Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Xepoj87 » 02 Sep 2017, 19:32

I ja to htedoh sada da pitam :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12313
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od shandu90 » 02 Sep 2017, 19:37

I meni tako izgleda, bas je velika.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od dag81 » 02 Sep 2017, 19:37

Lepo izgleda, jedino mi bode oci sto je ograda visa od kapije. Za ulaz mi je ok, sto mora kroz mala vrata kad je otvorena kapija.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Ralee » 02 Sep 2017, 19:51

Da li na osb ploce moze da ide parket ili plocice?

ljubitelj
Postovi: 10581
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od ljubitelj » 02 Sep 2017, 20:05

pedja je napisao:
27 Avg 2017, 20:16
Da neko ne zna slučajno odnos potrošnje struje, kao i prednosti/mane, u sledećim situacijama:
1. El.kotao sa radijatorima
2. El.kotao sa podnim grejanjem, bez radijatora
3. Norveški radijatori

Pretpostavimo da je u pitanju isti jednoiposoban stan, od 40-45kvm, za održavanje iste temperature.
Znači, ne treba mi tačan račun za struju, već neki odnos potrošnje između ova tri vida grejanja. Šta biste izabrali?
1 i 3 je jedno te isto, radijatori su norveski, srpski, kineski, bugarski,,,, svi rade na identican nacin i imaju isti efekat.
Podno moze da ustedi do 6% za svaki stepen C nize temperature vozduha ali je uslov da nema gubitaka toplote kroz zid, inace je razlika u odnosu na radijator oko 3-4%.

Potrosnja energije u ovom slucaju struje ne zavisi od odabranog prenosnika toplote vec od potrosnje prostorije tj direktno od potorsnje stana od 45kvm.

Ukoliko zelis manju potrosnju struje smanji potrosnju stana a odaberi koje god hoces grejno telo. O tome kolika je ocekivana potrosnja stana, prostorije, zgrade, kaze ti iskazana energetska klasa.

dgajic
Postovi: 112
Pridružio se: 17 Jul 2012, 21:03

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od dgajic » 02 Sep 2017, 21:19

dragan je napisao:Ovo je klizna kapija, kad je otvorena zagradi pesacki ulaz?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Jeste, originalno sam hteo garazu/nadstresnicu odmah tu, da kola direkt uteram i ne gubim od dvorista. U tom slucaju bi isla segmentna vrata sa podizanjem. To ne moze, tj. ne moze objekat na regulacionu liniju, mora biti uvucen bar 5m. Nisam taj deo razradio kada je trebalo, tako da smo onda uklapali. Ovako bi trebalo da izgleda, sa nadstresnicom 7x6m:

Slika

Na renderu je kapija sa 2 krila, ali je krilo od 2.8m pretesko i ova firma nije htela to da radi, a drugi je da bi krilo pri otvaranju zauzimalo mesto gde mogu da parkiram jos 2 automobila...ne znam zasto ali opet :)

Mada mislim da nece mnogo smetati, cak i motor za veliku kapiju ima senzor da li je mala otvorena u kom slucaju ne otvara, tako da ovo resenje nije neubicajeno.

Dag je u pravu, niza je kapija, nije bilo planu, mislim da nismo uracunali okapnice - bas cu sutra da izmerim razliku, nije mi uzivo bolo oci kao na slici.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od dragan » 02 Sep 2017, 21:27

Koja firma ti je to radila i ako moze neka okvirna cena, moze i na pp?
Ja cu verovatno za kapiju ispred garaze morati tako nesto da napravim, da zagradi mala vrata, videcu jos...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10581
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od ljubitelj » 02 Sep 2017, 21:32

Xepoj87 je napisao:
22 Avg 2017, 00:19
Apsolutno netacno.
Ta prica vazi za fiksnu racunicPoredis TA pec, koja je puka suprotnost toga i sustina joj je drugacija, gde cim ukljucis izduvavanje, pozdravi se sa stednjom.


Prvi put cujem da Fujitsu koristi tudje delove. Cije delove koriste, moze li neki link ka tim informacijama?
Tacno sam napisao koliko i kada se menja energetski bilans u funkciji cene energije.
Prica o kolicini potrosene energije objekta vazi uvek i ne zavisi od nacina grejanja.

Uporedio sam CENU energjje koja se upotrebi tokom faze akumulacije toplote. Sustina je u postojanju razlicite dnevne i nocne tarife i time razlicite cene akumuliranog kWh, potpuno je svejedno da li ces za akumulaciju toplote nocu koristi TA pec, klimu- TP ili bilo koji elektro grejac.

Cudi me da se prvi put upoznajes da Fujitsu ne proizvodi kompresor koji je glavni i osnovni deo uredjaja.
Pogledaju u neko njihovo uputstvo sa oznakama delova /spisak na kraju uputstva/ciji kompresor se koristi u kojim modelima/serijama.
Mrzi me da preturam po uputstvima, prva serija Nocrie je sklopljena sa Toshiba delovima koliko se secam, I to sa istim koji je u modelu Daisekai samo je Fujitsu podesen sa nesto vecim limiterom maks, broja obrtaja.

Proizvodjaci koji koriste svoje kompresore , elektroniku su Toshiba, HItachi, Panasonic, ove navodim kao primer koji sve imaju unutar svoje proizvodnje od razvoja do gotovog proizvoda.
Fujitsu je u grupi onih koji sklapaju klime od delova koje kupe od drugih.
Pogledaj na bilo koju plocu elektronike Fujitsu koje su oznake na cipovima, ko ih je proizveo.
Ono sto proizvodi Fujitsu je kontrolni softver, skoro pa samo to, I po tome se nesto razlikuje nacin rada od drugih. '
Fujitsu su ok za grejanje, ne bih ih posebno izdvajao od ostalih japanaca cije delove koriste.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Xepoj87 » 03 Sep 2017, 00:28

Ne vazi uvek, vec vazi za zatvoren prostor.
Ako se non stop luftira, ta racunica se dosta menja i na kraju je bitno sta je cilj grejnog tela, da zagreje celu prostoriju jednako ili da ti negde bude toplo, negde hladnije i koliko se koja prostorija koristi.

Lepo sam trazio linkove ka informacijama ili naravno, sliku uputstva aktuelnih modela klima i u kome pise koji deo ko proizvodi.
Ono sto ja znam, jeste da zajedno proizvode twin rotor kompresore pod imenom trece firme, koja je zajedno osnovana pre nekih 5,6 godina.
Mozda ti ipak imas neki info koji ni sam proizvodjac nema.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ljubitelj
Postovi: 10581
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od ljubitelj » 03 Sep 2017, 11:07

Mozda ti ipak imas neki info koji ni sam proizvodjac nema.
Da da, tajni info koji je dostupan svakome ko zaviri u servisno uputstvo Nocrie 14Z. :)
A to je model koji je Fujitsu najvise reklamirao, u sali u Skandinaviji ga zovu overklokovana Toshiba. Model koji je proslavio Fujitsu pre 15tak godina.
Za mene Fujitsu nije nova firma da pocinje istorija pre 5-6 godina.
Ako se ogranicavas samo na proizvode nakon izgradnje tajlandske fabrike onda si u pravu.

Fujitsu press release povodom izgradnje fabrike u Tajlandu.http://www.fujitsu-general.com/global/n ... index.html

In the past, our company has been procuring all compressors for air conditioners from external source but in the future, will enhance the competitiveness of middle and large size air conditioners by developing and producing optimum compressors for our air conditioners in our own factor

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Xepoj87 » 03 Sep 2017, 11:28

Da, ali si ti rekao da Fujitsu sklapa od tudjih delova, sto prosto nije tacno.
Nisi rekao da je nekada sklapao, nego da sada sklapa.

A od informacije da je Fujitsu pre 10 godina koristio tudje kompresore, nemamo apsolutno nikakve koristi.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od jaksa » 04 Sep 2017, 14:00

Ukoliko skupština stanara stambene zgrade misli da je zgrada na dobrom mestu da se iskoristi za reklamiranje (reklama na fasadi zgrade), kome da se obrati?

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Ji 4Tze » 04 Sep 2017, 21:26

U opštinu po dozvolu, s projektom.
Košta prilično, tako sam bar čuo.
Boringly average, but also perfect for school run mums

zYx
Postovi: 117
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:01
Garaža: F10 525d LCI
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od zYx » 13 Okt 2017, 13:58

Pod od novčića:

Slika

ostatak na:

https://imgur.com/gallery/HBFQW

:bravo:

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Geza » 13 Okt 2017, 15:22

Sigurno je utukao silne pare.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori