Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4206
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 19 Nov 2016, 08:37

Markoni je napisao:Ma nemoguce. Huawei je sigurno bolja kupovina. :)

Sad salu na stranu. Pa valjda je normalno da svako kupuje telefon prema svojim mogucnostima i ako ne moze da priusti Samsung kupi Huawei ili nesto slicno.
Ali glupo je misliti kako si kupovinom Huawei-a zajebao sistem i obavio bolju kupovinu. Imao sam P8 jedno vreme, dobar je telefon, ali ono, ne treba se previse zavaravati pa misliti da si kupovinom Superba kupio bolji auto od Passata.

Tapatalk Post
Ja sam taj Superb tada platio skoro isto kao i Passat. Slika I zadovoljan sam bio, jako dobar telefon. Bolji telefon od većine po osobinama koje su za jedan telefon najbitnije. Kvalitet razgovora i prijem signala su na najvišem nivou.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od bane valjevo » 19 Nov 2016, 08:49

O Bože...

Rasprava na zilijardu strana o 200 evra.

Svako koristi ono što želi, čemu veruje, šta voli, ili smatra da želi najbolje za uloženi novac.

Po meni, najbolji telefon koji može da se kupi, trenutno na planeti Zemlji je apsolutno S7 Edge, a promenio sam ih u poslednjih 10 meseci barem 8 ili 9 (srednja klasa, top model, flagship uređaj).

Svaki od njih ima nešto u čemu je bolji od nekog drugog uređaja u poređenju, ali najbolji all round igrač je definitnivno već pomenuta perjanica Samsunga. I da, telefon vredi tih para za koje se prodaje jer je neprikosnoven na najviše polja u odnosu na konkurente.

I da, što se tiče brzine, laga, itd, davno je proišlo vreme uređaja sa razno raznim problemima da bismo sada pričali o bug-ovanju, ili bilo kakvom hang-u u radu uređaja cenovne klase iznad 220 evra(bilo sivo tržište, bilo ovlašćenje radnje).
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9741
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Markoni » 19 Nov 2016, 09:00

Bravo Vlado, odlican si zakljucak izvukao, kao po obicaju. :)

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
Comi
Postovi: 1182
Pridružio se: 11 Nov 2014, 09:49
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Comi » 19 Nov 2016, 09:02

Naravno da S7 Edge nije bolji od ip 7+ , al' ajde...
Dobra sisa zlata vredi.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Floyd » 19 Nov 2016, 09:06

Ajde

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od bane valjevo » 19 Nov 2016, 09:08

Pošto uvek uzmem u obzir sopstvenu subjektivnost, te sam koristio oba telefona, a trenutno koristim iPhone 7+ Jet Black 128 Gb kao privatni uređaj (evo već drugi dan), na prvu loptu moram da kažem da je S7 Edge bolji uređaj od pomenutog.

Disclaimer: Mislim da je iPhone 7 generalno, nebitno koja varijanta loš momenat za prelazak na iOS platformu sa Droid-a.
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Kabal
Postovi: 2899
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Kabal » 19 Nov 2016, 09:09

Non stop se spominje S7 Edge, jel mu to izadje na isto u odnosu na obican S7? Jer ako jeste nemojte nepravedno da zapostavljate obicnu S7, vredi i ona 200e vise u odnosu na ostale :mrgreen:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 19 Nov 2016, 09:10

Markoni je napisao:Bravo Vlado, odlican si zakljucak izvukao, kao po obicaju. :)

Tapatalk Post
Ti si onobeše posle P8 opet kupio Note4? Bravo Mare care, tvoji zaključci su etalon za objektivnost i pravilno rasuđivanje, pusti nas nemače pojma :rofl:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9741
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Markoni » 19 Nov 2016, 09:21

Imao sam P8 i Note 4 u isto vreme, ali ne znam kakve veze to ima sa celom pricom, i zanima me sta je neobjektivno u mom postu?

Tapatalk Post

A170T
Postovi: 2151
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od A170T » 19 Nov 2016, 09:29

Markoni je napisao:Ma nemoguce. Huawei je sigurno bolja kupovina. :)

Sad salu na stranu. Pa valjda je normalno da svako kupuje telefon prema svojim mogucnostima i ako ne moze da priusti Samsung kupi Huawei ili nesto slicno.
Ali glupo je misliti kako si kupovinom Huawei-a zajebao sistem i obavio bolju kupovinu. Imao sam P8 jedno vreme, dobar je telefon, ali ono, ne treba se previse zavaravati pa misliti da si kupovinom Superba kupio bolji auto od Passata.

Tapatalk Post
Za to zaebavanje sistema sluzi Xiaomi, ono sto Samsung, LG, Huawei nude za oko 200-250 eur on nudi za 120-30e. Ne usudjujem se da ga kupim jer u slucaju kvara niko ziv nece umeti to da popravi na jugu Srbije, cak sam citao da je u BG-u tesko naci servisera koji hoce da ih radi.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 19 Nov 2016, 09:39

Markoni je napisao:Imao sam P8 i Note 4 u isto vreme, ali ne znam kakve veze to ima sa celom pricom, i zanima me sta je neobjektivno u mom postu?

Tapatalk Post
Pa toliko si zahtevan i verziran korisnik, da si P8-ci našao mane a u međuvremenu 3 puta kupuješ N4 :mrgreen: Priču komplikuje kad nađeš vremena da mi se podsmevaš jer kažem da su mi komentarima tog tipa ispirali mozak kada sam pre 5 godina strovalio ozbiljne pare u SGS2. Bilo je "kakav Samsung, to je igračka, si video šta HTC radi, to je brend", "samo iPhone bajo moj" itd... A sad je eto Samsung brend sa tradicijom a drugi su igračke :kuku:
Ja se oduševim kad god vidim neki novi high end model bilo kog proizvođača, nameravam da ih jednog dana probam sveeeee i raduje me što mi se šire mogućnosti. Umesto toga je izgleda fora ukopavati se u rovove, moji će da naprave bolji telefon nego tvoji itd...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21134
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 19 Nov 2016, 09:49

Milan je napisao:
nidza je napisao:Milanče, ja vidim da ti i dalje ne kapiraš šta znači flagship, a šta znači bestbuy (tj. što bolje za uloženi novac).

Flagship = skupo, nema dalje, nema dobar odnos uloženo/dobijeno. Uzimaš jer ti se može, jer ti je potrebno najbolje na svetu, svejedno. Kako ideš sve skuplje od "bestbuy" linije na grafiku, cena sa svakim novim dodatkom raste eksponencijalno i kvari se sve ve više odnos uloženo/dobijeno.

Tu gornju cenu uređuje tržište, a oni ne mogu da stignu da naprave koliko ljudi kupuju, prema tome, objektivno tržištu tih 200€ je kikiriki, ili mu vredi doplate. Tebi ne vredi, to smo već pročitali 25x danas i to je sasvim u redu, ali ti nisi tržište, a tržište je već reklo svoje, tako da je neobično da se i dalje priča o ovome.
Ako si nešto pokazao, to je da ti ne znaš šta je flagship. "Skupo nema dalje, nema dobar odnos dobro uloženo" i nije baš neka definicija i totalno si u krivu. Npr, 6p je flagship googla, a fenomealan je i u kategoriji dobijeno uloženo.
Znači da nije flagship.

Jel Dacia Duster flagship automobil iako je najbolje što izlazi iz te fabrike?

Pomiri se sa tim da neke fabrike prosto nemaju nijedan takav uređaj.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9741
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Markoni » 19 Nov 2016, 09:58

Niti sam zahtevan, niti sam verziran, niti sam to igde rekao direktno ili indirektno. Niti sam P8ici trazio mane. Niti sam 3 puta kupovao N4. Podsmevao si se ti meni na poredjenje Huawei-a i Samsunga sa Superbom i Passatom. Ja ih tako vidim, odnosno celu pricu da Samsung ne vredi 200 EUR vise od Huawei-a. Iste price, i isti profili ljudi govore da Pasaat ne vredi 4-5-6.000 EUR od Superba. Onda provozas jedan, odmah toga provozas drugi, i vidis da nisu za poredjenje. To sto neko nema da da vise para, ili ne zeli, ne znaci da taj proizvod ne vredi vise. Ko ce sta da kupi je jako subjektivno, a objektivno je da je Passat bolji auto od Superba, a Samsung bolji telefon od Huawei-a. Ja nisam rekao da ce tako biti doveka, ali trenutno je tako.

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 19 Nov 2016, 10:14

Koji je Samsung bolji od P8? Nemoj slučajno da si rekao N4, imam ga pa znam :mrgreen: Top model (tada S6) ili neki iz ranga P8?
Ako ćeš da porediš top modele, koji je Samsung bolji od Mate9: ovaj što se samozapaljivao ili njegov naslednik :mrgreen: ? A razlika u ceni će biti kolika?

Poređenje poput Oktavia-Pasat je potpuno pogrešno, naprosto 200e razlike u ceni top modela je skoro trećina tržišne cene. Za 10k eura (ili više) skuplji Pasat bi i dalje rekao da je bolji izbor od Oktavije? Zato sam i komentarisao tvoje poređenje, bez namere da se sprdam nego realno da konstatujem. Kod automobila ipak kupuješ desetine godina tradicije a u mobilnoj telefoniji se brend izgradi ili sruši za 2-3 sezone.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ljubitelj
Postovi: 10668
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljubitelj » 19 Nov 2016, 10:26

nidza je napisao: Jel Dacia Duster flagship automobil iako je najbolje što izlazi iz te fabrike?

Tapatalk
Jeste, upravo je to smisao po znacenju tog pojma u engleskom govornom podrucju.
(flagship marke Dacia)

Odgovori