Ratna tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Ratna tehnika

Post od DasAuto » 21 Jul 2017, 17:46

HKS je napisao:Ma jok, ne vidi nista, maketa, Yugoimport ga pravio. Ako je S125 star 29 godina skinuo stelt mladji od njega nekih 17-19 godina, zasto ne bi mogao S400 koji je nekoliko godina mladji od F22, i to jos nije eksportna verzija, a i posada je "original".
Naravno da smiju upotrijebiti S300/400 u Siriji, ali za zastitu sebe. Za to je i dovucen. U Siriji nisu uveli zonu zabrane letenja, pa ne znam zasto se ocekuje da se ruse americki i drugi avioni. A ni Sirija nije clanica ODKB pa da je toliko brane. Drugo je sto nasi novinari i kreteni slicni njima daju recenice tipa "Putin doveo supermocno oruzje - ni ptica vise nece da proleti u Siriji".
I bez nuklearnog oruzja bi to bio tezak zadatak, puno radara, aviona, brodova, a pogotovo tenkova. Veliki broj vojnika, rezerve, obucenost, motivisanost. Treba to sve probiti, a to bi bilo dosta krvavo.


Послато са m2 уз помоћ Тапатока
Slazem se sa tobom. Ali poenta moja je bila samo da Ameri jos uvjek vode kolo. Rusija jaca, to jeste, a i treba. Ali mi fakticki nista neznamo osim onog sto nam se prezentuje u medijama.

Inace moj ujak je ucestovao u skidanju F16 u BiH na kojem je film Behind Enemy Lines baziran :sreckovic:
Ali film pretjeran i to dobro.

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Ratna tehnika

Post od BAJKER » 21 Jul 2017, 18:26

Heineken je napisao:Slika nastala pred pogodak u metu rakete ispaljene sa KUB-a. Vezba nasih raketasa u BG Sabla 2017

Slika
Ovo je svakako poslednja slika koju bi voleo da vidi Americki pilot u ma kojem F avionu :kezo:
Slika

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Ratna tehnika

Post od aviator » 21 Jul 2017, 21:17

i A i B i F.

zuzazu
Postovi: 4607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Ratna tehnika

Post od zuzazu » 21 Jul 2017, 21:33

Kako mi rekose kolege koje su letele F16, F4, AEW&C, i ostala cudesa - jedina stvar koje se plase je air to air, ili surface to air missile.

Postoje nacini izbegavanja koje razradjuju i redovno vezbaju, ali ni oni ne veruju puno u njih.

Svaka cast Rujki za manevre na SU35, skidam kapu. Fantasticno je sta radi sa avionom.

Ali to je sve bezvezarija, ili cirkus sto neko rece.

Realnost je drugacija.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ratna tehnika

Post od Delija » 21 Jul 2017, 21:46

Rusi vs Ameri - rekao bih da to nekako ovako izgleda...

https://www.youtube.com/watch?v=6zUc-mpMGrs
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Ratna tehnika

Post od HKS » 21 Jul 2017, 21:48

U Koreji je, valjda, bilo ugriza preko ograde :D

Послато са m2 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ratna tehnika

Post od Delija » 21 Jul 2017, 21:50

To je bilo davno, dok su jos bili stenad - ti ugrizi su bili daleko slabiji :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Ratna tehnika

Post od kvcali » 21 Jul 2017, 23:23

zuzazu je napisao:Kako mi rekose kolege koje su letele F16, F4, AEW&C, i ostala cudesa - jedina stvar koje se plase je air to air, ili surface to air missile.

Postoje nacini izbegavanja koje razradjuju i redovno vezbaju, ali ni oni ne veruju puno u njih.

Svaka cast Rujki za manevre na SU35, skidam kapu. Fantasticno je sta radi sa avionom.

Ali to je sve bezvezarija, ili cirkus sto neko rece.

Realnost je drugacija.
kako radar na f 16 ili raketa koja je ispaljena i lokovala manevrabilnu metu, sto je avion jel, koji naglo izgubi brzinu, prakticno skine je na nulu i to u duzem vremenskom intervalu i naglo pocinje da propada, ja cenim da prestaje pracenje radara i da rakta misli da je meta oborena prestaje da je trazi ???
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21095
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ratna tehnika

Post od nidza » 21 Jul 2017, 23:27

Teško.

A A rakete gađaju i helikopter.

Njoj je bitno da vidi cilj, i to je to. Leti dok ga ne pogodi.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Ratna tehnika

Post od kvcali » 21 Jul 2017, 23:30

AIM 9 a amramski sto kazu rusi, nju na cilj navodi radar dok ne ukljuci GSN u terminalnom delu putanje ???
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Ratna tehnika

Post od HKS » 21 Jul 2017, 23:42

Kako bi piloti znali cime ih gadjaju?

Послато са m2 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Ratna tehnika

Post od kvcali » 22 Jul 2017, 09:51

e ...to je ta famozna elektronika i senzorika ;) :P
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

zuzazu
Postovi: 4607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Ratna tehnika

Post od zuzazu » 22 Jul 2017, 10:43

kvcali je napisao:
zuzazu je napisao:Kako mi rekose kolege koje su letele F16, F4, AEW&C, i ostala cudesa - jedina stvar koje se plase je air to air, ili surface to air missile.

Postoje nacini izbegavanja koje razradjuju i redovno vezbaju, ali ni oni ne veruju puno u njih.

Svaka cast Rujki za manevre na SU35, skidam kapu. Fantasticno je sta radi sa avionom.

Ali to je sve bezvezarija, ili cirkus sto neko rece.

Realnost je drugacija.
kako radar na f 16 ili raketa koja je ispaljena i lokovala manevrabilnu metu, sto je avion jel, koji naglo izgubi brzinu, prakticno skine je na nulu i to u duzem vremenskom intervalu i naglo pocinje da propada, ja cenim da prestaje pracenje radara i da rakta misli da je meta oborena prestaje da je trazi ???
Pitacu, ali mislim da nema veze sa brzinom i polozajem mete. Ako se dobro secam projektil je IC ili kamerom navodjen.
Takodje, nesto za svoju dusu - da li dva aviona mogu da lokuju isti target (ne vidim zasto ne bi)? U tom slucaju baja moze da se pravi mrtav koliko hoce, bolje da se odmah katapultira.

Bila mi je zanimljiva prica. F16 sa 30.000ft moze da "vidi" tacan broj ljudi koji, recimo, stoje ispod drveta. Moze da razlikuje i zivotinje (i simbolom prikazuje npr kravu ili ovcu).

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Ratna tehnika

Post od kvcali » 22 Jul 2017, 11:08

Pa to je samo prica, potvrdjeno na kosovu 99. videli su kur.c u sumi, ne razlikuju drvene mete od pravih, mnogo oni pricaju lovacke price
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Ratna tehnika

Post od snork » 22 Jul 2017, 13:16

zuzazu je napisao:Takodje, nesto za svoju dusu - da li dva aviona mogu da lokuju isti target (ne vidim zasto ne bi)? U tom slucaju baja moze da se pravi mrtav koliko hoce, bolje da se odmah katapultira.
Jednu našu 29-ku je gađalo više holandskih F-16, i ako se dobro sećam, pogodilo 12 raketa istovremeno. Ne mogu da se setim imena pilota, ali poginuo je na licu mesta.
kvcali je napisao:Pa to je samo prica, potvrdjeno na kosovu 99. videli su kur.c u sumi, ne razlikuju drvene mete od pravih, mnogo oni pricaju lovacke price
To je bilo pre 19 godina. Senzori i elektronika su u međuvremenu dosta napredovali. Ne bi me čudilo da zaista mogu to.
Ђенерал Јанковић

Odgovori