Humanitarna dela i akcije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 10 Mar 2014, 22:35

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 06 Apr 2014, 12:55

Slika

Dragi prijatelji, želim nešto da podelim sa vama...

Zovem se Nađa Novaković, imam 9 godina. Bolujem od jako teške bolesti matičnih ćelija, mijelodisplastičnog sindroma - refraktorne citopenije. Bolest mi je otkrivena u junu prošle godine i od tada sam skoro svaki dan u Tiršovoj na odeljenju Hematologije i onkologije. Lekari u našoj zemlji nisu mogli da mi postave dijagnozu pa sam sa mamom i tatom putovala u bolnicu u Frajburg u Nemačkoj, gde su otkrili od čega bolujem. Moja koštana srž je prestala da radi i poslednja 3 meseca živim samo zahvaljujući dobrim ljudima: Igoru, Draganu, Ivanu, Banetu, Vladi, Željku, Slobi, Đorđu, Joci, Strahinji, Nedeljku koji na Institutu za transfuziju redovno daju krv i trombocite za mene.

Ja mogu da se izlečim jedino transplantacijom koštane srži. Transplantacija je jako hitna i operacija se mora uraditi u Nemačkoj ili Italiji. U poslednje dve nedelje mi se stanje jako pogoršalo i stalno krvarim iz usta, telo mi je puno modrica i jako se loše osećam.

Uskoro ćete na Facebook stranici "Pomozimo Nađi" moći da vidite sve detalje o mojoj bolesti i načinu kako možete da mi pomognete da ponovo budem zdravo i srećno dete!

Žiro računi:

Dinarski: 265-0200000054378-94
Devizni: RS35265090000000000939
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 08 Apr 2014, 09:21

Preminula mala Anastasija

Maloletna Anastasija Trajković preminula je u svom domu u Vranju. Anastasija je imala retku vrstu tumora, a lečenje je pokušano, između ostalog, i u Pragu.

Do sada je imala pet operacija i četiri hemoterapije.

Devojčica je imala 11 protonskih zračenja, ali je zbog pogoršanja bolesti iz Centra za protonsko zračenje prebačena u drugu pedijatrijsku kliniku za onkološke pacijente.

Dete je pre godinu dana operisano u Nišu zbog polipa. Onda je utvrđeno da nije polip u pitanju, već maligni tumor, zbog čega je u Beogradu izdržala četiri ciklusa hemoterapije bez potrebe. Usledila je nova dijagnoza - tumor hordon.

Nakon toga je Anastasija izdržala još četiri operacije. Izgubljeno vreme upotpunio je i RFZO, odnosno prvostepena komisija koja je odbila zahtev roditelja, iako je imala sve zakonske uslove za odlazak na protonsko zračenje. Nakon pritiska javnosti, drugostepena komisija je odobrila putovanje u Češku.


Izvor: Blic


Tuga.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od McGruja » 08 Apr 2014, 09:27

Tuga

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od zdushan » 08 Apr 2014, 10:26

Bas tuga...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 15 Apr 2014, 11:10

Za malu Nađu Novaković nedostaje još puno novca, a vreme ide. Pridružite se akciji, da ne bude ponovo kasno.

Slika

http://youtu.be/Yu3noQJ59go
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od zdushan » 15 Apr 2014, 11:50

Ja sam poslao vise sms-ova, sherovao na fb i mailom svima koje znam... Kada bi svako to uradio mozda bi bilo dovoljno...

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od snork » 16 Apr 2014, 05:47

Ljudi, ko hoće i može, neka uplati direkt na račun neki veći iznos. Ne znam koliko će skupiti porukama...

Inače, setih se malog Filipa za koga smo skupljali novac pre par meseci - nažalost, nije dočekao lečenje: http://www.telegraf.rs/vesti/813694-tug ... ip-toroman
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 16 Apr 2014, 09:49

Hitno potrebna pomoć za operaciju trogodišnjeg Dragana

Trogodišnjem Draganu dijagnostifikovan je maligni tumor na zidu mokraćnog kanala i operacija u Nemačkoj mu je hitno potrebna.

Slika

Dečak je do pre nekoliko meseci bio zdrav i veseo, a onda su se tegobe sa mokrenjem pretvorile u lošu dijagnozu. Otad ovaj dečak dane provodi na odeljenju onkologije Instituta za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine.

Prema mišljenju lekara, jedina šansa je operacija na prestižnoj nemačkoj klinici. Prikupljanje astronomske sume od 70.000 evra, koliko se očekuje da će koštati operacija i zračenje u inostranstvu, ujedinila je hiljade ljudi na društvenim mrežama.
- Dragan dobro podnosi hemoterapije, a od januara smo stalno u bolnici. Još je mali da bi razumeo, pa svaki dan pita "tata, kad ćemo kući" - priča za Blic otac Dejan koji je sa starijim sinom u bolnici, dok supruga Bernadeta u Feketiću brine o mlađem detetu.

Nepovoljan položaj zloćudnog tumora na zidu mokraćnog kanala kod ovog dečaka zainteresovao je i dr Jorga Fuksa koji je za Dragana Prnjata saznao tokom nedavne posete Medicinskom fakultetu u Novom Sadu. - Draganovi lekari su dr Fuksu najpre dali nalaze magnetne rezonance, a prošle nedelje je on došao u Institut kako bi se bolje upoznao sa slučajem.

Mišljenje i ovdašnjih lekara je da je položaj tumora nezgodan, pa nam je dr Fuks rekao da veruje u uspešnost operacije i ciljanog zračenja koje ne bi ostavilo posledice. - Za sve troškove potrebno je oko 70.000 evra, ali još čekamo predračun. Mi taj novac nemamo. Obratićemo se i Republičkom fondu i svima koji mogu da pomognu - objašnjava Dejan koji je nezaposlen i jedini prihod je plata supruge Bernadeta koja je na porodiljskom odsustvu.

Račun za pomoć:

Za pomoć za lečenje Dragana Prnjata otvoren je dinarski račun:

205-9011005447270-15, devizni račun 9031020609953 kod Komercijalne banke za Dragana Prnjata.


http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Hitno- ... agana.html
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 19 Apr 2014, 07:47

Slika
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od zdushan » 30 Apr 2014, 11:52

trojanac je napisao:Slika

Dragi prijatelji, želim nešto da podelim sa vama...

Zovem se Nađa Novaković, imam 9 godina. Bolujem od jako teške bolesti matičnih ćelija, mijelodisplastičnog sindroma - refraktorne citopenije. Bolest mi je otkrivena u junu prošle godine i od tada sam skoro svaki dan u Tiršovoj na odeljenju Hematologije i onkologije. Lekari u našoj zemlji nisu mogli da mi postave dijagnozu pa sam sa mamom i tatom putovala u bolnicu u Frajburg u Nemačkoj, gde su otkrili od čega bolujem. Moja koštana srž je prestala da radi i poslednja 3 meseca živim samo zahvaljujući dobrim ljudima: Igoru, Draganu, Ivanu, Banetu, Vladi, Željku, Slobi, Đorđu, Joci, Strahinji, Nedeljku koji na Institutu za transfuziju redovno daju krv i trombocite za mene.

Ja mogu da se izlečim jedino transplantacijom koštane srži. Transplantacija je jako hitna i operacija se mora uraditi u Nemačkoj ili Italiji. U poslednje dve nedelje mi se stanje jako pogoršalo i stalno krvarim iz usta, telo mi je puno modrica i jako se loše osećam.

Uskoro ćete na Facebook stranici "Pomozimo Nađi" moći da vidite sve detalje o mojoj bolesti i načinu kako možete da mi pomognete da ponovo budem zdravo i srećno dete!

Žiro računi:

Dinarski: 265-0200000054378-94
Devizni: RS35265090000000000939

Izgleda da ce se nesto za ovo dete ipak uraditi. Prikupili su skoro dve trecine potrebne sume. :doubleup:

Dobro koriscenje svih mogucnosti interneta i pr sposobnosti roditelja danas znace razliku izmedju zivota i smrti... drzavu zabole...

O Srbijo medju sljivama...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 30 Apr 2014, 12:21

Car po imenu Jovan Simić je organizovao aukciju dresova i odrekao se svoje zbirke koju je skupljao godinama, a onda su se odazvali mnogi sportisti i ostali koji mogu da pomognu. To je skupljeno preko 50.000e, što je ogromna suma. Još kad legnu pare od SMS-a biće dovoljno za operaciju mada tu treba još brdo para posle, ali najbitnije da dete ode na operaciju i da to sve bude uspešno.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 02 Maj 2014, 21:41

http://youtu.be/osRMWtjiExY
Posetite www.garaza.rs !

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Ogi » 02 Maj 2014, 21:45

Jezivo sam se potresao gledajuci prilog o ovom momku:

http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/ves ... 2339.phtml

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 02 Maj 2014, 21:55

Hvala Ogi što si postavio link. Nažalost, ima puno slučajeva koji su medijski slabo zastupljeni i uvek radije biram da pomognem njima. Nadam se da za ovog momka ima nade i da će se brzo skupiti novac i da će tretman biti uspešan.

Tapatalk with Desire 500
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori