Ratna tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Ratna tehnika

Post od HKS » 02 Jan 2017, 15:39

Koliko vidim Patria je skoro pa iste visine. BTR i Stryker, oba visa od Lazara.
Heineken zar ne bi bilo bolje (za vojsku) da ukinu prozore?

Sent from my m2 using Tapatalk

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Ratna tehnika

Post od perfiko » 02 Jan 2017, 15:45

Mladen7 je napisao: Evo snimka, nisu tenkovi kako piše u nazivu klipa...
https://www.youtube.com/watch?v=aUQa85ZJSyo
Da budem iskren, meni deluje kao propaganda.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6243
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 02 Jan 2017, 19:26

HKS je napisao:Koliko vidim Patria je skoro pa iste visine. BTR i Stryker, oba visa od Lazara.
Heineken zar ne bi bilo bolje (za vojsku) da ukinu prozore?

Sent from my m2 using Tapatalk
Oni kazu da su ih ostavili sa razlogom, a koliko vidim ovo sve ide u policiju za SAJ. :pardon: Nesto nisam bas siguran da ce Lazar u nekoj bitnijoj kolicini stici do VS, previse to sporo ide. Za VS po meni bolja varijanta je da zavrse modernizaciju M-80

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6243
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 03 Jan 2017, 01:03

Iracka vojska i t-72, neverovatan snimak. Posada je izbegla smrt za sekundu

https://www.youtube.com/watch?v=oYmCHdLf4_4

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8761
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ratna tehnika

Post od H4wkeye » 03 Jan 2017, 03:59

Sta se ovde desilo uopste? Nista se ne vidi... ATGM ih pogodio i izazvao cook off?

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Ratna tehnika

Post od maxer » 03 Jan 2017, 11:30

Snimak izbrisan ... ajde prepričaj u par rečenica, ako ti nije teško.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6243
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 03 Jan 2017, 12:04

T-72 stoji na polozaju i dejstvuje, kamerman snima tenk i pozicije po kojima ovi gadjaju u trenutku kada vraca kameru na tenk posada iskace iz tenka i dolazi do paljenja barutnih punjenja, plamen izbija iz kupole i topa. Posada se izvukla ali uz opasne opekotine. Nije snimio pogodak u tenk verovatno je ATGM. Snimljeno je sve sa male razdaljine mozda 30m.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Ratna tehnika

Post od maxer » 03 Jan 2017, 12:16

Hvala :)

Ako su opečeni ... sumnjiva rabota da mogu to da prežive uz njihove uslove lečenja. Moj zet je doživeo 30% opekotina na telu (eksplozija), uglavnom ruke, glava (na sreću ne lice), vrat i još neke manje zahvaćene površine na telu. Jedva je ostao živ i to samo zato što smo poslušali preporuku jedne medicinske sestre da ga hitno iz ovdašnje bolnice prebacimo u Ćupriju (spec.bol.za opek.), kao znamo i umemo (pa makar i privatno). Čovek je posle nedelju dana "lečenja" u ovdašnjoj bolnici bio u totalnom delirijumu od bolova, halucinirao je a rane uopšte nisu zaceljivale jer je svako skidanje gaza odvajalo novoformiranu kožu ... jednostavno ELEMENTARNO NEZNANJE MEDICINSKOG OSOBLJA !!!
Kad smo ga prebacili u Ćupriju, lekari su konstatovali da je u veoma teškom stanju i da bi verovatno se fatalno završilo da je nastavljeno takvo "lečenje" tj. mučenje još nedelju dana.
Uspeli su da ga u naredna 2 meseca lečenja spasu.

Elem, ako uzmemo u obzir Sirijske kapacitete u bolnicama ... ti vojnici su najebali. Možda je bilo bolje da su umrli na brzinu u tenku.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6243
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 03 Jan 2017, 12:22

Iracka vojska je u pitanju, mada isto je nema neke razlike izmedju njih i Sirije..

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Ratna tehnika

Post od maxer » 03 Jan 2017, 12:31

Da, napisao si u prvom postu ... kako li sam se samo prešaltao na Siriju :uf:

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Ratna tehnika

Post od maxer » 03 Jan 2017, 12:51

Da dodam još i ovo.
Kada nastupi trauma "tog" intenziteta: velike opekotine (slučaj mog zeta) ili ako je u pitanju lomnjenje kostiju uz otvorene prelome, znači došlo je do cepanja mišićnog i vezivnog tkiva (ja lomio levu ruku na početku petog razreda) ili kada čoveka pokosi rafal (moj deda na Solunu, preživeo i poginuo od posledica "savezničkog" bombardovanja 1944.) ... bol se ne oseća, nikakav bol - baš nikakav ... jedno 15-20 min.
Zet je bio crn od izgaranja, koža mu je visela zajedno sa komadima odeće, on ništa nije osećao.
Ja sam gledao u svoju slomnjenu levu podlakticu, nalik na polomnjenu granu, vire kosti, šprica krv a ne osećam ništa, razmišljam normalno i racionalno (brinuo sam se da ne iskrvarim ali neverovatno kako je brzo prestala da lipa krv), od ramene kosti na dalje "leva ruka nije postojla" u mojoj nervnoj detekciji, znači bukvalno beživotno visi, kao da to nije deo mog tela, pa sam morao da je u majci "nosim" pod uglom od 90 stepeni. Moja baba mi je ispričala šta joj je deda opisao za fatalni juriš, kada ga je pokosio mitraljez: čuo je kako na njega ide gomila "bumbara" i sledećeg trenutka su ga udarili i bacili u nazad, nije mogao da se pomeri i osećao je vrelinu na nekoliko tačaka po telu, takođe nikakav bol. Imao je sreće da su ga saborci izvukli i da je preživeo 6 metaka iz onog teškog mitraljeza, hlađenog vodom (valjda). Dva su mu trajno ostala u karličnim kostima.

Tako da je ovo poruka onima koji se zaluđuju ratovanjem: ovo može da vam se desi prvog dana na bojištu ... a može nešto i još gore od toga.
Da, neko ima sreće pa preživi sve ali mnooogi ne. Razmislite ponovo pre nego što se pozovete na želju da se "bijete" u nekom budućem ratu, jer ti koji ga organizuju, sede udobno zavaljeni u svojim foteljama i verovatno im neće faliti dlaka sa glave.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Ratna tehnika

Post od Mr.Rotor » 03 Jan 2017, 13:03

Ko je lud da se zaluđuje ratovanjem? Naravno da tu nema ni trunke lepog.

Ali to ne znači da treba bežati kad ti neko napadne domovinu i udari na kućni prag...

Korisnikov avatar
delano
Postovi: 304
Pridružio se: 30 Nov 2015, 12:30

Re: Ratna tehnika

Post od delano » 03 Jan 2017, 14:51

Evo sad Sirijci ne treba da se biju nego da puste ovu gamad da ih porobi, jer USA, Arabija i ostali organizatori, pa i njihov predsednik sede udobno zavaljeni u svojim foteljama :mrgreen: Ne moraju, ali znaju sta ih ceka.

Gledam ovaj snimak Lazara 3, jel neko uopste pitao vojsku da li hoce da ga kupi ? Jer mi se nekako cini kao da nece, a drzava i SDPR guraju tu pricu. Sve mislim da ce da dodje do nekog komrpromisa, vojska da uzme neku manju kolicinu samo za sepc. brigadu, cisto iz razloga sto ce SDPR posle lakse da ga prodaje.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Ratna tehnika

Post od maxer » 03 Jan 2017, 15:45

Jebi ga ... neko razume šta sam rekao ... a neko ne :nemampojma:

U dalje raspave po ovom pitanju ne ulazim.

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Ratna tehnika

Post od BAJKER » 09 Jan 2017, 22:07

Pored onih 6 aviona izgleda mi da je sad u opticaju nabavka jos 12 Mig-ova 29, sto bi konacno bilo 4+6+12. ukupno 22 komada :) Navodno ponuda koja se ne odbija.
Slika

Odgovori