Domaće auto emisije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4205
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Domaće auto emisije

Post od carov2 » 31 Dec 2023, 19:18

Dare4x4 je napisao:Pa sam se zeznuo što nije proverio pre kupovine. Po mom mišljenju, kupio je auto u lošijem stanju nego što je imao - zapušten, farbane felne, krila, hauba, vožen ko zna kako...
Nisi jedini koji slično misli.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bear
Postovi: 53
Pridružio se: 19 Jun 2021, 23:31

Re: Domaće auto emisije

Post od bear » 31 Dec 2023, 19:28

dag81 je napisao:
31 Dec 2023, 18:35
Solja se ne menja kad struli odbojna guma npr. Glupost.
Ulje se ne menja na 5-7000km, opet glupost.
I tako ima i za silene.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Na rs.forum, preporuka je da se ulje menja na 7/8.000 km.

A170T
Postovi: 2139
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Domaće auto emisije

Post od A170T » 31 Dec 2023, 19:33

Definitivno je da su iskopali više stvari nego što je očekivao, čuje se i po njegovom glasu da se donekle razočarao. Ko zna šta će još iskopati kada ostane nekoliko dana.
Automobil je polovan, svakako da će morati da ima ulaganja. On da finansijski nije u stanju da poseduje takav auto ne bi ga ni kupio.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Dzona
Postovi: 174
Pridružio se: 16 Nov 2023, 10:01

Re: Domaće auto emisije

Post od Dzona » 31 Dec 2023, 19:49


Saša je napisao: Ono što me dalje frapiralo je kako se loše održavaju automobili u toj Švajcarakoj - ma katastrofa. Recimo filter kabine koji nikada nije zamenjen od kupovine auta, ulje na benzincu crnje nego na dizelu i slično. Pa mi smo gospoda za njih po tom pitanju. Jebo ih i “standard”, i “pedantnost“ i “savest” prilikom rada. Nikada auto ne bih kupio od tamo, ma ni da mi ga poklone. Novo pa makar najjeftinije.
Zato što se oni uopšte ne opterećuju istim - auto im je koliko 3-5 plata. Dok kod nas štediš (ili osetiš na kredit) toliko godina za isti...
Služi im dok je kod njih i posle ide u rashod


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13133
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Domaće auto emisije

Post od Saša » 31 Dec 2023, 20:46

Ma ja se pažljivo ponašam i prema šrafilici iz Lidla od 1.500 din i čuvam je, pa kako ne bi prema novom automobilu od 20.000+ evra. Stvar je u tehničkoj kulturi i (ne)ciganisanju a ne količini love. Ali kada malo bolje razmislim - stvar je ipak u lovi, teže se odvajaju od nje i više je cene nego mi.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8089
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Domaće auto emisije

Post od OMP » 31 Dec 2023, 23:17

Pa Borko mu sve lepo objasnio sta bi trebalo zameniti, znajuci njega da sve voli da zameni i na svojim kolima nece da prepusti slucaju nista pogotovo na ovako skupim kolima gde ako si ih vec kupio trebas biti spreman i da platis da sve bude tip top, a na ovom je dal to hoce da menja ili nece, po meni nema ovde nikakvog vacarenja.
Zamena ulja na tako malo km je vrv preporuka obzirom da je ozbiljan auto i da se vrv nece penzionerski voziti, kad mi menjamo na 10k na nasim jeftinim kolima zasto ovde to ne raditi cesce. Zamena solja amorta mi malo nije jasna kakve veze ima sa odbojnom gumom kao i zamena na obe strane kad je samo jedna propala ali dobro.

ftj
Postovi: 13079
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Domaće auto emisije

Post od ftj » 31 Dec 2023, 23:25

Vrv je logika kad je odbojna guma razvaljena solja amortizera je bila na direktnom udaru i zameni se da ne bi razmisljao kolko je taj uticaj bio los ili ne.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13133
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Domaće auto emisije

Post od Saša » 01 Jan 2024, 00:07

Deformisana je verovatno šolja odozdo i ne može se ta guma više lepo upasovati. Ispadaće sigurno opet. Zna čovek šta priča.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13133
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Domaće auto emisije

Post od Saša » 01 Jan 2024, 01:09

Inače ovaj Borko je baš moj čovek, ne voli “traktore”. Nijednog nema u garaži a ni u videima na kanalu.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Domaće auto emisije

Post od swemir » 01 Jan 2024, 01:43

Za filtere vazduha i slično. Nisu vlasnici štekali da ne promene nego su ih ovlašćeni prevarili. Naplatili a nisu promenili.... tako sam bar ja shvatio...

Sent from my SM-N986B using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23817
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Domaće auto emisije

Post od dragvorl » 01 Jan 2024, 09:02

Oni menjaju kako je propisano. Ako napise fabrika na 30k onda tako, sutra ako napisu da se ne menja-nece menjati.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13133
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Domaće auto emisije

Post od Saša » 01 Jan 2024, 09:06

Ma, blago onom ko kupi auto od njih.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Domaće auto emisije

Post od Ivan » 01 Jan 2024, 09:26

Pogledao sam kanal sad i ne videh nijednog punta 1.2 na plin ili neki egal malolitrazih slabih motora, ali dobro ako si ti pronasao slicnost izmedju vas dvojice, mozemo valjda i mi ostali :D

Sto se tice svajcaraca i odrzavanja auta oni jesu vrh generalno.

Bio sam u svajcarskoj, a i u bliskom kontaktu sam sa par ljudi koji zive i rade tamo.

Oni uglavnom menjaju sve sto im u servisu kazu da treba dokle god nije ulaganje abnormalan procenat vrednosti auta ili su odlucili da kupe drugi auto koji ima trenutno vecu vrednost.

Od tog momenta ih uglavnom ne interesuje mi ulaganje od 20e.

Ima i tamo naravno preprodavaca i nakupaca koji sredjuju i sminkaju automobile, ali govorom iz ugla vecine vlasnika tamo.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13133
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Domaće auto emisije

Post od Saša » 01 Jan 2024, 09:39

Umalo da ugradi plin u Ferrarija, i to mu je veliki plus.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8089
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Domaće auto emisije

Post od OMP » 01 Jan 2024, 09:42

Ne treba preterivati to je odredjeni procenat kola kao i kod nas sto te vacare u servisima nisu sva kola takva, evo u zadnjih mesec dana sam prodao dva auta u svom okruzenju i radio male servise, na oba auta su servisi upisivani na 15-20k km a od zadnjeg servisa oba su presla oko 12k i po stanju fltera je apsolutno tako, filter vazduha i kabine jedva da se po izgledu razlikuju od novih (pogledacu ako ih nisam bacio da uslikam), pritom na oba su svi filteri bili mann ne neki šnj, ulje prilicno zuto, ista je situacija bila i na mom autu kad sam ga kupio itd. ima jos dosta primera na kojima sam licno radio mali servis ili prisustvovao kod drugara mehanicara, naravno ima kola gde te majstori zeznu i naplate nesto sto ti ne urade jer i tamo ima arapa, srba, šiptara i sl. koji vacare narod ali to je znacajno manji procenat i ne treba generalizovati, pa nije Borko odradio stotine kola pa da se moze reci da je to cest slucaj nego na nekoliko automobila i to specificnih gde mislim da je lakse prevariti vlasnika nego na jeftinom autu zbog vece razlike u ceni delova, sto da vacari nekog za punta gde moze da ukrade mozda 20 franaka kad moze nekog za tuarega, merc, bmw gde su delovi skuplji znacajno. a naravno ovo sto kaze Ivan, imas dosta kola su super odrzavana po onom sto je fabrika propisala a do momenta kad rese da ih prodaju, onda ih voze poslednjih mozda 20k km bez centi ulaganja.
Imao sam letos auto koji je sa tehnickog vracen zbog investicije od 50e kod nas a tamo mi je zena pokazala racun iz servisa gde su joj trazili oko 600fr a ceo auto tamo vredei tipa 2000fr i naravno da nije htela da ulaze nego prodala ispod cene a auto bio kao lutka, stvarno tip top u svakom smislu sem tih par sitnica

Odgovori