Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10720
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 25 Apr 2023, 21:03

Pa stani ti ispred te garaže...a i ne kontam jel to javni prolaz ili nije.
Ako je javni prolaz ne smeju da parkiraju na njemu, u suprotnom ako nije prolaz za garažu(ni javni a nema ni službenost) ne vidim u čemu je problem da bilo ko parkira na tom mestu.
Da li postoji izlaz iz te garaže na drugi način, kada su oni tu parkirani?

Ako sam razumeo to je starija zgrada pa onda pitanje kako se ranije to koristilo., gde se ranije parkiralo?
Gde su oni ranije parkirali jer su tu već dugo vremena stanari (tako sam shvatio).

To što je sa nekim autom teže manevrisati mislim da nema uticaja na status korišćenja te površine.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8148
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 26 Apr 2023, 09:18

Najbolje neka fotka konkretne situacije i lokacije, ni ja sad ne kontam bas najbolje jel to javni prolaz ili sta tacno ali ako komunalci nisu nadlezni onda mrka kapa da se to resi nekim regularnim putem.
A da se postave neke fizicke prepreke u vidu nekog velikog kamena, giter blokova cisto da skrene paznju da nije bez razloga to postavljeno pa ako i to pomere onda se def treba svadjati sa njima.
Ili da nahuskas jos neke komsije koje koriste garaze da se slozite i svi zajedno kazete matorcima da ne parkiraju tu jer vam smetaju, jer ako ih vise ljudi opomene valjda ce ih biti sramota ako nista drugo.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Dobro veče

Post od Bogdan » 26 Apr 2023, 09:27

Zna li se cija je to garaza? Niko to ne spominje, ne sme ispred garaze nista da stoji...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8148
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 26 Apr 2023, 09:33

cim se ne koristi onda drugi koriste guzvu, tako je svuda, ono najbolje bi bilo da vlasnik garaze (ukoliko postoji i zna se ko je) skrene paznju komsijama ili postavi znak na garazi za zabranu parkiranja i vrv bi bio resen problem na najlaksi nacin

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2359
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Skipper » 27 Apr 2023, 19:50

Imam potencijalnog kupca za auto ali je u pitanju strani državljanin. Zna li neko kakva je procedura u tom slučaju?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8568
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Dobro veče

Post od Milos » 27 Apr 2023, 20:01

DukeNS je napisao:
25 Apr 2023, 13:23
Živim u zgradi koja ima garaže u dvorištu (u sklopu zgrade su) i ostatak je zelena površina. Izbetoniranog ima taman toliko da kola koja koriste garaže (između ostalih i ja) mogu da izmanevrišu. Imam komšije (stariji bračni par - 65+) koji su počeli bezobrazno da parkiraju ispred jedne od garaža koja se ne koristi. Pokušao sam na lep način da im porukom skrenem pažnju da to ne rade, jer će onda i drugi krenuti tako da parkiraju i nastaće veći problem. Jedno vreme nisu. Onda su opet počeli i ta žena pošalje mojoj ženi poruku u fazonu žao nam je, ali tu parkiramo samo kad ne možemo da nađemo nigde mesto, ne smetamo nikom, imajte razumevanja... Na to sam ja njoj poslao učtivu poruku da je i meni žao, da nije ništa lično, ali da upšte ne želim da se stresiram oko parkinga i razmišljam da li je neko parkirao van garaže i da ga posle vijam. Pre neki dan je sretnem i ona u hodniku sva kao nasmejana, pa komšija, pa nemamo drugog izbora, ne nađemo nigde parking, pa samo stanemo na kratko... Sve kroz osmeh, ali vidiš da je rešena da istraje u svom. Ja isto sve vreme pokušavam lepo,ali već gubim strpjenje i samo se zbog svoje žene uzdržavam (ona je odrasla u toj zgradi i poznaje ih ceo život, pa me moli da se ne svađam). Danas ulazim da uparkiram, kad opet njihov auto...

E sad, ovo pišem prvenstveno da pitam da li neko ima slično iskustvo, da li zakonski ja mogu nekako da ih nateram da ne parkiraju? Na kraju ću se i posvđati, ali šta mogu njima od 65+ da uradim? Muž je još stariji od nje i neki je šonja - ona vuče sve konce. Opet, da im napravim štetu na autu - nisam u tom fazonu. Dakle, ima li zakonskog rešenja ili neko ima možda ideju šta da radim?
Imate li upravnika zgrade ?
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10897
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Dobro veče

Post od Uroš S. » 27 Apr 2023, 23:38

Čije je zemljište na kom oni parkiraju? Vidi na GeoSrbiji čija je ta parcela.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19371
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 28 Apr 2023, 00:08

Od zgrade vrv

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Mares
Postovi: 879
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Dobro veče

Post od Mares » 28 Apr 2023, 13:03

Mozda da zoves parking servis kada je tu njihov auto parkiran i objasni da je stanarima problem da manevrisu svojim vozilima zbog tog vozila pa neka ga sklone, ionako koliko sam skontao ta garaza gde oni parkiraju nije njihova, sto mu dodje da ne bi smeli tu da parkiraju vozilo.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Dobro veče

Post od Bogdan » 28 Apr 2023, 13:10

Kontaktirati vlasnika te garaze, i neka lepo kaze da nema tu Parkiranja itd.. U protivnom, auto ce biti na slepi..

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8148
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 28 Apr 2023, 15:27

Mares je napisao:
28 Apr 2023, 13:03
Mozda da zoves parking servis kada je tu njihov auto parkiran i objasni da je stanarima problem da manevrisu svojim vozilima zbog tog vozila pa neka ga sklone,
ne sme parking servis da skloni tek tako neko vozilo, ako tu ne postoji znak zabrane parkiranja, nije zelena povrsina, itd. ne smeju ni par metara da dignu auto i premeste na drugo mesto tj smeju ali mora da traze neko odobrenje dal od policije ili koga a sumnjam da ce oni da se cimaju oko toga. Skoro je bas vodovod trazio da se ukloni jedno propisno parkirano vozilo da bi oni kopali nesto i bas sam bio sa jednim policajcem koga su zvali i rekao im je da mora da pisu zahtev i dobiju odobrenje da bi pauk smeo da pomeri vozilo bukvalno par metara dalje.

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1347
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Dobro veče

Post od stefankmn » 28 Apr 2023, 21:36

Zna li neko kakva je sitiacija na autoputu kod onog Motela Jerina? Pre neku noć sam video neke radove, moze li se isključiti za motel sa autoputa? I jel postoji jos neka mogućnost do motela ako je sa autoputa zatvoreno?


Sent from my iPhone using Tapatalk

lami
Postovi: 3311
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Dobro veče

Post od lami » 28 Apr 2023, 22:18

Ja sam prosao juce, onaj parking pre je zatvoren, asfaltiraju, mozda cak i zavrseno, ali mi deluje da ima neki prilaz sa druge strane. Jbg, nikad bio tamo. Da ih pozoves, pa pitas?

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1347
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Dobro veče

Post od stefankmn » 28 Apr 2023, 22:33

Da,mogao bih sutra nazvati cisto da vidim. Svakako bi se snašao nekako i da ne moze. Bukvalno treba samo nekog da ostavim tu. Ja odo pa nek vide kako ce posle


Sent from my iPhone using Tapatalk

lami
Postovi: 3311
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Dobro veče

Post od lami » 28 Apr 2023, 23:46

Uvek mozes da izadjes na Vodnju, 50 m dalje pa da se vratis na AP.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Odgovori