Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
sszgo
Postovi: 241
Pridružio se: 14 Jan 2015, 08:41
Garaža: R1, BMW HP4, Merc CL63AMG
Lokacija: Dubai

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od sszgo » 21 Okt 2016, 07:16

poceo sam da radim yogu

namaste, na plazi, sa mojim guruuom

Slika

poza drvo i poza pozer


Slika

poza slikamo se

Slika

poza riba

i

Slika

i poza macka

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Scuderia » 22 Okt 2016, 16:29

goblin je napisao:Jeste nepravilo ali je na prvu loptu ugrubo dobar pokazatelj.
Pa sad...

Slika

Slika

Slika

Slika

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od goblin » 22 Okt 2016, 16:41

Ovo su ekstremi.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Scuderia » 22 Okt 2016, 16:42

Po cemu? Hodaju ulicom i ljudi s 10-12% masti i oni s 18-20%. To nije prevelika razlika na papiru, medjutim razlika u fizici je ogromna.

Kad bi na svom primeru izgubio npr 10kg sala i dodao toliko misica, ne bi te niko prepoznao. Jednostavno misic popunjava drugacija mesta na telu i daje mu drugaciju formu, a gubis salo tamo gde ni ne treba da ga bude i pravi disproporciju.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 22 Okt 2016, 16:53

Ja sam sa 9% izgledao kao ovaj sa 15, samo sam bio veci :) Jebena voda :D
Ja sam se sada slikao, da bih imao dokumentovan napredak :)
Za jedno 2 godine, mozda pokazem :D
Sent from my D6603 using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od goblin » 25 Okt 2016, 22:04

Sta mislite, jel moze imati negativnih efekata ako dete od 7 godina svako vece pred spavanje (oko 30-60min pred spavanje) radi odredjeni komplet vezbi?

Praktikujem sa sinom vec 4 meseca da bas svake neci odradi 30 sklekova, 30 trbusnjaka i 30 cucnjeva, a posle toga se isteze (vec smo blizu spage a pre 4 meseca je bio bas daleko).

U principu fizicka aktivnost mu ne moze doneti nista lose al samo razmisljam da li je mozda termin 30-60min pred spavanje pogresan da malo dete radi vezbe zbog sna...

Naravno, to mu nije jedina aktivnost posto se redovno bavi sportom, vec samo jedna dopuna i navika koju pokusavam da mu usadim.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8099
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Ji 4Tze » 25 Okt 2016, 22:05

Bolje ujutro pod otvorenim prozorom i go do pasa
Boringly average, but also perfect for school run mums

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od goblin » 25 Okt 2016, 22:20

Cemu takav komentar?
Ako nemas da prokomentarises nesto smisleno, provokacije zadrzi za nekog drugog...

Pitanje je vrlo jasno i konkretno (malo sam se informisao i na internetu ali su stavovi bas sareni i tesko je pronaci neko konretno pravilo).
Diskutabilno je samo to da li fizicka aktivnost 30-60min pre spavanja kod dece od 7 godina ima nekih negativnih efekata (npr. zbog samo funkcionisanja origanizma, sna...)?

U principu ja sam zadovoljan sa njegovim razvijajem i rezultati rada su vidljivi u smislu njegovih fizickih sposobnosti spram svoje generacije, ali ne bi voleo da mu neke od navika koje sada stice na duzi period imaju i negativnu stranu ako vec postoji neka ispravnija varijanta...

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8099
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Ji 4Tze » 25 Okt 2016, 22:37

Nije provokacija, ozbiljno sam mislio. Nisi onda dobro čitao po internetu ako si zaključio da je dobro da vezba pre spavanja. I zar ne reče da ti je žena doktor, a ti informacije tražiš po internetu...?
Za klinca a i starije, pre spavanja je bolje neka opuštena šetnja ili čitanje. Kad poraste da može u teretanu, to večernje vežbanje je dobro samo za nabijanje mase.
Ne treba da vežba pred spavanje.
Da ti uprostim, možda si čuo priče... kada vojska vežba? Vojnici, oficiri...?
Boringly average, but also perfect for school run mums

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od goblin » 25 Okt 2016, 23:02

Ako komentar nije bio provokacija onda se izvinjavam, ali tako deluje.

Zena jeste doktor, ali niti je pedijatar niti se razume u takve stvari oko sporta... tako da od nje ne ocekujem savet u vezi ovoga.

Ima na netu dosta razlicitih saveta, zato i nisam siguran. Svakako cu se posavetovati i sa nekim trenerom, ne bi da pravim gresku u startu iako se mali vec navikao i voli...

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8099
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Ji 4Tze » 25 Okt 2016, 23:20

A čega je doktor, valjda treba da zna koji se kad hormoni luče u telu i kada?
Što bi radio vežbe pre spavanja, koja je poenta toga?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Scuderia » 25 Okt 2016, 23:48

Bolje ujutro.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od goblin » 26 Okt 2016, 00:43

Ji 4Tze je napisao:A čega je doktor, valjda treba da zna koji se kad hormoni luče u telu i kada?
Što bi radio vežbe pre spavanja, koja je poenta toga?
Zena je doktor opste prakse, jos uvek nije specijalizirala.

Vezbanje uvece je nesto sto sam ja praktikovao kao klinac i to me bas dugo drzalo, tipa do kraja srednje skole. Jednostavno retko sam odlazio na spavanje a da predhodno nisam odradjivo odredjene vezbe... a isto sam pored toga redovono isao na treninge, to je bila samo jedna dopunska navika.
Poenta je jednostavno razvijanje, cemu sluzi i bilo koja druga fizicka aktivnost.

Sa te strane razvitka prmetni su pozitivni efekti za ova 4 meseca koliko praktikuje vezbanje.
Npr. bas je ogromna razlika sto se tice rastegljivosti, vec je jako blizu spage i odredjene vezbe istezanja sa kojima se mucio sada odradjuje opusteno. Takodje sto se tice sklekova, bas mi je i njegov nastavnik fizickog rekao da se vidi da je sa malim neko radio redovno tu vezbu posto su na casu fizickog deca njegovog uzrasta uglavnom radila samo po nekoliko pravilnih sklekova dok je on odradio 30 komada bez pauze i da mu je izvodjenje skroz pravilno (a isto smo poceli sa 4-5 "klimavih" polupravilnih).

Tako da sto se tice samog razvijanja, tu nemam dileme. Mene vise interesuju negativni efekti ako ih ima u toj meri da bi trebao menjati takvu naviku.

Iskreno, problem bi mi bio da mu tu aktivnost ubacujem u nekom drugom terminu, pogotovo ne ujutru.
Skola mu pocinje u 9h a ima redovne treninge 4 puta nedeljno u 8h. Tako da svakako ustaje u 7h i ide pravo na trening, pa nema bas smisla da ga njakam sa vezbama tako rano i pred sam trenig koji svakako odradjuje.
Jedino eventualno da pomerim npr. u vreme slobodnog vremena tokom dana posle skole, ako vec postoje neki negativni efekti vezbanja 30-60min pred spavanje.

N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od N_L » 26 Okt 2016, 00:46

Ji 4Tze je napisao:A čega je doktor, valjda treba da zna koji se kad hormoni luče u telu i kada?
Što bi radio vežbe pre spavanja, koja je poenta toga?
Umori i lakse zaspe mozda.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Delija » 26 Okt 2016, 09:53

Ma kakvi. Pred spavanje bilo kakvo intenzivnije vezbanje ni pod razno.

Dva puta nedeljno igram kosarku od 22h i 23h - kad se vratim i istusiram jos sat-dva su mi oci kao kod sove. Koliko god fizicki bio umoran (a jesam prilicno, jer je u pitanju kosarka, a ne basket) nema trika da odmah zaspim. A tada i nesto losije spavam.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Odgovori