jer su ipak bili dobri kad malo bolje razmislim. Uništio sam neki dan dva komada pokušavajući da odvrnem jedan baš zapekao vijak. Nisam ih uništio zato što su bilo loši već što nisu imali adekvatne glave za taj vijak. Jednostavno moraš imati čitav set/više veličina i oblika glava jer ako nemaš adekvatan oblik glave lako zezneš vijak a posredno silujući i šrafciger.
Unior alati, ulica Andje Ranković. Prekoputa dečije igraonice.

Послато са M2101K7AG помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od nuk » 12 Avg 2021, 21:08

Ne postoji toliko kvalitetan šrafciger koji će da bude otporan na nepravilnu upotrebu, bar ne danas na tržištu. Razlika je da li će vrh da pukne ili će samo da se izliže kod odvijanja zapeklog šrafa, tu je potrebno nešto protiv korozije ili malo mašinske obrade i alternativni način odvrtanja.
Okov prodaje gedore šrafcigere, deluju dosta dobro

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 590
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Lokacija: Beograd

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Djole » 12 Avg 2021, 22:11

Wiha i Erba su mi ok, imam nekoliko komada i dobro su se pokazali. Doduse ne koristim ih u profesionalne svhe.
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Saša » 13 Avg 2021, 08:47

nuk je napisao:Ne postoji toliko kvalitetan šrafciger koji će da bude otporan na nepravilnu upotrebu, bar ne danas na tržištu. Razlika je da li će vrh da pukne ili će samo da se izliže kod odvijanja zapeklog šrafa, tu je potrebno nešto protiv korozije ili malo mašinske obrade i alternativni način odvrtanja.
Okov prodaje gedore šrafcigere, deluju dosta dobro

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Slažem se, ali ima na tržištu danas i baš đubreta koje bukvalno izdrži jednu upotrebu i to ne nešto baš zahtevnu. Sve to dana dolazi iz Kine i ima puno klasa kvaliteta, pa šta ubodeš. Evo, ovi šrafcigeri koje sam kupio izgledaju da nisu loši, kao neki S2 čelik, imaju i oznaku da su namagnetisani a ne mogu da podignu/zalepe ni najmanji vijak. Meni to odmah govori da su ipak sranje, ali ajde, bar sam završio ovaj posao sa njima.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od nuk » 13 Avg 2021, 12:41

Šta više, ni cena ni bend ne garantuje da nisu đubre, uglavnom jesu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od BigMazzy » 13 Avg 2021, 19:55

jocas je napisao:Da li je neko skoro kupovao zidne lampe za dečiju sobu , imate neku preporuku ? U Ikei nije neki izbor, samo onaj oblak.
Video sam na netu i ove balone koji nam se sviđaju, samo ih nismo videli nigde uživo. Da li je neko kupovao njih, ili nešto slično?
https://ellika.rs/proizvod/decija-lampa-balon/
Slika
Данас у Икеи нешто сличноSlikaSlikaSlika

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Odgovori