Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10578
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od Sloba » 13 Feb 2012, 14:55

Danas sam vozio i izgleda mi da je dosta teža situacija po gradu nego proteklih dana jer je sneg razmekšao i pretvara se u bljuzgu. Kola se bacaju levo-desno sve dok ne uhvate kolitrage. Imao sam problem kod uparkiravanja i isparkiravanja i morao sam da šlajfujem do betona kako bi gume imale šta da uhvate. Pešački prelazi plivaju, a ljudi i kola pune ulice, valjda svi izmileli jer nije tako hladno.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Stigla zima!

Post od Floyd » 13 Feb 2012, 15:19

Sneg, zadnja vuca, automatski menjac i zenska logika... :uf:

http://www.youtube.com/watch?v=9uJbYDsKBWw

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Stigla zima!

Post od jaksa » 13 Feb 2012, 15:28

Čim sam video scenografiju :) prva stvar što sam pomislio bila je "kako li će ga ovde polupati?" :D

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13113
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od Saša » 13 Feb 2012, 15:30

Tako sam ja nekad davno sa Fićom izlazio iz snega. Potegnem "ručni gas" (saug?), ubacim u brzinu, izađem i guram. Kada krene - uskočim i 'ajmo dalje... :smesko:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Stigla zima!

Post od Texonja » 13 Feb 2012, 15:54

@Saša :rofl:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od nuk » 13 Feb 2012, 16:09

meni je tako pobegla sluzbena dacia, pikap, sreca je bila da je udarila coveku u betonski stub od ograde, da je prosla kroz zicu, bilo bi gadno.
steva_anya je napisao:
nuk je napisao:pokusaj drugi- neuspesan.
lanci nisu pomogli, zaglavio se i komsija i pozvao brata sa x5 da ga izvlaci, nakacili rudu a bmw ni makac i to po ravnom, jednostavno nece, ja se taman ponadao, da vadi i mene.
ostaje mi lopatanje popodne i to zestoko, moram bar 20ak metara da ocistim da mogu zalet da uhvatim

Slican problem je imao komsija, doduse nije ovakva uzbrdica bila, pa evo kako smo resili.
Motikama [sofisticirana alatka za razbijanje utabanog snega] smo ocistili malo vise od sirine gume, i tako 15ak metara u duzini. Kao kolotrag smo napravili, ali do asfalta. Ocistili bi vise, ali smo zurili zbog blokirane ulice. Samo smo ga malo pogurali i otisao je ki metak.
Mislim da bi ovo i tebi pomoglo, da se ne druzis previse sa lopatom, a klincima da ostane za sankanje.
ovde je mnogo dubok sneg.
ocistio sam kolotrage od onog rastresenog snega, ostalo je utabano dole, razbio sam taj breg na sredini da se opet ne nasadim, otkopao sam oko auta i kasnije cu da probam kad se razidju deca.

@Rakhil i Jaksa

To je to, ja sam bas u toj zgradi pa eto, ako vas put nanese dodjite da se druzimo (ponesite i lopate :mrgreen: )

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Stigla zima!

Post od Laki021 » 13 Feb 2012, 17:41

Sh@rance je napisao:
Laki021 je napisao: @sarance

Pa najvise gubitaka imas u samom kotlu i peci koja ga greje, sva toplota koja izlazi sa strane i kroz odzak je gubitak. Zatim posle toga imas gubitme na parnoj turbi i na kraju gubitke na samom gegeneratoru. Pisalo se u vise navrata kako neka elektrna dize temperaturu Save za jedan stepen, zamisli kolika je to protracena energija. Ebi ga, bolje be moze.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
Sali se tvoj drug sa tobom :kezo: Pa ja sam termoenergeticar i radim bas u termoelektrani najvecoj na balkanu :D
Da ne zalazimo u tematiku najveci gubitak i to ogromni je u kondenzatoru ;) Inace upravo spremam ispit sad u aprilu polazem periodicni na poslu, to imamo svake dve godine.
Evo i mene na poslu :kezo:
Slika
I jedna iz trece smene :kezo:
Slika
Sad su nam malo revitalizovane Termo komande dodata su jos tri LED monitora od 52"
cozmo je napisao:Blok 6 u TE Nikola Tesla radi za jednu susednu zemlju punom parom.
Odakle ti to da blok 6 radi za Hrvate ako si na to mislio? Davno smo mi sa njima raskrstili. Blok 6 je revitalizovan sto bi automobilisti rekli nafriziran podignuta mu je snaga sa sa 308 MW na 350 MW.


E pa onda pozdrav kolega :) Igras na kvarno, prvo postavis pitanje kao laik, ne znas ni sta su gubici, a onda odjednom znas i za kondenzator :)
Nakon ovih slika koje si objavio, sad ce sa punim pravom da krenu da napadaju, vidi ove sto se izlezavaju a nemamo struje :)

Bio sam tu kod vas u TENT-u pre par godina u obilasku, secam se da nisam mogao da se nacudim koliki je upravljacki sistem za jedan generator. Ogromna soba, prepuna savremenih "frizidera", tri ziliona kablova... Znam da postoji milion senzora termo procesa i lozenja, da su tu i sve zastite, pobuda generatora i sl, ali mi i dalje nije jasno sta bas toliko elektronike ima da radi :) Ovo je bilo za generatore koji su imali modernizovan sistem upravljanja. Sa druge strane kod hidroelektrana to sve stane u 2-3 frizidera :)

P.S. Na koliko stepeni se greje voda u TENT A i B?

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od pedja » 13 Feb 2012, 19:44

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/306943 ... kih-puteva
Brda snega i niske temperature nisu sprečile invalida Dragovana Vukovića (61) iz Srezojevaca kod Gornjeg Milanovca da svojim traktorom očisti oko 200 kilometara zavejanih puteva u selima na padinama Suvobora. Mada je invalid, bez jedne ruke, Vuković nesebično i danonoćno pritiče u pomoć svima u susedstvu koji su se našli u nevolji zbog nevremena.On je na traktor montirao dva razgrtača za sneg i već dve nedelje čisti puteve u Srezojevcima, Leušićima i na Galiču.


i sa druge strane:
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/306791 ... -prilikama

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od nuk » 13 Feb 2012, 20:14

popkusaj treci: neuspesan!

lopata nije pomogla, iako sam cistio do tvrde podloge, tamo i dalje ima 20ak cm snega, lanci iskopaju do betona, auto se ukopa i ne vredi, bez lanaca jos gore.
sutra ganjam ili slep sa vitlom ili bagere kojih kod mene nema a video sam da vitlaju po brdovitim ulicama ili jednostavno da cekam bolje uslove da ne bi napravio jos vecu stetu jer mi je danas jedan lanac pukao i na vreme sam primetio a vidim i da mi je levo krilo dobilo pukotinu od 2cm od jucerasnjih akrobacija.
sreca u nesreci je sto nemam nesto mnogo posla ovih dana pa uspevam da prebacim kolegi mada i on ima kojekakvih akrobacija po ulicicama ovih dana tako da mi sve mirise na prinudni odmor.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10578
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od Sloba » 13 Feb 2012, 20:16

Možda mi je promaklo... Jesi li probao gumene patosnice da staviš pod pogonske točkove?

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od Grujic » 13 Feb 2012, 20:17

Slika



Nuk, mora tu da padne ozbiljno rasciscavanje... Cale ce verovatno na posao gsp-om ili ja da ga vozim, nema mesta za parking od gomila snega...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30083
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od trojanac » 13 Feb 2012, 20:56

Nuk, ako treba da se organizujemo pa da doletimo sa lopatama, samo kaži. Imaš već dvojicu bivših komšija, mada se nešto ne odazivaju kad znaju za problem, iako si ih zvao na kafu. :rofl:
Najozbiljnije, nas par da se skupi, ima da očistimo sve. Ima i da se kupi industrijska so, dosta jeftino. Preko dana kad su temp oko 5-6c, pomoći će i to.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11107
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Stigla zima!

Post od Bax » 13 Feb 2012, 21:02

Da zovemo Pandu? :)

Ako trebaju misici zovi, ja sam odma spreman...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od nuk » 13 Feb 2012, 21:11

Sloba je napisao:Možda mi je promaklo... Jesi li probao gumene patosnice da staviš pod pogonske točkove?
nema sta nisam probao od patosnica, dasaka, i sto cuda, nista ne pomaze.
jedino Stevina varijanta sa asovom moze da upali ali ne samo kolotrage da iskopam nego celu sirinu automobila jer je mnogo dubok sneg a stvarno ne mogu deci da kvarim uzitak.

Trojke, Bax,
vec me je zaduzilo pola padine, nema coveka iz komsiluka ko mi nije pomagao :smesko:.
Salim se malo, sacekacu koji dan, vidim i temperature idu u plus do kraja nedelje, izdrzacu par dana bez automobila.
Hvala na ponudi i dobroj volji pre svaga :doubleup:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 13 Feb 2012, 21:17

5h lopatanja. :glavomuzid: :glavomuzid: :glavomuzid:
Parking je ociscen do betona, zajedno sa 10 metara ulica (prilaz, gde se skrece)

Jutros su se svi zaglavili. Prvo Audi sa Quattro, on se nije zaglavio, nego je iskopao nekoliko kanala dok je izlazio punim gasom, mada mu nije bilo svejedno. Onda je komsija pokusao da isterao Stila (sa zimskim) al je naseo sredinom na sneg, otelili smo se dok smo izgurali auto..
Onda moj pametni cale utera Mercedes skroz na kraj parkinga, jer nije bilo mesta, i kad sam izlazio samo skliznem u kolotrage i cao zdravo... Nisam se nasadio, nego su me oni vodili ka parkiranim kolima i nikako nisam mogao da se izvucem, dok nisam sajlom zakacio za 406 i izvukao ga bez problema. Tu nam je pukao film, i dovatili se lopata :mrgreen: Ostali nisu ni pokusavali da izadju...
ovako je izgledao prilaz danas
Slika

a posle 4-5h
Slika
Slika
naravno ima jos posla, ali bitno da smo isposobili za kola koja se voze, a ostali ce da cekaju prolece...
sutra jos sat vremena i ko nov :sreckovic: Ako neko bude mogao da se pomeri iz kreveta :D

Naravno, sve je to bolje izgledalo dok nismo prosli sa 5 auta da ih parkiramo i dok ulicom jos nije proslo 50 xD

Da ljudi nisu stoka kao sto jesu, pa su nas gledali i kao "super, svaka cast, lepo vi to cistite" svi bi imali normalan parking, ne bi se zaglavljivali i ne bi se zajebavali sa zaglavljivanjem i dr*ali kola...

Odgovori