Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ralee » 31 Mar 2017, 16:37

Kav crni vuk jeremic turcin, ne daj boze njega za predsednika.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od starac vujadin » 31 Mar 2017, 16:42

Ne brini se, neće biti Turčin predsednik ;)

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Velja » 31 Mar 2017, 16:43

starac vujadin je napisao:Kao što ne može vlast ovde da se menja samo narodnom voljom, tako ne može samo ni voljom nekog spolja.

Države kapaciteta i položaja kao što je naša su potpuno zavisne od trenutne volje i trgovine velikih zemalja. Isto kao što se poštuje izborna volja naroda Moldavije, Azerbejdžana, Egipta, Zimbabvea, Iraka, Makedonije, Kolumbije, Belorusije, Albanije, Obale Slonovače itd, tako se gleda i kod nas. Mi čak nismo ni nekakav ulog, mi smo čip.
AV trenutno odgovara svima, od SAD, preko EU, RU, pa sve do PRC. Razlog ne smem ni da pretpostavim...
Tu nam ni kožne gaće ne pomažu, može da ispiše koji god hoće procenat i čestitke će mu stići sa svih strana, to ni Sloba nije nikad imao :)

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Scuderia » 31 Mar 2017, 16:52

Slika

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ralee » 31 Mar 2017, 16:55

starac vujadin je napisao:Ne brini se, neće biti Turčin predsednik ;)
Taman posla da se brinem. Nemam ja konja za trku.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od starac vujadin » 31 Mar 2017, 17:12

Velja je napisao:
starac vujadin je napisao:Kao što ne može vlast ovde da se menja samo narodnom voljom, tako ne može samo ni voljom nekog spolja.

Države kapaciteta i položaja kao što je naša su potpuno zavisne od trenutne volje i trgovine velikih zemalja. Isto kao što se poštuje izborna volja naroda Moldavije, Azerbejdžana, Egipta, Zimbabvea, Iraka, Makedonije, Kolumbije, Belorusije, Albanije, Obale Slonovače itd, tako se gleda i kod nas. Mi čak nismo ni nekakav ulog, mi smo čip.
AV trenutno odgovara svima, od SAD, preko EU, RU, pa sve do PRC. Razlog ne smem ni da pretpostavim...
Tu nam ni kožne gaće ne pomažu, može da ispiše koji god hoće procenat i čestitke će mu stići sa svih strana, to ni Sloba nije nikad imao :)
Tu si sad nabrojao neke zemlje koje nisu baš tako lagane "monete za potkosurivanje". Pretpostavljam da si to onako random nabrajao, ali hajde da malo prokomentarišem...

Azerbejdžan vodi svoju politiku gde pametno koristi svoj energetski potencijal za svoj poltički položaj. Prozapadno su orijentisani, ali su istovrmeeno bez problema odbili ideju da oni budu glavna alternativa Južnom toku i da im zapad vrlo brzo ispumpa gas i naftu da ostanu bez ičega za 10-20 godina, a vode računa i o odnosima s Rusima.

Egipat je suviše velika zemlja da bi bila marioneta. Eto, desilo se "arapsko proleće", ali su oni sada bliži Rusima nego ikada sem za vreme Nasera, a bili su od Sadata jedni od najstabilnijih američkih saveznika...ironija sudbine

Belorusija se smatra isturenom ruskom rukom i Lukašenko jeste verni saveznik, ali vrlo često uvaljuje kontru Rusima i nije bespogovorni poslušnik već gleda da izvuče što više za svoju državu od Rusa i oko toga nema milosti. Vrlo uskoro će morati Putin da se nalaz i s njim da "peglaju" razna pitanja i verovatno će se završititi time što će Rusi popustiti kao i obično kada je Lukašenko u pitanju.

Da je to baš tako ne bi jedan Ekvador godinama štitio Asanža od izručenja, već bi ga odmah isporučili.

AV odgovara gotovo svima (istina, Ameri nisu dali neki otvoreni znak podrške, pa su zbog toga ovi njegovi iz izbornog štaba morali da upotrebe pre dva dana Trampovo protokolarno pismo poslato pre tri nedelje (!) gde se zahvaljuje Vučiću na čestitci kao da je to znak podrške za izbore...) i to celu stvar čini teškom i komplikovanom.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Velja » 31 Mar 2017, 17:30

Namerno sam nabacio i par zemalja bogatih resursima i sa brojnim stanovništvom, čisto da nas ne poredim samo sa nekom gologuzijom.
Svejedno, poenta posta je da li bilo ko na ovom svetu doživljava izbore u npr Mjanmaru kao relevantan izraz volje građana. Ili Angole, recimo. Tu smo mi, tu smo se nažalost srozali.
Ne želim da obeshrabrujem vas koji izlazite u nedelju, ali bar opsujte dok vas guraju pred zid, pljunite...
Nama iz ,,polukruga trojke'' ne bi smelo da je ispod časti da glasamo za seljačića u vunenim čarapama :)

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 31 Mar 2017, 17:50

Promašio si poentu, niko od aktuelnih kandidata ne bi pravio bitne zaokrete u spoljnoj politici, pa da je nekome spolja bitno da isforsira AV ili mu pomogne da namesti/ukrade.
Ono zbog čega AV ne valja je čisto unutrašnje pitanje i tiče se samo nas, zabole Angelu da se oko toga cima.

Kao da se ja cimam oko toga ko će u mom razredu biti predsednik, potpuno mi svejedno, nek sami izaberu ko im je po volji.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od grujicd » 31 Mar 2017, 17:58

Možda sam slep, ali ne vidim kako neko sa strane može da utiče na rezultate naših izbora? Najviše što mogu da učine je da daju nekom pare za kampanju (ok, neki mali uticaj), ili eventualno proslede neki prljavi veš o protivniku, ali to je smešno i za to nam ne treba CIA.

Pa USA establišment nije mogao ni njima da završi predsednika koji im odgovara. Ne treba da tražimo protivnika sa strane, pre svega nas jašu naši.

Skroz drugo pitanje je šta onaj ko je na vlasti može da uradi u međunarodnim odnosima. Tu jeste da se ne pitamo puno, i igramo kako jači kažu, ko god da je sa naše strane.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 31 Mar 2017, 18:02

+1
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od jaksa » 31 Mar 2017, 18:07

Ne znam jel bilo već ali može još 1x na preslušavanje pa u nedelju polako...
https://www.youtube.com/watch?v=IK7b4QP4CPA

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Velja » 31 Mar 2017, 18:10

Vladapetr je napisao:Promašio si poentu, niko od aktuelnih kandidata ne bi pravio bitne zaokrete u spoljnoj politici, pa da je nekome spolja bitno da isforsira AV ili mu pomogne da namesti/ukrade.
Ono zbog čega AV ne valja je čisto unutrašnje pitanje i tiče se samo nas, zabole Angelu da se oko toga cima.

Kao da se ja cimam oko toga ko će u mom razredu biti predsednik, potpuno mi svejedno, nek sami izaberu ko im je po volji.

On im je nešta obećao, tj njega su pitali da li će nešta da odradi još dok je bio u SRS. Zato su se uhvatili njega, a ovi ostali kandidati su isfabrikovani čisto performansa radi - seljačić se provukao ispod radara...
grujicd je napisao:Možda sam slep, ali ne vidim kako neko sa strane može da utiče na rezultate naših izbora? Najviše što mogu da učine je da daju nekom pare za kampanju (ok, neki mali uticaj), ili eventualno proslede neki prljavi veš o protivniku, ali to je smešno i za to nam ne treba CIA.

Pa USA establišment nije mogao ni njima da završi predsednika koji im odgovara. Ne treba da tražimo protivnika sa strane, pre svega nas jašu naši.

Skroz drugo pitanje je šta onaj ko je na vlasti može da uradi u međunarodnim odnosima. Tu jeste da se ne pitamo puno, i igramo kako jači kažu, ko god da je sa naše strane.

Na zapadu se tim sportom bave dugo dugo... Sve metode su prisutne, od navođenja birača, pa do beskrupuloznog falsifikovanja. Danas smo svedoci ovog prvog načina, optužnica za ovo troje (ne znam kako da ih nazovem)...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 31 Mar 2017, 18:13

Aman, koga zabole za optužnicu protiv Radete i ekipe? To će baš da donese neku prevagu u pm... Alek je obećao strejndžerima da će da im završi nešto što neko drugi ne bi mogao? Stvarno? A šta to?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Velja » 31 Mar 2017, 18:16

E to možemo samo da nagađamo zasad...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 31 Mar 2017, 18:18

To nagadjanje se zove paranoja, "znam" da ima nešto ali treba da smislimo šta je. Time se, na sreću, ne bavim ;)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori