Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 17 Nov 2017, 10:14

Kao i sve ima svoje prednosti i mane.

Mada i na lokaciji koju smo spominjali ume i zimi da bude dosta lepse vreme i vise sunca u odnosu na kontinentalnu evropu.



Slika


Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od snork » 17 Nov 2017, 10:22

:kezo:

Slika
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od kragujevac » 17 Nov 2017, 10:29

Meni je ideja o kupovini neke nekretnine u Portorožu. Piranu ili Kopru prilično logična (i ostvariva) opcija, bar mi to za sada izgleda najrealnije. U odnosu na jug Nemačke bukvalno "iza ćoška" :) , cene su baš OK, logistika sasvim zadovoljavajuća a o prirodnim lepotama ne treba ni pričati.
Obzirom da je kupovina nekretnine u Minhenu nemoguća misija jer su cene u nebesima, a kupovina u Kragujevcu nelogičan korak (bar u sadašnjoj situaciji), sve više mi se Istra mota po glavi. Videćemo šta će se dešavati u dogledno vreme, kakve planove imaju klinci i tako to.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Delija » 17 Nov 2017, 10:32

Koliko godina iznajmljivanja na raznim lokacijama u svetu imas za cifru koju ces da das za kupovinu?
Racunaj inicijalnu cifru i troskove/ulaganje koje imas svake godine u tako nesto.

Jedno je kupovina nekretnine u kojoj ces provesti 80% vremena, a ovako nesto (u ovoj "klasi")... :pardon:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od kragujevac » 17 Nov 2017, 10:38

Ma nemam ja ideju provodjenja odmora ili tome slično, za tako nešto sigurno ne bih utukao toliki novac. Meni je ideja da tu kupimo neki stan i da provedemo "stare dane" , da ne kažem penziju (do koje ima još da se radi). Naravno, to ne zavisi samo od mene, šta mi vrede stari dani u Istri ako klinci odluče da se odsele u Skandinaviju, USA ili ko zna gde. O tome je za sada rano pričati, ali mi se kao opcija veoma svidja i finansijski je apsolutno izvodljiva.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ljubitelj » 17 Nov 2017, 10:48

Kada neko ni ne procita o cemu je tekst onda sa 97,64% zakljuci da samo on ima pravo na ekskluzivno misljenje, I to jos komentarise o svom licnom statusu sto tek nema veze sa postom o putevmia, fasadama, naplatnim kucicama i opste utisku jednog turiste u poredjenju sa drugim zemljama.
A tolerancija i osnovna kultura komunikacije nije naucena ni za 8 godina. :glavomuzid: Ne stice se to novcem :pardon:

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 17 Nov 2017, 10:53

Koper je veoma lep grad za zivot. Ima oko 40-50k ljudi ali ima sve sto i dosta veci gradovi, od tržnih centara, sportskih terena, kafica, restorana, dosta poslovnih objekata, firmi. Stambeni deo je na brdu iznad starog grada i ima fantastican pogled na zaliv.
Sad se stari put do izole zatvorio za saobracaj pa se uz obalu stvorilo ogromno setaliste sa biciklistickim stazama.
Do prve ulice u trstu ima samo 10km. Do umaga u HR pola sata vožnje.
Neko mi je ranije pricao da su se tamo 1990-91 u pocetku rata mogli kupiti stanovi za smešne pare ali ko je tad razmisljao o tome.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Floyd » 17 Nov 2017, 11:28

kragujevac je napisao:Meni je ideja da tu kupimo neki stan i da provedemo "stare dane" , da ne kažem penziju (do koje ima još da se radi).
E Šumadinac... umesto da u penziji uživaš u prirodnim lepotama Šumadije ti ideš u Sloveniju gde će da te zovu Čefur :)

https://youtu.be/O_MkmxMvBxg

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 17 Nov 2017, 11:34

To ne mora da znaci, nije to njihova izvorna teritorija nego su otisli italijani.
Pored toga veliki deo stanovnista je poreklom ili govori srpski.
Srbin iz crne gore je gradonacelnik kopra.

Population by native language
According to the 2002 census,[10] this is the linguistic breakdown of the population:

Slovene 35,246 (74.1%)
Croatian, Bosnian or Serbian 8,314 (17.5%)
Italian 1,059 (2.2%)
Albanian 240 (0.50%)
Macedonian 227 (0.50%)
Others and unknown 2,453 (5.2%)
Total 47,539

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od kragujevac » 17 Nov 2017, 11:38

Ma lepa je Šumadija, mnogo lepa, tu nema govora. Lepa je tamo gde nema ljudi. A šta mi vredi sva ta lepota kad je kompletna infrastruktura na već poznatom nivou, a kad zatreba nešto od te infrastrukture, mogu samo da se tešim da je tako kako je, ali mi je zato okolina lepa. Ako se ne desi neko veeeeliko čudo..........Samo što sam ja odavno prestao da verujem u čuda. :zbunjen: A to kako će ko koga i gde da zove, to ćemo da diskutujemo kad dodje vreme. Znam u Kragujevcu osobe koje i dan danas zovu "Švaba" zato što su par godina radili u Nemačkoj.
Poslednja izmena od kragujevac u 17 Nov 2017, 11:45, izmenjeno 1 put ukupno.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 17 Nov 2017, 11:44

Kragujevac ovde ces da uzivas, stari put koper izola zatvoren za saobracaj i pretvoren u zonu za rekreaciju. Ove godine sam hteo kolima da prodjem al stativa (sto bi delija rekao) :)
Planiram da kupim onaj bajs na rasklapanje da ga vozim tamo kad odem jednom godisnje :D
Sto bi onaj doticni rekao, sredjenije je u albaniji.


https://www.youtube.com/watch?v=zVOu_C-SwGk

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 17 Nov 2017, 12:24

I ja razmisljam kao Kragujevac.

Kuca u Srbiji je tu, ali kucica za penziju tamo negde na moru je lepa zelja.

Ovde gde sam moze se kupiti nekretnina na 50 godina, nego ko zna sta gde kada i kako, tako da sam expensovao trosak najma, ne ide u CAPEX :-)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Delija » 17 Nov 2017, 12:37

Dare, covece, preseli se vise u taj Kopar - sanjas ga i nocu i danju :pardon:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od aviator » 17 Nov 2017, 13:58

Voli čovek. Šta ćeš...? :)

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od passenger » 17 Nov 2017, 18:53

Delija je napisao:
17 Nov 2017, 10:32
Koliko godina iznajmljivanja na raznim lokacijama u svetu imas za cifru koju ces da das za kupovinu?
Racunaj inicijalnu cifru i troskove/ulaganje koje imas svake godine u tako nesto.

Jedno je kupovina nekretnine u kojoj ces provesti 80% vremena, a ovako nesto (u ovoj "klasi")... :pardon:
Bas o tome svaki put pricam kad neko pomene kupovinu stana. Prijatelji uzeli stan u Susnju, Bar,za tipa 30 000 eura. Narednih 20 godina bi imali godisnje fino putovanje za te pare.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori