Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Dobro veče

Post od aviator » 14 Jan 2019, 22:50

Samo za naslov ću reći da je tačan, uz saradnji sa K und K, a'l ostatak "izlaganja" dotičnog nemam želudac da slušam.
"Srbi pa amebe... pa tek potom Jevreji."

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7098
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Dobro veče

Post od DukeNS » 14 Jan 2019, 23:09

superboss je napisao:
13 Jan 2019, 21:22


Problem je što ih je neko na to potpalio(USA najverovatnije), vlast potpalila narod, naobećavala im svašta, narod glasao i sad prc.
Ne bih rekao da su ih ameri podstakli na ovo. Pa njima odgovara da imaju trojanskog konja unutar EU. Jakog-na ove boranija drzavice ne racunam...

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Dobro veče

Post od aviator » 14 Jan 2019, 23:15

@Duke
Nadji kako su Ameri razbucali Latinsku Ameriku, u pokušaju latina da osnuju Sjedinjene Latinoameričke Države.
Doduše, to rade i danas.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7098
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Dobro veče

Post od DukeNS » 14 Jan 2019, 23:44

Imala je Juzna Amerika bezuspesne pokusaje saradnje/ujedinjenja i pre pocetka velikog uticaja iz SAD, ali moram priznati da i dalje ne vidim njihovu geopoliticku korist od istupanja VB iz EU. Kao sto rekoh, oni su im do sada jako lepo sluzili kao jedno od orudja, te ne vidim razlog da se tako nesto promeni.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2347
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Woodoo » 15 Jan 2019, 00:05

Geza je napisao:
14 Jan 2019, 21:09
Woodoo je napisao:
14 Jan 2019, 20:30
Geza je napisao:
14 Jan 2019, 17:59
EU je ugovorila sa Japanom smanjenje ili ukidanje carina, a za nas je najvažnije što i automobili upadaju u ovaj sporazum.
Za nas nije obavezujuci dogovor izmedju Japana i EU.
Zar sad ne pratimo tarifnu politiku EU?
Carine kod nas i u EU nisu iste za japanske proizvode.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46131
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobro veče

Post od Geza » 15 Jan 2019, 22:17

Propalo glasanje o Brexitu. Sledi glasanje o poverenju vladi.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Mares
Postovi: 879
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Dobro veče

Post od Mares » 16 Jan 2019, 14:40

Danas sam imao jednu situaciju ispred sebe o kojoj do sada nisam razmisljao, naime na semaforu ispred mene stoji ambulanta pod rotacijom i sirenom, ocigledno hitan slucaj u pitanju, obzirom da je bilo crveno na semaforu, kola koja su bila ispred ambulantnih (3 auta) krenula su da prave prolaz (nalazimo se u traci za skretanje u levo, u traci sa desne strane ima mnogo vise vozila i nemoguce je da se sklone). Prvi auto koji je bio na semaforu krece na crveno i pravi polukrug kako bi se sklonio, drugi auto prelazi i staje na pesacki prelaz (staje ispred auta iz desne trake) a treci (koji je bio ispred ambulante) se penje na ostrvo sa strane, i ambulanta uspeva da se probije dalje, naravno sve ovo traje svega nekoliko sekundi, i dalje traje crveno na semaforu.

E sad mene interesuje situacija za vozilo koje se popelo na ostrvo....bankina je bas visoka i jos je zemljani deo na ostrvu od blata pa je ispod nivoa bankine, znaci sama bankina na koju se penje kolima je u takvoj poziciji da kad bi umocio tockovima u ono blato, nasadio bi se na bankinu i odvalio bi donji deo auta definitivno (u ovom slucaju je bila neka raspala opel suza pa vozac verovatno nije toliko brinuo za kola). E sad sta raditi u ovakvoj situaciji? S jedne strane hitan slucaj, a sa druge strane ne bi dizao gore na takvu bankinu svoj auto jer bi sigurno napravio neku stetu....jel u redu da se u takvim slucajevima gde procenis da nema gde da "bezis" da jednostavno stanes tu gde si? Sad zamisljam scenu da sam bio ispred ambulante...ovi ispred su se nekako pomerili, a ja procenjujem da mi je bankina visoka za moj auto i stojim tako ukopan (neka bude situacija da nemas gde drugde da se sklonis), ispada da jedini blokiram prolaz, a hitan slucaj, verujem da u takvim situacijama svaka sekunda je bitna za onog koga prevoze ili po koga idu...da posle ne nosim na dusi ko zna koga samo zbog mene sto eto nisam pomerio auto na to ostrvo i mozda napravio neku stetu na kolima (koja se ne moze porediti sa ljudskim zivotom jelte).... :zbunjen:

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1041
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Dobro veče

Post od ChobbyNS » 16 Jan 2019, 14:49

Zar nije lakše isto otići kao onaj prvi kroz crveno pa okrenuti polukružno nego penjati auto pa rizikovati štetu koju niko neće pokriti? Mada i tad rizikuješ kaznu za crveno, ne znam kako bi se to rešilo da dođe do kazne?

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Dobro veče

Post od ikac2000 » 16 Jan 2019, 14:59

Koliko se secam, drug iz Ciriha mi je rekao da u CH moras da se sklonis, pa makar i u jezero.

U PL isto, moras da se penjes na ivicnjak ako nema mesta.

To je jedan od najvecih prekrsaja, ne skloniti se, u PL inace.

Mares
Postovi: 879
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Dobro veče

Post od Mares » 16 Jan 2019, 15:02

@chobby....stvari u takvim situacijama se drugacije gledaju, svako bezi u istom momentu levo desno, ko soderi se razilaze, nema cekanja ovih ispred pa da ti prodjes lepo kuda trebaju ambulantna kola da prodju....tako je u realnosti...a i rekoh da bude malo vestacka scena pa da je jedini nacin ako hoces da se ti sklonis da je penjanje na tu bankinu.....sta bi vi uradili

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13156
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Grujic » 16 Jan 2019, 15:05

Odes jos vise desno i ispred drugog

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Dobro veče

Post od sasha015 » 16 Jan 2019, 15:05

Nije svaka sekunda bitna,stereotip kao i mnogi drugi koji se ponavljaju i kojima nas usmeravaju od malena..Neces nikog nositi na dusi,mozda ti uradis sve,ali je neko drugi zajebao.
Polukruzno je bolja varijanta,jer desno nemas mesta(pesacki je vec zauzet) i tesko je skrenuti od sabracaja,
Nikada ne bi nasadio auto na ostrvo.Ako ne moze,cekao bih zeleno.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8433
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od grujicd » 16 Jan 2019, 15:09

Ja se ne bih penjao, ako je tako kako opisuješ. To mi zvuči kao situacija da može auto i da se zaglavi, pa si tek onda zeznuo hitnu. Ne računajući što si sebi problem napravio. Ako se ti mrdaš levo treba i oni iz desne trake da se mrdaju desno, koliko god da ih je. Po našim širinama traka to bi trebalo da bude dovoljno da se hitna provuče između.

Mares
Postovi: 879
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Dobro veče

Post od Mares » 16 Jan 2019, 15:12

Aj da ovo ne ode u siru polemiku...poenta je da li bi se pomerili na to ostrvo (gde bi ostetili auto, ne u smislu da bi vam motor ispao, ali bi sigurno branik i donji deo vozila pretrpeo grebanje, moguce i do mere pucanja) ili cekali zeleno i bezbedno (za vas) nastavili dalje, dok hitna iza vas isto ceka...nema malo levo malo desno kod ovih u drugoj traci....

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Neo » 16 Jan 2019, 17:07

Prošao bih kroz crveno, pa ili levo polukružno ili desno, pa kad prođu, vratio bih se u rikverc.

Odgovori