Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 16 Nov 2017, 17:12

Radije kuca u Spaniji na moru :-)

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od kragujevac » 16 Nov 2017, 17:14

Ja ne bih išao čak ni do Španije. Dovoljna je Italija ili slovenački deo Istre. :D
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 16 Nov 2017, 18:01

Dobar izbor kragujevac.
Uhh kako bih voleo da imam sobičak 15 20kvm negde od portoroza do pirana. Da idem par puta godisnje da napunim baterije.
Meni je ta lokacija vrhunska. Nikad nema mnogo ljudi, turista, frke. Meni deluje kao oaza mira ko voli da se odmori. Dok kazes keks si u trstu ili hrvatskoj istri, u pozadini alpi pa imas gomilu mesta u okolini na raspolaganju.
Odem bar jednom godisnje tamo i uvek se osecam veoma opusteno kao kod kuce.


Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Floyd » 16 Nov 2017, 18:01

Ja sam za Maroko.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6742
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljuba » 16 Nov 2017, 18:16

A marokanci? Sve je to lepo za penziju, ali u svim ostalim kombinacijama na zalost je neupotrebljivo...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Floyd » 16 Nov 2017, 18:42

Slovenija je smaračina i za penziju ali bar je Beograd blizu :)

Meni je kuća na moru u Evropi promašaj u staratu iz prostog razloga što sezona traje 3 meseca a račune plaćaš cele godine. U nekim drugim egzotičnim zemljama, može biti zanimljivo :)

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 16 Nov 2017, 19:03

Zavisi od coveka. Ja kad bas hocu da odmorim dusu tamo mi je ugodno. Preko dana setam uz more, vozim bajs, obilazim gradice ili kuliram na plazi uz pivo, uvece odem u trst na neku klopu ili sladoled. Meni je to dobar odmor.
Ko hoce diskoteke mora u budvu, ibicu, bg ili ns.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od kragujevac » 16 Nov 2017, 19:14

Floyd je napisao:
16 Nov 2017, 18:42
Meni je kuća na moru u Evropi promašaj u startu iz prostog razloga što sezona traje 3 meseca a račune plaćaš cele godine. U nekim drugim egzotičnim zemljama, može biti zanimljivo :)
U nekim drugim egzotičnim zemljama si bogu iza nogu od Evrope, što sa sobom potencijalno povlači druge probleme. Nekako mi je mirnija glava kad sam u Evropi, a ovo ćošence u Istri je kao puslica za penziju. Mada, ima dotle još par meseci da se radi.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 16 Nov 2017, 19:16

Delija, kamo srece da sam 13 godina u menadzmentu, tek sam poceo i daleko sam od borda :-)

Nije u svim kompanijama tako za napredovanje, u mojoj prethodnoj je moglo samo tako da se napreduje ako ti se slozi vise kockica :-) Ali to nije bila nemacka vec svajcarska kompanija.

Bio u Spaniji i Portugalu, i nije kuca zbog sezone, vec mi se atmosfera svidja :-)

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od speedy stikis » 16 Nov 2017, 19:24

Kuca u Andraluziji negde ili jug Grcke (Krit, Rodos) :cool!:

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 16 Nov 2017, 19:27

Slazem se. Nije samo sezona. Meni je super na primorju i tokom proleca i jeseni.
Taj deo istre je bas lep van letnje sezone. Kupas se na bazenima sa morskom vodom a napolju nije toplo pa mozes da uzivas i setas na 20-25c.
Naravno i blizina je bitna. Ja sam iz ns tamo za sest sati voznje.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Floyd » 16 Nov 2017, 23:29


Darko je napisao:Zavisi od coveka. Ja kad bas hocu da odmorim dusu tamo mi je ugodno. Preko dana setam uz more, vozim bajs, obilazim gradice ili kuliram na plazi uz pivo, uvece odem u trst na neku klopu ili sladoled. Meni je to dobar odmor.
Ko hoce diskoteke mora u budvu, ibicu, bg ili ns.
Naravno. Glupo bi bilo da se svima sviđa isto.
kragujevac je napisao:U nekim drugim egzotičnim zemljama si bogu iza nogu od Evrope, što sa sobom potencijalno povlači druge probleme. Nekako mi je mirnija glava kad sam u Evropi, a ovo ćošence u Istri je kao puslica za penziju. Mada, ima dotle još par meseci da se radi.
Nisam ni mislio na neke politički nestabilne zemlje. Imaš egzotične zemlje koje su pod kontrolom EU zemalja.

Od Španije su mi ok Kanarska ostrva a u Grčkoj mi se sviđa deo južno od Atine.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 16 Nov 2017, 23:38

Mislis verovatno na britanske, holandske i francuske prekomorske teritorije. Deluje sve to lepo i egzoticno. Ali sigurno komplikovano sto se tice prevoza da odes tamo i vracas se cesto u evropu, kao i nedostupno za porodicu i prijatelje da ti lako dodju u posetu ti odes kod njih kad god pozelis.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1956
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Mobile uploads :)

Post od 123456 » 17 Nov 2017, 07:58

ljubitelj je napisao:
14 Nov 2017, 23:28
Napisao sam jasno koji kraj Slovenije sam obisao, i koji putevi su zreli za ozbiljan upgrade.
Jedan takav je od autoputa preko mesta Lesce do Bohinja i Vogela.
Isti takav je bio i pre 30godina, kao da je vreme stalo.
Na autoputu se odavno nalaze naplatne kucice i odavno se vrsi naplata putarine, skoro 40 godina.
ftj, a gde si ti procitao da sam isao autom, Prema kategoriji vozila se razlicito naplacuje, konkretno od Bregane do Kranja mislim da ima 3 ili 4 puta da se stane u koloni, i plati putarina. U pitanju je carter bus i naravno da je tako kako sam napisao. Karavanke tunel je na glavnom koridoru X i postao je usko grlo a evo ima skoro 30godina da jos nije zavrsen kao autoputni profil. Meni to nije nesto pozitivno i super pa je za pohvalu.


Bled je ok, sredjen bogatstvo i urednost se jasno vidi. I cene su adekvatno veoma jake.
Bohinj stare kuce, sa fasadom koja otpada, pute uzan sa zakrpom preko zakrpe. Negde toliko uzan da ne mogu dva vozila da se mimoidju, bankine- ivice puta nema.
Vintgar koji je oduvek bio cuven, nema pitku vodu iz slavine, parking neuredjen, nema ni svetiljki ljudski.
Na Vogelu cuveni hotel u raspadu i stanju kakvo je kod nas moglo da se vidi samo tokom 90tih i samog pocetkom 2000tih,
Kabinska zicara je super sredjena i to je svetla tacka a to je mnogo decenija unazad poznato turisticko mesto od koga se ocekuje da bude tip top nakon 50+ godina razvoja.

Nije Slovenija nista posebno a pogotovu ako se uporedi sa Slovackom, Ceskom ili Poljskom danas. U mnogo cemu su ove zemlje sredjenije i sa boljom infrastrukturom.

Treba sici malo u narod, malo sa glavnog autoputa i druziti se sa domacima pa cuti iz prve ruke kako je kao bajno i sjajno a osnovne stvari se ne mogu godinama resiti. Tamo kao i ovde slicno, sareno. Negde dobro negde lose. Tu gde sam spavao iznad Bohinjskog jezera vlasnik turistickog objekta se zalio kako je pre 2 godine bila neka jaca oluja i poplava ostetila makadamski put i da su 2 godine cekali da se smiluju nadlezni da kao poprave. On kupio 4WD auto da bi mogao da stigne.
A samput je horor, jedva se vozi 20km/h i treba generalno da se sto bi rekli od temelja sredi. Jedva nekih 8km, Tako loseg puta jos nisam sreo nigde, ni u Srbiji po zabitima.

Domacini su super, kao i ovde rado ugoste turiste. Za trazene cene Slovenija bi morala da bude mnoooogo bolje sredjena i daleko bolji kvalitet usluge.
Ne znam, mozda je Ljubljana kao prestonica usisala vise novca i vise se uradilo, provincija i to bogatiji taj kraj Slovenije bi trebalo da je dosta bolje nego sto sam video.

Posto sam boravio takodje u Albaniji, isao svojim autom, vrlo kratko nakon Slovenije tek nakon toga mi SLovenija nije neki wow pogotovu puteva. Da, putevi magistrale u AL su novi i kudikamo bolji nego i u Sloveniji i Srbiji. Milina za voznju, jos da malo i vozacka kultura uznapreduje i nemam zamerki.
I naravno prelazak granice i policijski posao ubrza a ne da se ceka u koloni sat vremena za ulazak po vrelom juznom Suncu.
Isao sam iz radoznalost ali cu svakako ponovo otici na malo duze da se upoznam jer su albanski nacionalni parkovi vrhunske prirode i bije ih glas da su izuzetno cisti.

Ovaj post potvrdjuje pravilo, da su svi dugi postovi ozbiljno šuplji i da ih ne treba čitati. :glavomuzid: 97,64 % posto stvari su obične gluposti i slazem se sa Darkom, da bi dotičnog člana trebalo staviti na ignore i poslati na ana.rs.

U Sloveniji smo od 2009. godine i tvrdim da je sve napisano u ovom postu pisano napamet tek cisto da se nesto napise . Solidno smo stekli za ovih 8 god (imam 34), krenuli smo od nule bez ičije pomoći, niti jedan euro nemamo dugovanja prema bilo kome i izuzetno smo zadovoljni životom u Sloveniji, kako u finansijskom tako u izobraževalnom, sigurnostnem, kulturološkom, administrativnem i svakom drugom smislu.
Nece pisati duge poslove i odgovarati na ovakve nebuloze.

Samo su reci, kao neko ko je visoko izobrazen, da je razlika u odnosu na Srbiju kao nebo i zemlja, i sve vise smo tu, razlika je sve veca i veca :doubleup:

Pozdrav :pivo:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Floyd » 17 Nov 2017, 10:03

Svako ima pravo na svoje mišljenje.

Ja nisam primetio da je rečeno da je Srbija bolja. Jeste Slovenija ispred, uvek je i bila ali nije baš ni neka destinacija iz snova za emigraciju, posebno ne za Srbe.
Darko je napisao:Mislis verovatno na britanske, holandske i francuske prekomorske teritorije. Deluje sve to lepo i egzoticno. Ali sigurno komplikovano sto se tice prevoza da odes tamo i vracas se cesto u evropu, kao i nedostupno za porodicu i prijatelje da ti lako dodju u posetu ti odes kod njih kad god pozelis.
Poenta mora i jeste da se izoluješ i odmoriš par dana / nedelja a ne da dočekuješ rođake sa sela :) Prednost tih destinacija je što leto traje cele godine pa uvek možeš da pobegneš tamo od evropske zime.

Poslednja izmena od Floyd u 17 Nov 2017, 10:03, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori