Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 644
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od mironiko » 29 Jan 2024, 06:58

Aham... Sudeći onda po ova dva komentara, u Ribarsku izgleda vredi samo na lečenje, a na Wellness može i u Kuršumlijsku.

E sad, što se Wellness-a u blizini NS tiče, osim par u samom gradu, zaista deluje da su svi u Vrdniku (i Prezident u Karlovcima)... Možda vredi videti i nešto pored Fruških Termi, tipa Premier Aqua i tome slično.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1396
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Dobro veče

Post od Momčilo » 29 Jan 2024, 08:38

Ja sam skoro razmišljao o Borkovcu, blizu je, ambijent je lep, ali je naravno manje opcija nego u Termama.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8132
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 29 Jan 2024, 08:38

Ribarska ima taj centar mesta kao neko setaliste to se uglavnom i slika i predstavlja na netu ali to je malo cca 100m duzine i okruzen je bolnicom tj lecilistem....

Slika
Slika

....ovo sa desne strane je bolnica a levo je zatvoreni bazen koji takodje koristi bolnica, ne znam da li moze ovako da se koristi, na tornju je nekad bio restoran vrv je i danas, sve ostalo sto se nalazi u banji je van ovog "zatvorenog" da ne kazem bolnickog kompleksa.
Npr. napravili su akva park koji je sa leve strane pre samog ulaska u kompleks lecilista i penje se malo uzbrdo, welnes je kad se udje u leciliste pa opet levo iza i iznad tornja tu ima otvoreni i zatvoreni bazen sa vrucom vodom koji i zimi radi....

Slika

.....postoji i jos jedan bazen sa masazama, toplom vodom i sl. na samom ulasku u kompleks sa leve strane i to je otvorenog tipa mada nije to nesto veliko leti zna da bude bas guzva a van letnje sezone ne znam dal radi.....

Slika

To je sve sto ima od sadrzaja a sto moze nekom biti zanimljivo kad je na odmoru, nema prodavnica sem onog bas osnovnog tipa jedan market, pekara, mozda neka suvenirnica, ima i posta koliko se secam i to je sve. Mislim da ima i nekih sportskih terena.
Kafica i restorana koliko znam nije bilo sem tog na tornju, i ima u sklopu tog bazena na ulasku (prethodna slika) mozda ima dole pre kompleksa gde su inace i smestajne jedinice tj objekti koji izdaju smestaj, to je sve pre centra banje cca 1-1,5km na glavnom putu posto u samoj banji mislim da sem bolnickog nema privatnog smestaja, mozda i gresim, ali tu pre banje ima apartmana, mislim da ima i tu dva welnesa, ima i neki vozic koji tu kruzi oko banje ali ne znam gde sve ide, mozda ima jos nekog sadrzaja ne znam, zadnjih godina se to dosta promenilo od vremena kad sam ja zadnji put bio a to je pre 10god. U svakom slucaju mislim da nije vredno ici tamo na odmor na vise dana, ok dan-dva da se proseta i to je to. Kao sto rekoh ljudi iz okoline tamo odlaze leti samo zbog kupanja i nista vise.

Kabal
Postovi: 2900
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Kabal » 29 Jan 2024, 08:42

DukeNS je napisao:
28 Jan 2024, 17:35
Hvala na ovim predlozima, ali tebalo bi mi nešto što je blizu NS-a.
Smestaj u Sheratona i platis im spa u Minakvi, voda 32 stepena, dosta da se ugreju kosti, sve blizu :D

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8132
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 07 Feb 2024, 22:52

Steta
Prikačeni fajlovi
426366542_25060807143510659_7659738702517522150_n.jpg
426366542_25060807143510659_7659738702517522150_n.jpg (76.26 KiB) Pogledano 479 puta

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46159
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobro veče

Post od Geza » 08 Feb 2024, 08:34

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6808
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 09 Feb 2024, 17:49

A u meduvremenu nasa gradonacelnica (Amsterdama):

https://www.at5.nl/artikelen/224963/hal ... -amsterdam
Halsema želi da legalizuje upotrebu kokaina: briljantno ili bizarno?
9. februar 2024, 16:00 · Autor Džimi Miltenburg

Hladnokrvne likvidacije, nevine žrtve i nebrojene eksplozije u gradu. Više od deset godina Amsterdam muče rivalske bande koje čine sve što mogu da zauzmu mesto na veoma unosnom tržištu kokaina. Da bi zaustavila nemilosrdno nasilje koje dolazi sa njim, gradonačelnica Femke Halsema poziva na legalizaciju kokaina.

Gradonačelnica se zamolila tokom konferencije o drogama koju je organizovala krajem januara. Njena ideja: legalizacijom kokaina oduzeti model prihoda narko-kriminalaca. Rezultat: zločin će nestati.

„Rat protiv droge ne uspeva“
Halsemina ideja dobija punu podršku Kolumbije, epicentra globalne proizvodnje kokaina. Klaudija Lopez je bila gradonačelnica glavnog grada Bogote od 2020. do 2023. godine i smatra da je "rat protiv droge" potpuno propao. „To je pedeset godina nasilja i još nasilja“, kaže ona. „Ima više korupcije i ona nije smanjila tržište ili potrošnju droge za jedan odsto. Umesto toga, raste zavisnost, stravično nasilje i korupcija. Dakle, nijedan cilj nije postignut.

„Zlikovci su ili vlada, ne postoji treća opcija gde ovo tržište magično nestaje“
STEVE ROLLES, STRUČNJAK ZA POLITIKU NAROKA
Halsema takođe dobija podršku od engleskog stručnjaka za drogu Stiva Rolesa. „Tržište kokaina nikuda ne vodi“, kaže on. „Bilo da ga vode karteli i ljudi poput Pabla Eskobara ili opština Amsterdam ili neki drugi oblik vlasti. To su izbori. To su zlikovci ili vlada. Ne postoji treća opcija gde ovo tržište magično nestaje. Rat Na droge nije došlo do nestanka tržišta, znamo to."

„Legalizacija donosi više štete nego koristi“
Podrška Kolumbije i Engleske, ali kritika naše zemlje. Sociolog Aleks van Dongen je službenik za prevenciju u Institutu za negu bolesti zavisnosti Novadić-Kentron u Bredi. On komentariše Halsemin poziv. „Snažno se zalažem za regulisanje ranjivih grupa, kao što je besplatno obezbeđivanje heroina za zavisnike“, objašnjava on. „Metadonski programi: u redu. Ovakve ideje za regulisanje ugroženih grupa su veoma dobre, samo nemaju veze sa borbom protiv organizovanog kriminala.“

„Kada pogledam ljude sa kojima razgovaram koji su umešani u bilo koji oblik kriminala, oni to rade pod dejstvom droge“
ALEKS VAN DONGEN, PREVENTIVNI RADNIK NOVADIĆ-KENTRON
Čak i na Dappermarktu, stanovnici Amsterdama nisu odmah oduševljeni Halseminom idejom. Na primer, jedan student kaže: „Dekriminalizacija je dobra ideja sama po sebi, ali je kokain“, kaže on. „Ne bih imao pojma kako bi to funkcionisalo u praksi. Starija gospođa izražava svoje strahove. "Znate čega se toliko bojim? Onda neće zaraditi. I šta će onda biti?"

Prema Aleksu van Dongenu, ideja da će se legalizacijom smanjiti kriminal je naivna ideja. "Kada pogledam ljude sa kojima razgovaram, a koji su umešani u seksualne delikte, ulične pljačke i bilo koji oblik kriminala, oni to rade pod dejstvom droge. Dakle, veća upotreba droge bi takođe mogla da dovede do većeg broja kriminala i to je potpuno prošlo. od strane."

Kokain je dostupan u apoteci?
Pretpostavimo da bi Halsema uspela da legalizuje kokain, kako ona to vidi u praksi? „Može biti da to obezbedite medicinski, kao što se u prošlosti dešavalo u Holandiji sa morfijumom i kokainom. Postoje razni zamislivi načini, ali najvažnije je: odvojite tržište od ozbiljnih i nasilnih kriminalaca. je ono što moramo da uradimo.”

Halsema takođe zna da složeni problem za sada nema rešenje. „Mi zapravo samo želimo šok od realnosti“, objašnjava gradonačelnik. „Budimo ljude i pokušavamo da ubedimo ljude da moramo da krenemo drugim putem.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10453
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Dobro veče

Post od sebekkg » 09 Feb 2024, 18:40

Pa njima je to bolje za budžet i kontrolu. Tu će se buniti dosadašnji uvoznici.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3238
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Dobro veče

Post od elMaestro » 09 Feb 2024, 18:42

Legalizuj kriminal i više neće biti kriminala. :D
Имам једно потпитање...

ftj
Postovi: 13098
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ftj » 09 Feb 2024, 19:36

Pa evo nije legalno vec sto godina i rezultat je da je trenutna potrosnja na rekordnom nivou a kriminal koji uz to ide nikad nije bio jaci.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8861
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Dobro veče

Post od Gaginh0 » 09 Feb 2024, 19:38

Pa zato što države masovno pune budžete od te trgovine, ili političati obezbeđuju svoje pozicije na vlasti. Ili i jedno i drugo kao kod nas...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7098
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Dobro veče

Post od DukeNS » 09 Feb 2024, 21:49

ftj je napisao:
09 Feb 2024, 19:36
Pa evo nije legalno vec sto godina i rezultat je da je trenutna potrosnja na rekordnom nivou a kriminal koji uz to ide nikad nije bio jaci.


Pa kad se dozvoljava. Lako bi se to rešilo da ima volje. A toliko se raširilo kod nas da je postalo apsurdno. Reset neki mora uskoro da se desi...

pedalaš
Postovi: 700
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Dobro veče

Post od pedalaš » 09 Feb 2024, 23:20

Gledam večeras jednu od ovih novh policijskih Škoda Superb koju koristi saobraćajna policija. Baš ih ima dosta. Na svakom koraku za njih "zapinjem".

Ali, ne razumem zašto mnoge od tih novih škoda imaju panoramski krov ? Da li oni vrše nadzor nad drumskim ili nad vazdušnim saobraćajem ? Ako je ovo drugo, onda možda ima i logike, da mogu da gledaju u nebo i nebeske saobraćajnice.

Opet, pošto su limuzine, to je samo polupanorama, ali, celom je širinom krova je i otvara se. Ali, način kako je za ram krova pričvrćen krovni nosač (na kome su na krovu blinkeri), mislim da sprečava da se te panorame mogu otvoriti. Blesavo.

Tek, kao poreskom obvezniku Republike Srbije, jako mi je drago videti panoramska vozila saobraćajne policije ...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14269
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od pedja » 09 Feb 2024, 23:32

Takva je bila ponuda, pa daj šta daš.


"Egipatske" Škode, pisano je ovde o njima.

TapaT


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46159
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobro veče

Post od Geza » 09 Feb 2024, 23:33

Neko je rekao da nisu prvobitno za naše tržište, beše Egipat u pitanju. Našao...

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori