Zanimljivi oglasi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Risto » 15 Jan 2017, 12:10

Ovakav tekst oglasa se može posmatrati iz više uglova, tačno je da je tekst predugačak i sa tendencijom da se drugima objasni zašto je Civic bolji auto od drugih. Takođe nije bilo potrebe da proziva bilo koji brend, to mu ruši objektivnost, takođe i ovaj podatak za potrošnju je prilično diskutabilan (verovatno je tačan na magistrali ali tu moj auto ide na 5 litara a ja nikada ne bi mogao nekom da kažem da on prosećno troši 5 litara jer bi to bila čista laž).

Ako promenimo ugao gledanja, ja da tražim Civica svemirca, verovatno bi otišao da pogledam auto. Lik je definitivno ljubitelj automobila čim zna sve ovo o svom automobilu, to mi daje nekako bolji utisak jer se nadam da je možda adekvatno održavao auto. Svima koji su laici je istakao sve moguće prednosti Civica u odnosu na konkurenciju, od prostrane kabine, pouzdanosti do manjeg rizika krađe. Naravno da lik nije objektivan, podseća me na mnoge na forumu :D

O ceni ne bi raspravljao, ja ovaj auto ne bi platio toliko, ali to je samo moj stav. Auto, bar na slikama, deluje prilično dobro i definitivno je među najboljim svemircima na oglasima, svemirac predobro drži cenu tako da mi je teško da budem objektivan.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od starac vujadin » 15 Jan 2017, 12:15

Nikolaa je napisao:
starac vujadin je napisao:Malo preterujete što se tiče Honde. Cena je jača, ali nije nenormalno visoka. Moraće nešto da je spusti, ali će je prodati jer je izgleda primerak dobar i nema ih mnogo u ponudi, a i drži cenu odlično što je već dobfro poznato. Inače, prvo je dao oglas bez ovolikog teksta.

Tekst je napisao neko ko je pismen i očigledno se ne radi o ludaku i debilu. MAnje više sve što je napisao stoji. Druga je stvar što je tekst pretenciozan i što nema potrebe da se piše toliko u oglasima, kao i što je potkačio "nemce" što je takođe bespotrebno.
Ne drzi cenu uopste toliko dobro, samo ih slabo ima iz uvoza pa je teze naci krs sa pola miliona.

Kao sto rekoh, meni je potpuno isti ovakav utekao za malo i prodao se za 2/3 ove cene, sto mu dodje realno.


Ne radi se o ludaku? Onakav tekst ti nije dovoljan? PP aparat pored noge ti nije dovoljqn? Ako se covek sprda svaka mu cast, ako je ozbiljan, ozbiljno treba da se leci :D


Type sport... Sportska oprema... Neka mu neko objasni da je od sporta dobio samo typeS znacku na gepeku. Kakav mentol
Da li drži cenu ili ne drži to se lako utvrdi komprativnom metodom u odnosu na vreme i konkurentna kola, pa da se ne ubeđujemo. Mislim da neće morati da spusti cenu ni 10% da bi je prodao.

PP aparat u kolima je pohvalna stvar, nije negativna.

Što se tiče sporta kod Type S ima širi trag točkova napred, ranija verzija (a to je ova) ima tvrđe opruge u odnosu na 5v...psle su na Type S stavljali opruge kao na 5v. Tu su i sedišta, spojleri i još par sportskih detalja. Nije nešto, ali i nije da nije i da je samo nalepljena nalepnica.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od igor_harris » 15 Jan 2017, 12:17

passenger je napisao:
igor_harris je napisao:Ovaj tekst ima smisla kada prodajes nov auto. Sta mene briga za japanske dizajnere ako ga je farbao Pera u svojoj garazi sprejem? Sta me briga za "vrhunski komad tehnike od 140ks" ako je menjao ulje na 30 hiljada i sipao Optimu?
Da ne navodim dalje, jasna je poenta.
Ono sto se mora priznati jeste da je covek vrhunski prodavac jer poznajem licno mnogo ovaca koji bi pali na celu pricu, izmedju ostalog i na to da se auto pretvori u karavana kad oboris sedista.
Ko je rekao da ga je farbao neko tamo ili sipao optimu?
Nije mi jasna poenta oko tog oglasa i tvog komentara. Ili sam ja preskočio da je sipao optimu?

Da spusti malo cenu, prodaće ga. Ako je dobar auto i ako takav tražim, ponudim šta mi odgovara, zabole me patka za komentar.
Ko je rekao da nije?
Poenta moje price je da se 90% teksta svodi na nepotrebne informacije i subjektivne zakljucke. Ja iz ovog teksta ne mogu da zakljucim mnogo, a iz slika mogu jos manje jer je slikano fiksnim telefonom u mraku.

Govorim sve to jer sam se naslusao slicnih prica, a pola auta bude u gitu. Takve price su osnova marketinga i sluze da skrenu paznju sa nedostataka ili da podignu cenu proizvodu. Sta je od ta dva u ovom slucaju, ostaje pitanje...

Послато са 6039K уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Zanimljivi oglasi

Post od passenger » 15 Jan 2017, 12:30

Po komentaru se vidi, kakav god da je, da je ljubitelj Honde, što automatski navodi da nije sipao Optimu kao što pretpostavljaš.
Sad možemo da kenjamo koliko hoćemo, da je srao srao je, ali da je ljubitelj Honde, jeste. Da je verovatno dobra kupovina, jeste, samo sa manjom cenom. I da je zakačen i farban, sumnjam da je farban na otvorenom valjkom.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Ikac » 15 Jan 2017, 12:35

A letnje gume Tigar Syneris, ako dobro vidim... Tako da pitanje je kako je on održavo taj auto kada je štedeo na gumama...

Slika

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Risto » 15 Jan 2017, 12:39

Često se preteruje sa kritikom oglasa automobila koji su dobri, bar na papiru, pa je sada problem što je lik napisao da je Type S "sportska" verzija. Kod svih proizvođača se sportska verzija fino doplaćuje, bio to BMW (M paket), Audi (S line) ili Renault (GT line), onaj ko voli te verzije ima manju ponudu takvih automobila i svakako će morati da plati veću cenu od običnog Civica. Ima još jedan Civic Type S za 7k evra, moguće da je taj bolja kupovina ali to je nezahvalno govoriti dok se ne pogleda auto.

Što se tiče cene, i ovde na forumu ima ljudi koji kada prodaju auto krenu od neke visoke cifre, pretpostavljam da su svesni da samo ispituju teren ali uvek postoji šansa da se neko "upeca" i plati tu cifru.

Za neke automobile je teško i odrediti cenu, ja imam taj problem sa svojim autom, razmišljam da ga prodam ali ne mogu objektivno da procenim koliko da tražim. Cene kreću od 8k evra za 2010. godište do 14k evra koliko traži najveći optimista. Moj auto je 2011. godište, 90k km na satu, čista servisna istorija, nikada lupan, opremljen na nivou "konkurencije" sa oglasa. Koju cenu staviti?

Samo dva primerka su 2011. godište, jedan košta 10k evra i ima 160k na satu plus je iz uvoza a drugi košta 14k a ima 70k na satu (isto iz uvoza). Ja cenim da više vredi od ovog od 10k zbog manje kilometraže, ali nisam siguran koliko mogu da dobijem. Dajte savet, da vidim šta bi vi stavili kao objektivnu cenu. U zavisnosti od toga koliko bi mogao da dobijem za njega bi i doneo odluku o prodaji...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12385
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi oglasi

Post od shandu90 » 15 Jan 2017, 12:41

Svemirac mi je fantastican auto ali onaj pr tekst mu je nepotreban. Valjda onaj ko kupuje hondu zna koje kvalitete honda ima. Jako je cudna pozicija pp aparata, obicno se stavlja sa suvozacke strane.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od igor_harris » 15 Jan 2017, 12:41

Ja nista ne pretpostavljam. Nisam napisao nigde jeste ili nije, napisao sam - ako je. To ostavlja otvorenu mogucnost, a mogucnost je uvek otvorena jer je ovo zemlja Srbija i ljudi zaista rade bizarne stvari sa svojim automobilima, ne kazem da je to slucaj ovde, naravno da malo karikiram, ali me vise nista ne iznenadjuje i uvek sam rezervisan.

Послато са 6039K уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Nikolaa » 15 Jan 2017, 12:43

Sad ce da spinuju hondasi da je syneris dobra guma ;D

Meni PP aparat na vozacevom mestu, pored onog teksta, samo tera da mislim da je prodavac umislio da ima supersporcki auto, ne znam za vas :)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Floyd » 15 Jan 2017, 12:44

Ja bih ovakav oglas odmah preskočio. Prvo što kupca smatra za dobila (ili jednostavno takve očekuje) a drugo što mi ovakvo ulepšavanje samo govori da pokušava da sakrije neku manu.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zanimljivi oglasi

Post od HKS » 15 Jan 2017, 12:50

Mozda je skinuo dobre gume a stavio tog Tigra.

Sent from my m2 using Tapatalk

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7292
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zanimljivi oglasi

Post od dag81 » 15 Jan 2017, 14:42

Ne bih mogao da komuniciram sa takvim pacijentom i da mi se svidja auto i da je cena dobra.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od steva_anya » 15 Jan 2017, 15:02

Jedna od poenti ovih tekstova je cist "marketing".
Meni je drug poslao link za oglas na Fb uz komentar "ovaj voli Civica vise nego ti".

Ja bih napisao u svom oglasu sve prednosti koje imam sa autom. Dodao bih svaki detalj. Ne bih spominjao druge modele ili brendove.

Time bi znacajno skratio vreme na pozive i pokazao ozbiljnost u prodaji.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Velja » 15 Jan 2017, 15:14

Meni ovo liči na oglase sitnih trgovaca polovnjacima, koji su i sami pomalo priglupi i obraćaju se kupcima kao retardima, dok napokon ne natrči jedan i da mu približno novca koliko se nada da će dobiti...

Ona 560sec je praznik za oči :doubleup:
Poslednja izmena od Velja u 15 Jan 2017, 15:19, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Day Walker » 15 Jan 2017, 15:19

steva_anya je napisao:Jedna od poenti ovih tekstova je cist "marketing".
Meni je drug poslao link za oglas na Fb uz komentar "ovaj voli Civica vise nego ti".

Ja bih napisao u svom oglasu sve prednosti koje imam sa autom. Dodao bih svaki detalj. Ne bih spominjao druge modele ili brendove.

Time bi znacajno skratio vreme na pozive i pokazao ozbiljnost u prodaji.
Los potez jer tvoje prednosti mogu biti nekome mane.
Napises kako jeste sa autom i to je to.
Nije udaran, originalna km, drugi vlasnik, set ovaj onaj i to je to...



Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori