Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Stigla zima!

Post od Paja » 06 Feb 2012, 12:45

Zaključak: menjačko ulje voli garažu. :kezo:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30191
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od trojanac » 06 Feb 2012, 13:12

Potvrđujem za Hondu. Mada, u BG je oko -10, par stepeni gore dole, tako da i nije neka niska temp. Da je -20 i više, pitanje kako bi se pokazalo.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od profesorPROST » 06 Feb 2012, 13:57

dragan je napisao: juce sam natankao i staru dvojku...
Pošto često pominješ dvojku, neko ko te ne pozna pomislio bi da se radi o NJ.V. Golfu II :mig: :lol:
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Stigla zima!

Post od samo polako » 06 Feb 2012, 14:29

Moja ulica je strma.
Tako da smo laka meta istripovanih majmuna sa đipovima koji misle da sa njima mogu svugde i sve.
Juče je jedan BMW X5 na pola morao da odustane, led ispod 20 cm snega a magarac ubeđen da može uzbrdo, al' neće.
Samo je još više uglačao.

Pravi zločin protiv automobila sam doživeo videvši kako jedan, očisti sneg, ulazi u Opel Insignia pali i odmah turira do besvesti, valjda da postigne radnu temperaturu, i posle jedno 3 minuta takvog bezumnog čina kreće.

Ali u Petak...
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9222
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Stigla zima!

Post od dragan » 06 Feb 2012, 14:47

profesorPROST je napisao:
dragan je napisao: juce sam natankao i staru dvojku...
Pošto često pominješ dvojku, neko ko te ne pozna pomislio bi da se radi o NJ.V. Golfu II :mig: :lol:
pa neka me pita jel mislim na golfa dvojku, pa ce da me upozna :lol: :lol: :lol:

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od swemir » 06 Feb 2012, 15:42

laza, floyd, zanima me da li se sole putevi u svajscarskoj?

vidjao sam sljunak i razne fore na zapadu, pa me zanima sta se radi u svici, posebno jer imaju dosta snega...


izgleda da smo mi i jos poneki ostali na teskm solju i natrijum hloridom...

Korisnikov avatar
cika Kure
Postovi: 40
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:43
Garaža: Фиат Мареа Викенд 1.9јтд
Lokacija: Ruma

Re: Stigla zima!

Post od cika Kure » 06 Feb 2012, 15:49

Ишао сам јутрос у 7 за Нови Сад, а око 9 назад за Руму. Према тамо са ланцима напред, а назад без. Разлог за без је то што сам на паркингу у НС-у успео да покидам један ланац.
Требало ми је бар 15 минута да их поскидам. Пуни точкови и кошеви снега. Мало места између точка и блатобрана, ма мука у пм. На крају сам морао да залегнем и обавим посао.
Иначе вожња у оба смера прошла без проблема :doubleup:

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Stigla zima!

Post od Laki021 » 06 Feb 2012, 15:58

swemir je napisao:laza, floyd, zanima me da li se sole putevi u svajscarskoj?

vidjao sam sljunak i razne fore na zapadu, pa me zanima sta se radi u svici, posebno jer imaju dosta snega...


izgleda da smo mi i jos poneki ostali na teskm solju i natrijum hloridom...


Pazi, nesto bacaju, al ne znam sta to bacaju. Sta god da je mnogo je dobro jer na ispod -15 nije led na putu nego voda :) Takodje auto mi je sav beo posle voznje.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8336
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od Rakhil » 06 Feb 2012, 16:20

Juce sam se vozikao po Novom Beogradu i Bezaniji, i to je islo glatko, ali jutros sam morao do Tirsove - kuku mene majko...
Kao prvo, vecu kolicinu debila nisam video odavno na jednom mestu. Ko god je mogao, stao je na 3 parking mesta, i to tamo gde je koliko -toliko ocisceno. Taksista stao na ulicu, blokirao izlaz autobusima sa okretnice i otisao da jede, tri ulice stoje zbog njega. Mesta ni za lek, pa je zena odnela klinku na snimanje kukova, a ja sam ko debil isao okolo u krug, pokusao par puta da stanem na neko mesto, ali sve tesno zbog gorepomenutih debila. Posle toga smo otisli do Ljermontove (mazohista, sta ces), gde je tek haos nevidjeni, a panduri pri tom zavode red gde sme da se stane, onako pandurski imbecilno.
Auto se bas namucio. Dzaba mi zimske gume kad je sneg toliki da sve vreme vozim na pola kvacila. Imam utisak da sam odrao sve odozdo sto sam mogao, plus stranice auta. Naravno, to su samo moje paranoje, nije njemu nista, ali sad sam ga parkirao i necu da ga mrdam bez dobrog razloga

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Stigla zima!

Post od Floyd » 06 Feb 2012, 16:22

Laki021 je napisao:
swemir je napisao:laza, floyd, zanima me da li se sole putevi u svajscarskoj?

vidjao sam sljunak i razne fore na zapadu, pa me zanima sta se radi u svici, posebno jer imaju dosta snega...


izgleda da smo mi i jos poneki ostali na teskm solju i natrijum hloridom...


Pazi, nesto bacaju, al ne znam sta to bacaju. Sta god da je mnogo je dobro jer na ispod -15 nije led na putu nego voda :) Takodje auto mi je sav beo posle voznje.
:plusone:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Stigla zima!

Post od nikaragva » 06 Feb 2012, 16:32

Stani pitaj sta bacaju, pa da solimo ovde (u srbiji) pamet na forumima za ispod -7 :)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 06 Feb 2012, 17:24

Ja sam odusevljen Mercedesom :doubleup:

Proveo sam par sati po Beogradu u E klasi, prazan auto sam isterao sa parkinga i kroz neociscenu ulicu kao da je suvo. ESP ugasen.
Po gradu se normalno ponasa, u par krivina namerno nisam pazio, pa sam ga lagano zanosio, da vidim gde se pali ESP, i nije bas tolerantan. CIm oseti da bezi dupe on ga vraca nazad.

Ali po Zemunu i Nbg, kroz blokove sam prolazio kao sa prednjim pogonom... Posle kad je pozadi selo dvoje mislim da nije bilo ulice kroz koju ne moze da prodje...
Cale je takodje prezadovoljan. Isao je za Temisvar danas, prosao bez problema... U Rumuniji je veci haos nego kod nas.,..

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Stigla zima!

Post od Floyd » 06 Feb 2012, 17:38

Zanimljivo...

Skroz suprotno misljenje sam cuo od ljudi koji ovde taksiraju sa Meckama.
Ovde su gradovi u brdima pa se cesto penjes i spustas i tu Mercedese svi pljuju...
Ovi sto voze u St Moritz, Davos itd. priznaju ga samo sa 4Matic sistemom :)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 06 Feb 2012, 17:44

Pa pazi, NBg i zemun su prilicno ravni, a penjanje na Bezanijsku kosu je ocisceno dovoljno... Doduse, on prolazi ceo Bg, i nigde se do sad nije zaglavio ili imao neki problem. Kad treba da se salje auto na planinu saljemo E 4matic ili ML...

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od steva_anya » 06 Feb 2012, 18:17

Danas mi je jedna scena dok sam bio napolju bila i smesna :kezo: i tuzna :(

Momak vozi Reno Megan 3 i na sankama vuce drugara. Vozaju se kroz ulicu u kojoj nema zive duse, nikom ne smetaju. I tako, lepo se zavalio u sanke jedan, ovaj drugi malo nagazio gas, i kad je zakocio ovaj u sankama ne spusti noge da i on zakoci, nego direkt u branik. Ogulio ga, malo ulubio [mozda i slomio].

Ovaj sto vozi Megana besni :djavo: dok se drugar :rofl: zbog same scene.
Meni kao sto rekoh bilo smesno, obzirom da imaju 20ak godina i nisu bas deca, a tuzno zbog glupe stete na kolima ...
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Odgovori