Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od member » 17 Jul 2023, 09:44

Ljubitelju , ja odrastao na Kantridi i 3. Maju ,i uopšte ne razumem o čemu pišeš :)

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7094
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od DukeNS » 17 Jul 2023, 10:36

Saša je napisao:
17 Jul 2023, 08:56
Naravno da neće. Oni bacaju samo odrasle sportiste u vodu. :rofl:



Ne bi ni kod nas bolje prosli njihovi i to je tuzno. Ja mogu u potpunosti da razumem da je neko ogorcen, jer je proteran sa svog ognjista, da ih ne voli, da nece ni pod razno da ide tamo, ali ja samo prenosim licna iskustva.

Najporaznije su mladje generacije zadojene mrznjom, a nisu ni rodjene bile u doba sukoba. Veca mrznja je kod njih nego kod neposrednih aktera…

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9093
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 17 Jul 2023, 10:39

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Delija » 17 Jul 2023, 10:53

DukeNS je napisao:
17 Jul 2023, 10:36
Saša je napisao:
17 Jul 2023, 08:56
Naravno da neće. Oni bacaju samo odrasle sportiste u vodu. :rofl:



Ne bi ni kod nas bolje prosli njihovi i to je tuzno. Ja mogu u potpunosti da razumem da je neko ogorcen, jer je proteran sa svog ognjista, da ih ne voli, da nece ni pod razno da ide tamo, ali ja samo prenosim licna iskustva.

Najporaznije su mladje generacije zadojene mrznjom, a nisu ni rodjene bile u doba sukoba. Veca mrznja je kod njih nego kod neposrednih aktera…
Kome istorija nije strana - zna da ta "mrznja" nije stara par decenija, vec ima daleko dublje korene.

BTW, tema je opet otisla u debeli offtopic.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6805
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 17 Jul 2023, 11:37

A tek kako se "mrze" u Evropi.... Vise vekovno. A tek dosljaci.... Kada smo kod toga meni je najsmesnije sto Turci / Marokanci strasno kliknu sa nama, a zapadnjake drugacije tretiraju i ako se mi vizuelno ne razlikujemo (mnogo) od zapadnjaka.

Inace posebno sto me nervira je tendencija da nam nabijaju osecaj "superiornog belog coveka" - tipa imao si to uvek u zivotu, e onda im objasnjavam da nisam ja iz te price :) a tek da nemam apsolutno nista sa ropstvom i tom pricom .... i ne osecam nista licno prema tome (osim naravno ljudski), jel kada bi poceli da ispostavljamo mi svima racune svasta bi bilo ....

Inace sta su sve Spanci i Francuzi (a o Nemcima da ne pricam) radili Holandjanima, od velikih pokolja pa na dalje.... Inace Holandska prezimena su isto ludo napravljena iz protesta (izmedju ostalog) sto su ih Francuzi ekstra pritiskali...

Pa se opet svi "vole" ....

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od dzonic87 » 17 Jul 2023, 11:50

A Holanđani nisu radili ništa loše u svojim kolonijama
Istorija sveta, a naročito Evrope je ludo nenormalna, igre prestola kod Evropljana najviše mrzim to usko gledanje i razmišljanje da smo mi u Evropi najbitniji i kao da jedini postojimo. A Azija već uveliko šije Evropu što se tiče ekonomije, a vala neke zemlje i uređenja.

Na žalost ovaj sukob koji i dalje besni u Evropi je i izneo na površinu sve slabosti Evrope i gde smo uopšte u svetu.

lami
Postovi: 3291
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od lami » 17 Jul 2023, 12:05

Ako Turcin nesto kaze po tom pitanju, to je tek onda licemerje.
Neki od njih su u fazonu, to su bili Otomani, nismo mi.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od member » 17 Jul 2023, 12:09

Ovo što u zadnje vreme nema nacionalističkih ispada prema ljudima iz Srbije, ima jedno vrlo prosto objašnjenje. Ti klošari koji su pravili sranja su otišli u Irsku da rintaju.
A u Hr su ostali "domoljubi" koji o Srbima imaju isto mišljenje ko ti klošari ali jedina razlika je što ti oni neće kidati tablice i "ključirati" auto. Ali o Srbima misle isto ko i oni iz prve kategorije klošara.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od dzonic87 » 17 Jul 2023, 12:18

A bre, ko se ne oseća lagodno u HR, neka je zaobilazi i gotovo.
A HR ima jedno od najlepših primorja u EU i tako je

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4206
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od carov2 » 17 Jul 2023, 12:50

Darko je napisao:Slika
Gde Grke nađoše... Slika

Kakve su to meni legendice, barem ovi u Mudanji.

Treba da završim nešto kod knjigovođe, odem, oni kukaju kako je gužva, ne mogu da stignu, a radno vreme tipa od 10h do 14h. Slika

Radnje rade dvokratno, nemaju istureno radno vreme, ma šou...

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Gaginh0 » 17 Jul 2023, 13:35

Ma ta tabela je presmešna.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8099
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Ji 4Tze » 17 Jul 2023, 17:43

member je napisao:
17 Jul 2023, 12:09
Ovo što u zadnje vreme nema nacionalističkih ispada prema ljudima iz Srbije, ima jedno vrlo prosto objašnjenje. Ti klošari koji su pravili sranja su otišli u Irsku da rintaju.
A u Hr su ostali "domoljubi" koji o Srbima imaju isto mišljenje ko ti klošari ali jedina razlika je što ti oni neće kidati tablice i "ključirati" auto. Ali o Srbima misle isto ko i oni iz prve kategorije klošara.
Prošle godine smo se vraćali iz Istre krajem avgusta, i bila je neka kolona na AP od Rijeke ka Zagrebu, negde kod Karlovca... Pre te kolone ili negde već skrenem na magistralu i lagano stignemo bez cimanja i vukljanja do ZG pa krenemo dalje ka Srbiji. U nekom trenutku, shvatam da postoji maltene kolona ka istom pravcu i nekako skapiramo dve stvari, prva da su navijači Torcide napravili haos na AP pre Zagreba i blokirali saobraćaj :D a drugo da idu sa nama ka Osijeku na derbi koji počinje nešto kasno, tipa 8 uveče... Al da kažem da nije bilo nikakvih problema, ni na pumpi nekoj na pauzi ni tokom vožnje a dosta automobila je išlo uz nas.
Eto, možda ti neće ključirati auto ali evo svako malo u GR vest o obijanjima, krađi, veprovi, ajkule pa i dalje je puno a niko jednu reč negativnu da kaže o tome...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4206
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od carov2 » 17 Jul 2023, 18:09

Ovo nije tačno da niko ne priča ništa negativno o Grčkoj.
Pre bih rekao da je takav slučaj za Hrvatsku, ne pamtim da sam pročitao loše iskustvo, to je jedan topić, osim što je skupo.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10668
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljubitelj » 17 Jul 2023, 19:25

ljuba je napisao:
17 Jul 2023, 08:34
Interesantno kako mnogi ljudi zovu Istarsko more hladnije, a ja se kupam zadnjih 7 godina svakog (pocetkom do kraja) juna i temperatura vode mi je prosecno od 23-25C.
Pa kako nije hladnije, kada je to hladno kao neko planinsko jezero :)Ja na 23-25C udjem na 15 minuta, ako sam dobro raspoložen da izdržim.
27C mi je već ok, toliko je u bazenima (okvirno) predvidjeno.

maniaxxx
Postovi: 6362
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od maniaxxx » 17 Jul 2023, 21:56

Treba svakako obici sto vise, to zbog prirode, to zbog kulture domorodaca, ako je imaju, onda lakse znas gde i sta ti odgovara, pa bila to HR, CG ili Sejseli, svakome svoje.

Odgovori