Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46131
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Geza » 03 Feb 2023, 17:22

Mogu da napravim snimak ekrana na Viberu, doduše stariji OS i verzija Vibera.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13156
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Grujic » 03 Feb 2023, 17:28

Probaj sa onim nestajucim porukama bilo gde

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46131
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Geza » 03 Feb 2023, 19:10

To ne radi. :)
Ostao sam na starijoj verziji zato što što mi prikaže izmene poruka kao nove poruke.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7096
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 04 Feb 2023, 00:40

@Xepoj87 , tebi je zapao neki feleričan primerak. Već dugo koristim iPhone telefone (mislim preko 10 godina) i ne znam da li mi se za svo to vreme desilo dva puta da mi uredjaj zakuca ili nešto zabaguje.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 04 Feb 2023, 08:23

Odes sa Vibera, vratis se posle nekog vremena, ekran zamrzne na 5-10 sekundi, ne mozes da mrdnes nista.
Dosta koristim Viber za slanje svega i svacega i u dosta sam grupa gde ima 3-20.000 ljudi, a retko sta citam iz grupa, pa verovatno baguje kada to sve ucitava i proverava...to Note 10+ nije radio, a imao je 100x vise podataka u sebi, samo Viber mi je bio tezak preko 30Gb bez automatskog downloada, a ovde nije ni 1Gb jer Iphone nije mogao da vrati backup sa Androida, pa je sve obrisano.
Google maps radi jako sporo, svaki 5. put krene da ucitava mapu jako dugo i gubi unete podatke, zabada, prosto ne uradi ono sto treba da uradi, gasim i palim aplikaciju x puta dnevno.
Twitter takodje baguje, kada citam komentare kao da stalno nesto refresuje i pomera mi komentare gore-dole.
Na lock screenu mi se pojavio kao media player sa Twitter natpisom, kao da je ostao neki video pusten...nisam mogao da ga sklonim sa lock screena 2 dana.
Ovo su samo neki od primera gde stvari ne rade ni na nazadni nacin na koji je Apple zamislio da treba da rade.

Ne mogu softverski problemi biti do primerka telefona, niti sam jedini kome se to desava.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Bogdan » 04 Feb 2023, 09:02

Kako se to kod iPhone uvek ista prica provlaci, ako ne radi nesto kako treba, felerican primerak, ako nesto nema na iphone, ma da to i ne treba nikom

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 04 Feb 2023, 09:10

I da, zaboravio sam, sada primetih...automatski update-i rade za oko 30% aplikacija....za ostale jok.
Nego ja moram da udjem u App Store, pa na moj profil, pa tu da izaberem Install All za "Upcoming automatic updates"...genijalno.
Cak ni sistem nece sam da updateuje i ako je sve stiklirano da se automatski updateuje, cak i sa mobile data.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8859
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Gaginh0 » 04 Feb 2023, 09:37

Feleričan ili ne prvi je korisnik koji je iskreno napisao šta mu ne radi/ne funkcioniše. Bez gomile smajlija koji se kikoću...

Napiši i šta je po tvom mišljenju prednost u odnosu na android.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1041
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ChobbyNS » 04 Feb 2023, 09:56

Meni isto hoće viber da zabode na par sekundi i da ništa ne reaguje, rekao bih da je do aplikacije jer se samo u viberu to dešava.
Galerija mi je isto bezveze rešena jer nema camera foldera već gura sve u jedan folder.
To su dve stvari koje meni bas smetaju.
Sve ostalo radi i više nego dobro, ekran odličan, baterija odlična, zvuk odličan i za razgovor i za slušanje videa i muzike.
13 pro max je kod mene.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Bogdan » 04 Feb 2023, 09:58

Pa, idemo...

SlikaSlika

Ford S-Max 2,5t

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6254
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Heineken » 04 Feb 2023, 10:07

Nije feleričan primerak zapao kod njega, dešavalo se meni na službenom da zabode. Drugar je iphone sektaš, njemu nikad ništa se nije desilo sa iphone, prosto ne može da veruje kada sam mu rekao da je telefon "zamrzao" :kezo:

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8431
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 04 Feb 2023, 10:29

Pokušavao sam više puta da namestim drugaru gmaps location history na ajfonu, nije bilo šanse. Kad kreneš da guglaš, mnogi imaju taj problem. Sad, neko ne voli da ga telefon prati, meni je veoma korisna stvar da vidim u kom sam ono restoranu bio pre dve godine i slično.

Na moju žalost, koliko vidim iz prvih testova ajfon šije i najnoviji S23 sa low light videom. Ne znam koji k je Samungu, kad je slabo svetlo video ima neka čudna cimanja, bolje i da ima šuma a da ide glatko nego ovako.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8431
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 04 Feb 2023, 11:16

S23 Ultra camera test



Meni zanimljiv deo je od 9:30 - noćni video, ultrawide kamera, sve se trese, krš. Međutim kad je prešao na glavnu kameru - velika razlika u pozitivnom smislu.

Rekao bi da su kod ajfona mnogo bolje izbalansirane kamere, kad se prebacuje sa jednu na drugu skoro da se ne vidi razlika. Dok kod samsunga bude jasna razlika i u koloritu, dinamičkom rasponu, šumu...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 04 Feb 2023, 12:38

Heineken je napisao:
04 Feb 2023, 10:07
Drugar je iphone sektaš, njemu nikad ništa se nije desilo sa iphone, prosto ne može da veruje kada sam mu rekao da je telefon "zamrzao" :kezo:
Pa evo ni ja se ne sećam da sam imao neko zamrzavanje ili bilo šta slično. Verovatno zavisi od načina korišćenja uređaja. U svakom slučaju, da ja bilo čemu nađem toliko mana sigurno mi ne bi bilo dugo u rukama.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7096
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 04 Feb 2023, 13:18

Bogdan je napisao:
04 Feb 2023, 09:02
Kako se to kod iPhone uvek ista prica provlaci, ako ne radi nesto kako treba, felerican primerak, ako nesto nema na iphone, ma da to i ne treba nikom SlikaSlikaSlika

Ford S-Max 2,5t


Apsolutno ne robujem brendovima i nemam niti jedan razlog da branim Apple, vec sam samo izneo cinjenicu da se meni to ne desava. Supruga iPhone koristi tek nesto krace od mene, pa se ni njoj ne zakucava. Mozda je do toga sto nismo neki zahtevni korisnici, ali eto, za sve te godine nismo imali nikakvih problema. Zato sam naveo da je Heroju mozda zapao neki los primerak. O funkcionalnostima aplikacija i njihovoj upotrebnoj vrednosti nisam diskutovao.

Odgovori