Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Alat

Post od passenger » 22 Apr 2017, 20:43

Mene ne zanima šta pravi neko od terase. Imao sam par komšija koji su zagradili terase i nikome nije smetalo. Jedino što su bili zamoljeni da stavljaju ciglu iste boje. U mojoj zgradi gde sam živeo, od 30 stanova koliko ima u tom ulazu, bar 6-7 je zagradilo.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Alat

Post od Delija » 22 Apr 2017, 20:49

ikac2000 je napisao:A u cemu je fora za druge stanare ako neko zastakli, osim ako im smeta estetika?
Naravno da mi smeta estetika. To je moja kuca i necu da lici na cirkus.

End off :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Alat

Post od nenad.fil » 22 Apr 2017, 20:57

Delija, imaš li stanare? Imaš više stanova u svojoj kući? Ako je odgovor ne, a neki od stanara regularno traži dozvolu itd. u čemu je problem?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Alat

Post od Mladen7 » 22 Apr 2017, 21:01

Da odgovorim Deliji samo, izvinjavam se :pardon:
Delija je napisao:
Mladen7 je napisao:Ja to polako od terase pravim, zatvorio je Rehau profilima i prozorima pa polako...
Reci mi da se salis :kuku:

Zovem komunalce i gradjevinsku inspekciju u roku od odmah ako vidim da neko zastakljuje / ogradjuje terasu u zgradi u kojoj zivim. Pa sve da mi je rod najrodjeniji. Mrtav sam ozbiljan.
Radi se o lođi preciznije ne o klasičnoj terasi. Prilično je drugačije estetski kada se odradi na terasi to stoji.
Mnogi stanari su uradili i konsultovana je opština tj to je uradio predsednik kućnog saveta.
Ne liči na cirkus, vrlo je neupadljivo prozori na stanu isti kao i na lođi.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Delija » 22 Apr 2017, 21:12

Nastavak price iz ovog topic-a:
viewtopic.php?f=25&t=2572&view=unread#p708459

nenad.fil je napisao:Delija, imaš li stanare? Imaš više stanova u svojoj kuci? Ako je odgovor ne, a neki od stanara regularno traži dozvolu itd. u cemu je problem?
Kad kazem "kuca" mislim na mesto gde zivim. Zivim u zgradi.

Mladen7 je napisao:Radi se o lodi preciznije ne o klasicnoj terasi. Prilicno je drugacije estetski kada se odradi na terasi to stoji.
Mnogi stanari su uradili i konsultovana je opština tj to je uradio predsednik kucnog saveta.
Ne lici na cirkus, vrlo je neupadljivo prozori na stanu isti kao i na lodi.
Po Zakonu o planiranju i gradnji gradjevinske radove kojima se menja spoljni izgled zgrade (objekta) svrstava u rekonstrukciju objekta i za njih je neophodno pribavljanje gradjevinske dozvole.

Nema tu "konsultovanja opstine" - potrebna je gradjevinska dozvola. A ta dozvola se jako tesko dobija - da ne kazem da je nemoguce dobiti je za takve radove. Znam nekolicinu ljudi koji su glatko odbijeni i vec godinama pokusavaju da je izbunare. Nadam se da je nikad nece dobiti jer to sto su smislili ne lici ni na sta :(

I to nije bez razloga - jer to menja spoljni izgled zgrade iliti poruznjuje je bez izuzetka.
Zgrada u kojoj sam bio podstanar je licila na pionirski crtez - svako je na svoju ruku "dizajnirao" svoju zastakljenu terasu :kuku:

BTW, ljudi jedva dobiju dozvolu za renoviranje enterijera svog stana i cekaju na nju po 6 meseci, pa i godinu-dve i jos ih i odbiju posle toliko vremena sa nekim glupim razlogom u fazonu FT1P.



p.s. Nista licno protiv tebe, naravno!
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od ftj » 22 Apr 2017, 21:26

Delija ti bese zivis u nemackoj :) Pa ljudi ovde nadograde sprat dva, izgrade kucu na krovu, izgrade zgradu od 7 spratova bez gradjevinske dozvole na dedinju(vlasnici studija b) a mi ovde da diskutujemo o zastakljenoj terasi.

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od aviator » 22 Apr 2017, 21:38

Dok ne napravimo "Nemačku" u svojoj glavi, bićemo tu gde smo.
Džaba nam 100 izbora i smena vlasti...
Inače Delija je 100% u pravu.

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Mladen7 » 22 Apr 2017, 21:45

Nista... onda posto sam jedini ovde koji se ne drzi 100℅ propisa, iako mi se bas drzanje principa i propisa prilicno us*lo u zivot, streljajte.


TT

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od nuk » 22 Apr 2017, 21:49

ftj je napisao:Delija ti bese zivis u nemackoj :) Pa ljudi ovde nadograde sprat dva, izgrade kucu na krovu, izgrade zgradu od 7 spratova bez gradjevinske dozvole na dedinju(vlasnici studija b) a mi ovde da diskutujemo o zastakljenoj terasi.
Zvezdara...

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Delija » 22 Apr 2017, 22:18

@nuk
Vrlo diskretno :D
Mladen7 je napisao:Nista... onda posto sam jedini ovde koji se ne drzi 100℅ propisa, iako mi se bas drzanje principa i propisa prilicno us*lo u zivot, streljajte.
Ma necemo, ti si nas :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Velja » 23 Apr 2017, 07:55

aviator je napisao:Dok ne napravimo "Nemačku" u svojoj glavi, bićemo tu gde smo.
+1
Za početak, krenimo od kola :kafa:

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od passenger » 23 Apr 2017, 12:48

:kezo:
Svi po Golfa i Passata, pa da rušimo zagradjene terase!
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od kragujevac » 23 Apr 2017, 13:03

Ovde ima jako puno naselja gde će da dignu frku pregolemu ako neko na terasu nakalemi satelitsku antenu ili tendu koja se ne uklapa u fasadu zgrade, a kamoli da neko zagradjuje ili zastakljuje terase, dozidjuje spratove kako mu dodje i tome slično. Naravno da ima i kojekakvih Harlema i Bronxova gde žive razni indijanci i kauboji pa tu komunalci ne zanovetaju toliko, ali u tim delovima niko normalan i neće da stanuje, tako da je to za zanemariti.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od ljuba » 23 Apr 2017, 13:06

Meni je fascinantno da u NL gde je sve ultra regulisano a posebno Amsterdam, za prosirenje kuce (cesto tipske gradnje) u svojoj basti do valjda 4m dubine ne treba ni jedna jedina dozvola, samo opali. Isto vazi i za garazu u svom dvoristu, ali ima nekih ogranicenja.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Puzo81 » 23 Apr 2017, 13:07

Skoro svaki drugi stan u mojoj zgradi a u okolnim su zastaklili/zafiberglasovali kako god terase, nikakvih zakonskih prepreka u praksi.
Ja jos nisam ali planiram.

Bilo je dva slučaja da su komšije htele naciglirati i produžiti svoje terase, e tada je trebalo100% potpisa vlasnika jer se opterecivala dodatno zgrada.

Odgovori